مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6999 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 13:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول تبلیغات ستاد سرشماری عمومی نکا خبر داد

ثبت اطلاعات بیش از 4 هزار خانوار نکایی در سامانه سرشماری مسکن

مازندشورا: مسؤول تبلیغات و روابط عمومی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن نکا از ثبت اطلاعات 4 هزار و 379 خانوار در این سامانه خبر داد.

مازندشورا:مصطفی باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا، از ثبت اطلاعات 4 هزار و 379 خانوار در این سامانه خبر داد و گفت: از این تعداد خانوارهای ثبت‌نام شده در سایت سرشماری، 2 هزار و 187 خانوار سرپرست زن و 2 هزار و 192 خانوار سرپرست مرد ثبت‌نام شده‌اند.

وی افزود: هم‌اکنون شهرستان نکا رتبه 12 استانی را در ثبت‌نام اینترنتی دارد و براساس آمار اعلام شده، 3.97 درصد از جمعیت این شهرستان در ثبت‌نام اینترنتی شرکت کرده‌اند که امیدواریم در مدت 22 روزه اعلام شده از سوم مهرماه تا 24 مهر، شاهد افزایش مناسبی در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری باشیم.

مسؤول تبلیغات و روابط عمومی ستاد سرشماری عمومی نفوس ومسکن نکا با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم برای سرشماری از ماه‌ها قبل در شهرستان آماده شده است، یادآور شد: امیدواریم حدود 30 درصد از خانوارهای نکایی از طریق اینترنتی اطلاعات خود را وارد سایت سرشماری عمومی نفوس مسکن 95 کنند.

این مسؤول گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های آماری ملی است که در سراسر کشور به صورت همزمان به مرحله اجرا در می‌آید و مجموعه وسیعی از اطلاعات به‌دست آمده، برای برنامه‌ریزی‌های کلان کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باقری، هدف سرشماری عمومی نفوس و مسکن، را جمع‌آوری داده‌‌ها و اطلاعات پایه‌ای درباره تعداد، ساختار و ویژگی‌های عمده افراد جامعه و واحدهای مسکونی اعلام کرد و افزود: سرشماری کامل‌ترین و مؤثر‌ترین شیوه جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز برای برنامه‌ریزی کشور است که برای تصمیم‌گیری آینده کشور بسیار مهم است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات سرشماری عمومی نفوس و مسکن در برنامه‌ریزی کلان مورد استفاده قرار می‌گیرد، لذا توصیه می‌شود تمام خانوارها ضمن ارائه آمار دقیق و واقعی، بیشترین مدت سال را در هر مکانی ساکن هستند، اطلاع‌رسانی کنند.

مسؤول تبلیغات و روابط عمومی ستاد سرشماری عمومی نفوس ومسکن نکا در مورد چگونگی اطلاع‌رسانی به مردم، گفت: تبلیغات وسیع در سطح شهرستان، مساجد، مدارس و دهیاران و شوراها انجام شده است تا مردم در دو زمان اعلام شده در ثبت‌نام اینترنتی و حضوری سرشماری شرکت کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه دو روش ثبت‌نام سرشماری در سال‌جاری که بدون استفاده از کاغذ انجام می‌شود، ادامه داد: سرشماری اینترنتی از سوم مهر ماه تا 24 مهر ماه سال 95 آغاز و خانواده‌های داوطلب با ورود به سایت سرشماری www.sarshomari95.ir اطلاعات لازم را تکمیل و کد رهگیری خود را دریافت می‌کنند.

باقری افزود: سرشماری حضوری مأموران نفوس و مسکن سال جاری، از 24 مهر تا 24 آبان انجام می‌شود و مأموران سرشماری  در مراجعه حضوری و خانه به خانه  به درب منازل، اطلاعات مورد نیاز را از خانواده‌ها دریافت می‌کنند.

وی اظهار کرد: همه افرادی که در مرحله اینترنتی اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند، در مرحله حضوری نیازی به پرکردن پرسشنامه سرشماری به شکل حضوری توسط پرسشگران مرکز آمار را ندارند.

مسؤول تبلیغات و روابط عمومی ستاد سرشماری عمومی نفوس ومسکن نکا گفت: تا روز دهم مهرماه و بعد از گذشت یک هفته از ثبت‌نام اینترنتی سرشماری، اطلاعات 4 هزار و 379 خانوار نکایی در سامانه سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت شده است و مهلت ثبت اطلاعات به صورت اینترنتی تا 24 مهرماه است.

انتهای پیام/86002/ق40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرشماری - عمومی - اطلاعات - اینترنتی - ثبت‌نام - مسؤول - شهرستان - حضوری - خانوار - تبلیغات - اعلام - مرحله - مهرماه - روابط - ومسکن - نکایی - سامانه - استفاده - اینکه - افزود - باقری - برنامه‌ریزی - اطلاع‌رسانی - مأموران - دریافت - جمع‌آوری - ادامه - اشاره - سرپرست - تعداد - کرده‌اند - امیدواریم - خانوارهای - می‌گیرد -

مطالب مرتبط با : ثبت اطلاعات بیش از 4 هزار خانوار نکایی در سامانه سرشماری مسکن
نظر شما در مورد : ثبت اطلاعات بیش از 4 هزار خانوار نکایی در سامانه سرشماری مسکن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها