مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7017 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 16:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخوندی خبر داد:

تایید مجور فروش ۱۷ هواپیمای فوری به ایران/ فضای به وجود آمده امکان فروش هواپیما به ایران را عملی کرده است

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که ایرباس درخواست مجوز خود از اوفک را در دو نوبت مجزا تحویل داده، گفته است: نخستین مرحله مربوط به مجوز فروش ۱۷ هواپیمای فوری به ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی است که این مجوز به‌طور کامل صادر شده و در این موضوع هیچ ابهامی باقی نمانده است.

مازندشورا:وزیر راه و شهرسازی معتقد است فرآیند ورود هواپیماهای خریداری شده از سوی ایران روند طبیعی خود را طی می‌کند و هیچ نگرانی درباره‌ی این روند و یا نحوه صدور مجوز لازم برای ورود آنها به ایران وجود ندارد.

عباس آخوندی با بیان این مطلب تصریح کرد: شرکت ایرباس فرانسه پس از توافق‌نامه‌ای که با ایران به امضاء رساند، کار خود را برای دریافت مجوزهای لازم و نهایی شدن فروش هواپیما به ایران‌ایر آغاز کرد که خوشبختانه این فرآیند در حوزه دریافت مجوز از اوفک به موفقیت رسید و با نهایی شدن مذاکرات دو طرفه نخستین هواپیماها در آینده نزدیک به ایران تحویل خواهند شد.

وی با بیان این‌که ایرباس درخواست مجوز خود از اوفک را در دو نوبت مجزا تحویل داده است، توضیح داد: نخستین مرحله مربوط به مجوز فروش ۱۷ هواپیمای فوری به ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی است که این مجوز به‌طور کامل صادر شده و در این موضوع هیچ ابهامی باقی نمانده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دیگر درخواست مجوز ایرباس مربوط به فروش هواپیما به ایران در سال‌های آینده می‌شود که این موضوع نیز روند طبیعی خود را طی می‌کند و هیچ جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد، زیرا قرار نیست هیچ اتفاق عجیبی بیفتد.

آخوندی در پاسخ به این سوال ايسنا که آیا شرکت بوئینگ نیز برای فروش هواپیماهای خود باید شرایط ایرباس را طی کند نیز گفت: شرایط بوئینگ متفاوت است، زیرا آنها درخواست دریافت مجوز خود را برای کل توافق منعقد شده با ایران ارائه کرده‌اند و اوفک مجوز لازم برای تمام این هواپیماها را صادر کرد. از این رو با نهایی شدن مذاکرات و با توجه به مجوز صادر شده امکان آن وجود خواهد داشت که تمام هواپیماهای بوئینگ خریداری شده از سوی ایران برهمین اساس وارد کشور شود.

وی خاطر نشان کرد: آنچه در این بین مهم بود باز شدن امکان صدور مجوز لازم به ایران بود که این مساله نهایی شد و از اینجا به بعد می‌توان گفت فضای به وجود آمده امکان فروش هواپیما به ایران را عملی کرده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نهایی - هواپیما - ایرباس - امکان - درخواست - بوئینگ - آخوندی - دریافت - هواپیماهای - فرآیند - آینده - تحویل - مربوط - شرایط - شهرسازی - موضوع - هواپیماها - نخستین - نگرانی - می‌کند - ندارد - خریداری - مذاکرات - هواپیمای - طبیعی -

نظر شما در مورد : تایید مجور فروش ۱۷ هواپیمای فوری به ایران/ فضای به وجود آمده امکان فروش هواپیما به ایران را عملی کرده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها