مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6995 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 12:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخوندی در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری مطرح کرد؛

بازگشت به هویت ایرانی با بازخوانی اندیشه ایران‌شهری/ تاکید بر آشنایی گردشگر با تاریخ ملت ایران‌شهر

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی به تشریح فعالیت‌های گسترده مجموعه وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم در حوزه‌های مختلف حمل و نقلی و تامین زمین برای ساخت هتل پرداخت و بر بازتعریف مفهوم اندیشه ایران‌شهری در دنیای مدرن تاکید کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی که صبح امروز ۱۱ مهرماه در سالن اجلاس سران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان دولت یازدهم و همچنین سرمایه‌گذاران بین‌المللی از ۱۸ کشور جهان و سرمایه‌گذاران داخلی برگزار شد اظهار امیدوار کرد تا دولت در زمینه گردشگری بتواند با ایجاد یکپارچگی، اقدامات و اهداف خود را عملیاتی و اجرایی کند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید در بیان رویکردهای کلی وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم گفت: نهایتا آنچه که در همه حوزه‌ها نتیجه توسعه در ایران خواهد بود و باید باشد این است که یک تصویری از ایران را برای ایرانیان و گردشگرانی که به هر شکل به ایران سفر می‌کنند ایجاد تا ایران را به نحو شایسته معرفی کنیم. تصورم این است آنچه که یک گردشگر در سفر به ایران انتظار دارد مشاهده کند لزوما طبیعت و یا یک هتل لوکس نیست بلکه گردشگر می‌خواهد ایران‌شهری را ببیند که ملت تاریخی را به تصویر بکشد. اینکه ایرانی چگونه زندگی می‌کند و چگونه مسائل مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خود را سامان می‌دهد، از آنها عبور می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آن وجه و آن شاکله‌ای که ما در ذهن گردشگران ایجاد می‌کنیم از لحظه‌ای که وارد فرودگاه‌های ایران می‌شوند تا رفتن به هتل و ارتباط گرفتن با جامعه آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد این است که ما باید برگردیم به تعریف و بازتعریفی از هویت خود که من نام آن را بازخوانی مفهوم و اندیشه ایران‌شهر می‌نامم.

آخوندی با تاکید بر اینکه مفهوم ایران‌شهر شامل مفهوم گسترده‌ای است که بسیاری از موضوعات را دربرمی‌گیرد گفت: جنبه‌های کالبدی و همچنین جنبه‌های انسانی و روابط فرهنگی و گفتگوها در توسعه گردشگری در مجموعه وزارت راه و شهرسازی هم در حوزه حمل و نقلی و هم در حوزه شهرسازی و توسعه روابط حمل و نقلی دنبال می‌شود.

ادامه دارد...


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - گردشگری - ایجاد - گردشگر - آخوندی - ایران‌شهر - مفهوم - توسعه - وزارت - چگونه - اینکه - می‌کند - روابط - جنبه‌های - ادامه - فرهنگی - یازدهم - بازخوانی - ایرانی - بین‌المللی - اندیشه - ایران‌شهری - همچنین - همایش - تاکید - سرمایه‌گذاران -

مطالب مرتبط با : بازگشت به هویت ایرانی با بازخوانی اندیشه ایران‌شهری/ تاکید بر آشنایی گردشگر با تاریخ ملت ایران‌شهر
نظر شما در مورد : بازگشت به هویت ایرانی با بازخوانی اندیشه ایران‌شهری/ تاکید بر آشنایی گردشگر با تاریخ ملت ایران‌شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها