مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7018 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 16:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان نور خبر داد

فعالیت بیش از 250 هیأت مذهبی در شهرستان نور/ 150 هیأت مجوز رسمی فعالیت دارند

مازندشورا: رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان نور گفت: 250 هیأت مذهبی در این شهرستان فعال هستند که 150 هیأت مجوز فعالیت دارند و صدور مجوز برای بقیه هیأت‌ها در دست بررسی است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام و المسلمین میثم رضایی عصر امروز در همایش بصیرت عاشورایی که ویژه مسؤولان هیأت‌های مذهبی، مداحان و هیأت‌امنای مساجد شهرستان نور و در آستانه محرم برگزار شد، اظهار کرد: شورای هیئات مذهبی شهرستان نور با شناسایی و مدیریت دقیق برای حدود 150 هیأت مذهبی در این شهرستان مجوز فعالیت صادر کرده است که با این مجوز دارای کارت فعالیت و با دریافت کد در سامانه کشور نیز شناسنامه‌دار می‌شوند.

وی از دیگر اقدامات این شورا را بیمه کردن اعضای هیأت‌های مذهبی، ساماندهی، بازدید و نظارت بر هیأت‌های مذهبی عنوان کرد و افزود: برگزاری جلسه ماهانه و تصمیم‌گیری برای موارد مرتبط با هیأت‌ها و پیگیری صدور مجوز هیأت‌های فعالی که تاکنون موفق به دریافت مجوز نشدند و ... از وظایف شورای هیأت‌های مذهبی است.

مسؤول هیئات مذهبی شهرستان نور با اشاره به عملکرد هیأت‌ها تصریح کرد: هیأت‌ها به‌صورت محوری، فعال، فصلی و غیرفعال تقسیم‌بندی می‌شوند که هیأت‌های محوری در همه اعیاد و شهادت‌ها برنامه اجرا می‌کنند و هیأت‌های فعال که مشابه هیأت‌های محوری عمل می‌کنند اما هیأت‌های فصلی فقط 10 روز محرم و برخی برنامه‌های خاص در سال فعالیت دارند که باید فعال شوند و مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی با عشق به آل‌الله و اهل بیت(ع) خودجوش و خودگردان هستند، اظهار کرد: بنا نیست هیأت‌های مذهبی دولتی باشند اما نیازمند حمایت هستند و بخشی از این حمایت‌ها می‌تواند سخت‌افزاری و تأمین امکانات باشد.

رضایی تصریح کرد: در برابر حجم فعالیت‌های ضدفرهنگی غرب، فعالیت‌های فرهنگی مذهبی ضروری است و متولیان باید خود را شبانه‌روز وقف فرهنگ عاشورایی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کم‌توجهی و حضور کم‌رنگ مسؤولان در این همایش گله کرد و افزود: برخی از مسؤولان با استفاده از نام هیأت‌ها، بسیج، مساجد و عزا در مناصب خود، مستقر شدند اما اکنون کمتر توجهی هم به هیأت‌ها، مراسم، بسیج و ... ندارند.

مسؤول فرهنگی آموزشی شورای هیئات مذهبی مازندران، با اشاره به اینکه از کمترین حمایت‌ها محروم هستیم، گفت: البته تلاش مسؤولان را انکار نمی‌کنیم و همه تلاش‌ها برای تیرچه بلوک مردم است، برای سیر و سلوک این مردم چه کردیم و چه باید بکنیم، بنابراین تلاش به امر معنوی مردم نیز ضروری و نیازمند توجه مسؤولان است.

انتهای پیام/86023/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مذهبی - هیأت‌های - شهرستان - هیأت‌ها - فعالیت - مسؤولان - شورای - هیئات - محوری - تصریح - اینکه - باشند - حمایت‌ها - ضروری - فرهنگی - فعالیت‌های - اشاره - نیازمند - دریافت - همایش - رضایی - دارند - عاشورایی - مساجد - افزود - می‌شوند - اظهار - مسؤول -

نظر شما در مورد : فعالیت بیش از 250 هیأت مذهبی در شهرستان نور/ 150 هیأت مجوز رسمی فعالیت دارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها