مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6985 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 09:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طی 6 ماه گذشته صورت گرفت

کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در مازندران

مازندشورا: رئیس پلیس راهور مازندران از کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان طی 6 ماه گذشته در جاده‌های دورن و برون‌شهری استان خبر داد.

مازندشورا:مهدی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری درباره وضعیت جاده‌های مازندران از نظر زیرساختی اظهار کرد: با توجه به تردد بی‌شمار در جاده‌های استان این جاده‌ها جوابگوی این حد از تردد نیست.

وی با اشاره به ورود خودرو به جاده‌های استان افزود: در اجرای مقررات و قانون نباید به پلیس اکتفا کنیم و باید همگان پلیس خود باشیم و قانون را درست اجرا کنیم زیرا در بحث آموزش جامعه ما فقیر است و در قانون مشخص نشده که مسؤول آموزش افراد یادگیری در مسائل مختلف چه نهادی است و کدام نهاد باید آموزش درست راندن را به شهروندان انجام دهد.

رئیس پلیس راهور مازندران افزود: اگر آموزش را در جامعه اهمیت دهیم بسیاری از حوادث جاده‌ای و درون شهری را می‎توانیم کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه 57 درصد تصادفات استان رخ داده در 6 ماهه نخست امسال، تصادف با عابران پیاده بود، تصریح کرد: 700 هزار دستگاه موتورسیکلت و خودرو در حال تردد در مازندران داریم که این مربوط به زمان عادی است و در ایام تعطیلات و آخر هفته حجم بزرگی از مسافران وارد استان می‎شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به اینکه امسال پلیس راهنمایی و رانندگی استان با ادارات مختلف درباره شروع سال تحصیلی جدید جلسات متعددی را از اردیبهشت ماه تا اواخر شهریور ماه در سطح استان و شهرستان‌ها برگزار کرد، خاطر نشان کرد: مازندران 460 هزار دانش‌آموز دارد که بر 25 هزار نفر از سرویس مدرسه استفاده می‎کنند.

وی ادامه داد: نزدیک به 5 هزار دستگاه خودرو برای سرویس مدارس تعیین شده و رانندگان بر اساس ضوابط و مقررات برایشان مجوز لازم صادر و می‎توانند با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نسبت به جابه‌جایی دانش‌آموزان اقدام کنند.

باقری درباره راه‌اندازی پلیس راه در شهرستان محمودآباد نیز گفت: از لحاظ سازمانی چون مسافت یک پلیس راه تا پلیس راه بعدی دارای یک چارچوب خاصی بوده و در قانون تعیین شده است و الان این مسافت در محمودآباد وجود ندارد احداث پلیس راه از لحاظ سازمانی مقدور نیست.

وی همچنین به آمار تصادفات در 6 ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته در جاده‌ها، معابر درون‌شهری و برون‌شهری مازندران اشاره کرد و افزود: با 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان روبه‌رو بودیم که در حوزه درون‌شهری کاهش هفت درصدی تصادفات منجر به فوت را شاهد بودیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران بزرگ‌ترین دغدغه بیشترین آمار تصادفات در 6 ماه نخست امسال را به علت عدم توجه به جلو، سرعت، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت قانون در هنگام ورود به جاده اصلی از جاده فرعی برشمرد.

انتهای پیام /86030

 


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - تصادفات - قانون - امسال - راهنمایی - رانندگی - آموزش - جاده‌های - درباره - مقررات - افزود - درصدی - اشاره - خودرو - رعایت - تعیین - محمودآباد - درون‌شهری - بودیم - سرویس - مسافت - سازمانی - شهرستان - گذشته - جاده‌ها - جامعه - مختلف - دستگاه - اینکه - باقری -

نظر شما در مورد : کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها