مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7034 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1395 -ساعت : 22:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار شهرستان رامسر:

مزایا و ظرفیت‌های روستاها شناسایی شود

مازندشورا: فرماندار رامسر با اشاره به اینکه این شهرستان دارای 44 دهیاری است، گفت: مزایا و ظرفیت‌های روستا باید توسعه پایدار باید شناسایی شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، حسین شعبان‌سروری امشب در همایش دهیاران که با حضور معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سالن اجتماعات فرمانداری رامسر برگزار شد با اشاره به اینکه از 33 هزار و 500 دهیاری در کشور شهرستان رامسر دارای 44 دهیاری است، گفت: با تصویب تشکیل دهیاری‌ها به عنوان موسسه حقوقی غیردولتی در کنار و موازات فعالیت شهرداری‌ها، حضور این افراد برای پیشبرد و پیشرفت شهرها و روستاها موثر است.

فرماندار شهرستان رامسر با اشاره به اینکه بخش زیادی جغرافیای شهر رامسر را روستا تشکیل داده است، نقش دهیاران را در توسعه شهرستان کلیدی دانست و اظهار کرد: دهیاران باید با تغییر رویکرد و تحول در نگاه مدیریتی خود با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلندمدت با توجه به ظرفیت‌های موجود در روستا  برای توسعه پایدار گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: دهیاران علاوه بر توجه به اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، به برنامه‌های اجتماعی و اقتصادی و توسعه پایدار نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند و صرفا مدیر اجرایی نباشند.

سروری با بیان اینکه روستاها علاوه بر داشتن ظرفیت کشاورزی و دامداری از ظرفیت گردشگری و ... ویژه‌ای نیز برخوردارند، افزود: دهیاران باید براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و منطبق با مزیت‌های روستا تلاش کنند تا بتوانند فرصت‌های کارآفرینی را در روستا ایجاد کنند.

وی به دو محور روستایی اساسی در شهرستان رامسر که شامل منطقه جواهرده و جنگل دالیخانی است، اشاره کرد و تصریح کرد: برگزاری جشنواره ملی گل‌گاوزبان در روستای جنت‌رودبار سبب مورد استقبال قرار گرفتن منطقه شد که علاوه بر ایجاد اشتغال برای مردم آن منطقه، این روستا به عنوان پایلوت گردشگری و بوم‌گردی مطرح، و دبیرخانه آن هم افتتاح شده است.

فرماندار شهرستان رامسر ادامه داد: در روستاهای دیگر هم باید شناسایی مزیت‌ها اولویت قرار گیرد تا موجب رشد روستاها و در مجموع شهرستان رامسر شود و از مهاجرت جوانان و روستاییان به شهر جلوگیری کنیم تا بتوانیم به توسعه پایدار دست یابیم.

انتهای پیام/86039/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رامسر - شهرستان - روستاها - دهیاران - روستا - توسعه - اینکه - فرماندار - اشاره - منطقه - پایدار - علاوه - گردشگری - ایجاد - ظرفیت - ویژه‌ای - دهیاری - شناسایی - ظرفیت‌های - دهیاری‌های - شهرداری‌ها - تشکیل - عنوان -

نظر شما در مورد : مزایا و ظرفیت‌های روستاها شناسایی شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها