مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7013 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 15:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حکم مدیرعامل شرکت آبفار مازندران

مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستایی رامسر منصوب شد

مازندشورا: علی کیهانیان با حکم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران به‌عنوان مدیر جدید امور آبفار رامسر منصوب شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، با حکم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران علی کیهانیان به‌عنوان مدیر جدید امور آبفار رامسر منصوب و مشغول به کار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران در آیین تودیع و معارفه مدیران امور آبفار رامسر بر ضرورت صرفه‎جویی در مصرف آب تأکید کرد و گفت: در گذشته مردم از آب چشمه‌ها و چاه‌ها در همان سرچشمه استفاده می‌کردند و بهره‌برداری از آن محدود بود اما اکنون با تغییر رویه زندگی و آب‌رسانی به منازل، مصرف آب افزایش یافته و منجر به کاهش منابع آبی شده و این در حالی است که با خشکسالی‌های اخیر طی 15 سال گذشته و افزایش جمعیت و مصرف، آب سرگذشت تلخی پیدا کرده است.

مجید عبدالهی با تأکید بر استفاده از آب‌های سطحی و پایدار، افزود: آب چشمه‌ها آب درجه سه و آب چاه‌ها آب درجه دو از نظر پایداری است اما آب‌های سطحی به عنوان آب پایدار مطرح است لذا ما باید به سمت استفاده از آب‌های سطحی پیش برویم.

وی میانگین مصرف آب در کشورهای توسعه‌یافته را 150 لیتر در ثانیه اعلام کرد و گفت: میانگین سرانه مصرف آب در استان 250 لیتر در شبانه‌روز و حتی در برخی از روستاها بیش از 400 لیتر است و با توجه با اینکه آب قابل تولید نیست و جایگزینی هم ندارد لذا مردم باید الگوی مصرف آب را رعایت کنند و در مصرف آب مدیریت داشته باشند تا با کمبود آب مواجه نشویم.

عبدالهی، اجرای پروژه‌های آب‌رسانی روستایی را بسیار گران و هزینه بر عنوان و تصریح کرد: فقط یک دهم حق انشعاب و آب بهاء را از مردم می‌گیریم و چون دولت برای آب روستایی یارانه در نظر گرفته در این میان به شرکت آب و فاضلاب روستایی در بحث تأمین منابع اعتباری فشار مضاعفی وارد می‌شود.

وی با اعلام بدهی 40 میلیارد تومانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، گفت: در سال گذشته منابع اعتباری ماده 180 متمرکز با 31 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده تخصیص نیافت و شوک بزرگی به ما وارد کرد این در حالی بود که ما برای این مقدار اعتبار برنامه‌ریزی کرده و حتی بخشی از کارها را نیز انجام داده بودیم که سبب افزایش بدهی به پیمانکاران شد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم علی کیهانیان به عنوان مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رامسر منصوب و معرفی شد.

انتهای پیام/86018/صا


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستایی - فاضلاب - مازندران - رامسر - افزایش - گذشته - منابع - استفاده - مدیرعامل - منصوب - آبفار - آب‌های - عنوان - میانگین - میلیارد - اعتبار - اعتباری - اعلام - چاه‌ها - کیهانیان - گزارش - تأکید - چشمه‌ها - آب‌رسانی - پایدار -

نظر شما در مورد : مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستایی رامسر منصوب شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها