مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7006 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 14:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده انتظامی مازندران:

21 درصد از تصادفات جاده‌ای مربوط به موتورسواران است

مازندشورا: فرمانده انتظامی مازندران گفت: 21 درصد از تصادفات جاده‌ای مربوط به موتورسواران است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار سید محمود میرفیضی بعد از ظهر امروز در گردهمایی راهوران محله و امداد نجات جاده‌ای که در سالن هلال احمر مازندران برگزار شد، اظهار کرد: مازندران بعد از استان خراسان بیشترین تردد جاده‌ای را به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش ترافیک و تردد ایمن باید بستری ایجاد شود تا خدمات مناسبی به مردم ارائه شود، افزود: برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای دستگاه‌های اجرایی باید با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

فرمانده انتظامی مازندران از کاهش 15 درصدی تصادفات جاده‌ای در مازندران خبر داد و بیان کرد: در 6 ماه نخست امسال 174 میلیون تردد در محورهای مازندران صورت گرفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد با افزایش تردد مواجه بودیم.

این مسؤول به مشارکت و قانون‌مداری مردم با پلیس در کاهش حوادث تأکید کرد و افزود: پلیس به دنبال این است تا با مشارکت مردم و همه دستگاه‌های اجرایی به اهداف خود دست‌یابد.

میرفیضی با اشاره به اینکه برای کاهش حوادث لازم است آموزش همگانی صورت گیرد، تصریح کرد: برای پیشگیری از حوادث آموزش در اولویت برنامه‌های قرار دارد که در این بخش نیازمند همیاران، فرهنگیان، راهوران و ... هستیم.

وی با بیان اینکه در مازندران به ازای هر چهار نفر یک وسیله نقلیه تردد می‌کند، ادامه داد: بر اساس آمار در حوزه پلیس راه برون شهری در پنج ماه نخست امسال در کاهش کشته‌های مازندران رتبه اول را در کشور کسب کرد.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: نسبت به میانگین کشوری 51 درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات در صحنه حادثه، 49 درصد در حین انتقال به مراکز درمانی و 41 درصد در مراکز درمانی فوت جان می‌بازند که لازم است در بخش درمانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

این مسؤول با اعلام اینکه 21 درصد از تصادفات مربوط به موتور سواران است، افزود: 60 درصد تصادفات در جاده‌های فرعی، 12 درصد روستایی و 27 درصد در جاده‌های اصلی صورت می‌گیرد.

میرفیضی با تأکید براینکه همکاری دهیاری‌های با پلیس سبب کاهش تصادفات در محورهای روستایی می‌شود، گفت: ناجا آمادگی دارد در کاهش تصادفات و حوادث آموزش همگانی حتی در روستاها را داشته باشد.

انتهای پیام/86006/صا30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - تصادفات - جاده‌ای - اینکه - حوادث - افزود - آموزش - فرمانده - درمانی - انتظامی - میرفیضی - تأکید - جاده‌های - روستایی - همگانی - مشارکت - مراکز - اجرایی - اشاره - راهوران - مربوط - دستگاه‌های - همکاری - محورهای - امسال - مسؤول -

نظر شما در مورد : 21 درصد از تصادفات جاده‌ای مربوط به موتورسواران است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها