مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6994 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 12:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول امورحیات وحش محیط‌زیست مازندران اعلام کرد

ورود پرندگان مهاجر به مازندران/ صدرو پروانه شکار از ۱۵ مهرماه

مازندشورا: مسؤول امورحیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران از ورود پرندگان مهاجر به این استان خبر داد و گفت: از ۱۵ مهرماه صدور پروانه شکار در استان صورت می‌گیرد.

مازندشورا:کوروس ربیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: مهاجرت پرندگان به تالاب‌ها و آب‌بندان‌های مازندران آغاز شده است.

وی افزود: به‌دلیل بارش‌های پاییزی آب‌بندان‌ها و بخشی از اراضی مازندران به‌صورت تالابی درآمدند.

مسؤول امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران بیان کرد: بسیاری از گونه‌های پرندگان چنگر، مرغابی، خوتکا، حواصیل، باکلان، آب‌چلیک‌ها و پرندگان کنار آبزی وارد تالاب‌ها و آب‌بندان‌های استان شدند.

این مسؤول افزود: با توجه به بارش‌ها و شرایط آب و هوایی، تالاب‌ها و آب‌بندان‌های از شرایط خوبی برخوردار هستند که پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد تعداد بسیاری از پرندگان مهاجر باشیم.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد دستورالعمل شکار و صید در مازندران، تصریح کرد: از 15 مهرماه امسال صدور پروانه شکار در استان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه امسال دو نوع پروانه شکار صادر می‌شود، گفت: هر شکارچی دارای سلاح مجاز، دفترچه و جواز معبر شکار البته بدون سابقه تخلف برای دریافت پروانه شکار به واحدهای محیط‌زیست سطح شهرستان‌های استان مراجعه کند.

مسؤول امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با بیان اینکه یک پروانه برای شکار کبک است، اضافه کرد: تاریخ اعتبار این پروانه از زمان آغاز شکار یعنی 15 مهرماه تا 30 دی‌ماه امسال است.

این مسؤول بیان کرد: نوع دیگر پروانه برای شکار پرندگان آب‌زی از جمله چنگر، خوتکا، اردک سرسبز، اردگ فیل‌وش و اردک نوک پهن بوده که تا 30 بهمن‌ماه امسال اعتبار دارد.

ربیعی یادآور شد: اعتبار پروانه شکار به مدت دو ماه است به این معنا که شکارچیان از زمان دریافت به مدت دو ماه حق شکار دارند و پس از این مدت تخلف محسوب می‌شود.

وی با اعلام اینکه پنج‌شنبه و جمعه روزهای مجاز برای شکار به شمار می‌رود، افزود: همچنین شکار در محدوده‌های مجاز یعنی مناطق آزاد مازندران باید صورت گیرد و شکارچیان مجاز به شکار در مناطق حفاظت شده استان نیستند.

مسؤول امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان گفت: شکار در محیط‌های جنگلی و جنگل‌های شمال به‌دلیل اینکه زیست‌گاه قرقاول و گونه‌های حفاظت شده بوده، ممنوع است.

ربیعی در پایان با تأکید بر اینکه افراد برای شکار به روزها و نواحی شکار توجه کنند، گفت: شکارچیان مراقب باشند که به گونه‌های حفاظت شده و کمیاب تیراندازی نکنند چرا که سبب محروم شدن از فصل شکار شده و جریمه‌ها نیز افزایش یافته است.

انتهای پیام/86034/ق30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - پروانه - پرندگان - حفاظت - امسال - اینکه - مسؤول - محیط‌زیست - استان - اعتبار - شکارچیان - ربیعی - گونه‌های - تالاب‌ها - مهرماه - آب‌بندان‌های - افزود - بسیاری - مهاجر - مناطق - پایان - دریافت - اعلام - مسؤول - شرایط - اداره‌کل - خوتکا - به‌دلیل -

مطالب مرتبط با : ورود پرندگان مهاجر به مازندران/ صدرو پروانه شکار از ۱۵ مهرماه
نظر شما در مورد : ورود پرندگان مهاجر به مازندران/ صدرو پروانه شکار از ۱۵ مهرماه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها