مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 697 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 مهر 1393 -ساعت : 20:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نظر چمران درباره انتخاب شهردار با رأی مستقیم مردم

مازند شورا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران: با انتخاب شهردار از جانب مردم روند پیچیده‌ای شکل می‌گیرد و مطمئناً این بند در طرح‌ جدید حساب نشده، تدوین شده است.

مازند شورا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران: با انتخاب شهردار از جانب مردم روند پیچیده‌ای شکل می‌گیرد و مطمئناً این بند در طرح‌ جدید حساب نشده، تدوین شده است.

به گزارش مازند شورا؛ مهدی چمران در نشست خبری که در محل خبرگزاری فارس برگزار شد در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتخاب شهردار در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت توسط مردم، افزود: قطعاً شوراها موافق این طرح نیستند و ما نیز دوستانه به دولت و وزارت کشور توصیه می‌کنیم که از این بند در قانون جدید بگذرند.

وی گفت: شوراهای شهر برای انتخاب یک شهردار متخصص تشکیل شده‌اند و آن شهردار نباید تنها یک آدم محبوب و شناخته شده در زمینه‌های مختلف باشد بلکه باید یک مدیر و آشنا به شهر باشد.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: 1084 شهر در کشور داریم که در این شهرها، شهرداران در شورای شهر انتخاب می‌شوند و اگر شورا حق نظارت نداشته باشد، آن شورا باید منحل شود و اگر این نظارت را داشته باشد می‌تواند شهردار را برکنار کند بنابراین مجددا باید انتخابات شهردار در وزارت کشور برگزار شود که این روند  وظایف این وزارتخانه‌ها را بیشتر می‌کند.

چمران با بیان اینکه نباید راه‌های رفته را بازگردیم، گفت:  در حال حاضر ما دنبال مدیریت یکپارچه شهری هستیم.

رئیس شورای شهر تهران افزود:  شهرداران در شوراها انتخاب می‌شوند که در حال حاضر آبادانی شهرها بیشتر از زمانی شده است که شهرها توسط دولت اداره می‌شد.

چمران گفت: این طرح با اصل 44 قانون اساسی نیز مغایرت دارد و ما نیز خواستار  حذف این بند از طرحی که ارائه شده هستیم .

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رئیس شورای عالی استا - چمران - انتخاب مستقیم شهردا - -

نظر شما در مورد : نظر چمران درباره انتخاب شهردار با رأی مستقیم مردم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها