مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7027 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 18:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کمیته امداد امام خمینی سیمرغ:

کمیته امداد به‌ تنهایی نمی‌تواند با فقر مبارزه کند

مازندشورا: مدیر کمیته امداد امام خمینی سیمرغ گفت: کمیته امداد به‌ تنهایی نمی‌تواند با فقر مبارزه کند.

مازندشورا:علی‌مراد نصوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) همانند سال‌های قبل در پایان تابستان و نیمه دوم شهریور برنامه جشن ملی مذهبی عاطفه‌ها را در دستور کار خود قرار می‌دهد و دستورالعمل اجرایی آن به استان و شهرستان‌ها ارسال می‌شود.

وی افزود: مدیریت شهرستان‌ها ستادی را با عنوان ستاد جشن ملی مذهبی عاطفه‌ها تشکیل می‌دهد که در شهرستان این امر اتفاق افتاده است و این ستاد با حضور اعضای مربوطه در فرمانداری تشکیل شد.

*‌ 86 دانش‌آموز و دانشجو زیرپوشش کمیته امداد

مدیر کمیته امداد امام خمینی سیمرغ با اشاره به اینکه مصوباتی در این جلسه داشتیم که قرار بر آن شد با اجرایی شدن مصوبات کمک خوب و مؤثری به جامعه هدف این موضوع که همان دانش‌آموزان و دانشجویان بودند داشته باشیم، تصریح کرد: در حال حاضر 605 خانوار زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند که از این تعداد 86 دانش‌آموز و دانشجو زیرپوشش قرار داشته و خدمات فرهنگی به آن‌ها ارائه می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: از این تعداد 41 دانش‌آموز روستایی و 45 دانش‌آموز شهری هستند که 40 دانش‌آموز و دانشجو پسر و 46 دانش‌آموز و دانشجو دختر هستند.

نصوری با بیان اینکه اولین کار ما شناسایی این دانش‌آموزان بود، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم نیازسنجی دانش‌آموزان انجام شد و ابزار و لوازم موردنیاز برای خیران، اعضای ستاد و افرادی که مایل به کمک بودند طی نشست‌هایی اعلام شد.

وی افزود: نشست‌هایی هم با همکاران اداره برگزار شد و براساس مصوبات استانی مصوبات شهرستانی را هم داشتیم.

مدیر کمیته امداد امام خمینی سیمرغ با اشاره به اینکه همه همکاران با نیت الهی خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان نیازمند تلاش مضاعفی را داشتن، اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها در دو مرحله تعریف شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: مرحله نخست به شکل متمرکز با ایجاد یک پایگاه ثابت در سطح شهر و هشت پایگاه سیار روز 25 و 26 شهریور نخستین مرحله جشن عاطفه‌ها برگزار شد.

* به صدا درآمدن زنگ عاطفه‌ها در 38 مدرسه

نصوری با بیان اینکه دومین مرحله جشن عاطفه‌ها روز 10 مهر با به صدا درآوردن زنگ عاطفه‌ها در 38 مدرسه شهرستان با هدف کمک به دانش‌آموزان نیازمند و ایجاد روحیه همدلی برای دانش‌آموزان برگزار شد، تصریح کرد: هر دو مرحله جشن عاطفه‌ها با شعار «تقویت و توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری» با مشارکت مسؤولان و مردم شریف و نودوست شهرستان اجرایی شد.

وی ادامه داد: در مرحله نخست این جشن حدود 115 میلیون و 399 هزار ریال مساعدت‌های مردمی در این بخش داشتیم که پیش‌بینی می‌شود سرانه 2 میلیون ریال مساعدت را برای هر دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید داشته باشیم تا همانند سایر دانش‌آموزان باروحیه شاد و فراغ از هرگونه مشکل مالی با داشتن امکانات و تجهیزات اولیه موردنیاز روانه مدرسه شوند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی سیمرغ با اشاره به اینکه باید از مسؤولان و مردم شهرستان تشکر کنم چرا که در تمامی اقدامات و برنامه‌هایی که کمیته امداد در کاهش فقر برای نیازمندان شهرستان دارد حضور فعالی دارند، اظهار کرد: کمیته امداد حضرت امام (ره) با تمام توان تلاش می‌کند تا با فقر مبارزه کند اما به‌تنهایی نمی‌توانیم با فقر مبارزه کنیم و به شکل مؤثری قدم برداریم.

این مسؤول افزود: کمیته امداد شاید بتواند قسمتی از مشکلات و نیازهای مردم را پوشش دهد و اگر خیران شهرستان بیشتر کمک کرده و با نگاه مثبت ورود پیدا کنند مطمئناً در آرامش مردم به خاطر کاهش فقر مؤثر واقع می‌شود.

* اجرای طرح کوله‌پشتی مهر

نصوری با بیان اینکه در این طرح باید از رئیس اتاق اصناف شهرستان و بازاریان تشکر کنم چرا که کمک خوبی داشتند، بیان کرد: طرح کوله‌پشتی مهر را در شهرستان اجرایی کردم که کوله‌پشتی‌هایی در اختیار اصناف و بازاریان و مردم قرار گرفته تا اقلام مورد نیاز دانش‌آموزی در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: روز 10 مهر در تمامی مدارس شهرستان سیمرغ زنگ عاطفه‌ها با شعار «تقویت و توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری و مهر در انتظار همدلی» برگزار شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی سیمرغ در پایان گفت: کمک‌هایی که در مدارس جمع‌آوری می‌شود در اختیار نیازمندان همان مدارس قرار می‌گیرد تا این کمک‌ها سبب این شود تمامی دانش‌آموزان سال تحصیلی خوب و مؤثرتر داشته باشند.

انتهای پیام/86036/ذ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امداد - کمیته - شهرستان - عاطفه‌ها - دانش‌آموزان - دانش‌آموز - مرحله - سیمرغ - خمینی - اینکه - اجرایی - برگزار - دانشجو - نصوری - اظهار - مصوبات - داشتیم - مسؤول - خاطرنشان - مبارزه - مدرسه - اختیار - مدارس - تمامی - افزود - اشاره - زیرپوشش - توسعه - تقویت - نیازمندان - پایگاه - اصناف - همدلی - تحصیلی - کوله‌پشتی - میلیون - ایجاد - مسؤولان - نیکوکاری - احسان - بازاریان - فرهنگ - دارند - شهرستان‌ها - تشکیل - اعضای - می‌دهد - مذهبی - همانند - پایان - شهریور - مؤثری - باشیم - نشست‌هایی - همکاران - نیازمند - خیران - موردنیاز - تصریح - تعداد - ادامه - داشتن -

نظر شما در مورد : کمیته امداد به‌ تنهایی نمی‌تواند با فقر مبارزه کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها