مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7030 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 19:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه شورای فرهنگ عمومی کلاردشت عنوان شد

پیشگامی جوانان کلاردشت در برنامه‎ریزی برای برپایی تکایا در محرم

مازندشورا: در جلسه شورای فرهنگ عمومی کلاردشت بر پیشگامی جوانان در برنامه‎ریزی برای برپایی تکایا در محرم تاکید شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از کلاردشت، سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان عصر امروز با حضور فرماندار، امام جمعه و دیگر مدیران فرهنگی و سیاسی کلاردشت با محوریت موضوع محرم برگزار شد.

در این جلسه امام جمعه کلاردشت با اشاره به قیام امام حسین(ع) در تثبیت فرهنگ غنی اسلام ناب محمدی(ص) گفت: قیام امام حسین(ع) و نرفتن زیر بار ظلم از سوی ایشان، برای این بود که فرهنگ اسلام پایدار بماند.

حجت‎الاسلام حسین مقیسه از اعضای شورای فرهنگ عمومی و مردم خواست تا به برگزاری شایسته ایام محرم به‎ویژه دهه نخست این ماه، کمک کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کلاردشت نیز اظهار کرد: فعالیت‎های سازمانی خود را انجام داده‎ایم و امیدواریم مراسم عزاداری امام حسین(ع) به‎نحو احسن انجام بگیرد.

حجت‌الاسلام سیف‎الله ادبی فیروزجاهی افزود: در سال‌های گذشته گروه‌های مختلف تِکیه می‎زدند و این موضوع سبب خلوت شدن مساجد می‌شد، برای ماه رمضان نیز همین روال مطرح می‌شود و جام‎های رمضان به‎راه می‌افتد!

اسحاق تونی شهردار کلاردشت نیز بیان کرد: برپایی تکیه‌های عزاداری در ایام محرم به همت جوانان شهر است و حذف تکیه یعنی حذف جوانان شهر و محله، لذا باید برای برپایی تکیه برنامه‎ریزی کنیم نه اینکه آن را حذف کنیم.

ایوب صالحی فرماندار کلاردشت در پایان در جمع‎بندی این بحث گفت: با موضوع جلوگیری از برپایی تکایا موافق نیستم، زیرا جوانان خود را برای برپایی تکایا آماده و زودتر از مسؤولان نیز برنامه‌ریزی کرده‎اند، لذا باید این اماکن را مدیریت و آنها را ساماندهی کنیم.

انتهای پیام/3141/ن20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کلاردشت - برپایی - فرهنگ - جوانان - موضوع - عمومی - تکایا - شورای - رمضان - عزاداری - برنامه‎ریزی - فرماندار - اسلام -

نظر شما در مورد : پیشگامی جوانان کلاردشت در برنامه‎ریزی برای برپایی تکایا در محرم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها