مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7037 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1395 -ساعت : 07:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور دهیاری‌های کشور:

بیش از 8 هزار میلیارد تومان اعتبارات بین دهیاری‌های کشور توزیع شد

مازندشورا: معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: بیش از 8 هزار میلیارد تومان اعتبارات بین دهیاری‌های کشور توزیع شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، سعید‌رضا جندقیان‌بیدگلی یک‌شنبه شب در همایش دهیاران شهرستان رامسر که با حضور دهیاران در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه قسمتی از کارهای انجام شده در روستاها مناسب و قابل قبول است، گفت: 95 درصد محصولات کشاورزی در روستاها تولید می‌شود و 70 درصد آن وارد کلان‌شهرها می‌شود.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر اینکه باید سعی شود که توسعه بدون سرمایه‌گذاری شکل بگیرد و دهیاران روستاها بدون منابع دولتی برای گسترش سرمایه‌گذاری تلاش کنند، اظهار کرد: اکنون در توسعه یافته‌ترین دوران هستیم و باید از ظرفیت‌های داخلی و درونی استفاده کرد و رویکردها را مبتنی بر توسعه قرار دهیم.

وی از استاندار مازندران خواستار ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و صدور مجوزهای و تسهیلات برای انجام پروژه‌ها، طرح‌ها و جلب مشارکت‌های مردمی شد و افزود: اگر بخواهیم ساختار را به سمت توسعه ببریم باید ظرفیت‌ها را شناسایی کرده و خودمان کاری انجام دهیم و منتظر کمک اطرافیان نباشیم.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خطاب به دهیاران خاطرنشان کرد: شورا‌ها و دهیاران باید برای تحقق رویکرد گام بردارند و در ایده‌پردازی خلاقیت داشته و همچنین در درون روستا برای محورهای توسعه باید با تدبیر مناسب، عمل و تلاش کنند.

جندقیان‌بیدگلی در ادامه با بیان اینکه 63 درصد منابع دولتی در سه سال اخیر محقق شده است، تصریح کرد: از زمان تاسیس دهیاری‌ها از سال 82 تاکنون 8 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبارات بین دهیاری‌های کشور توزیع شد که 5 هزار و 160 میلیارد تومان در دولت یازدهم بوده است.

وی با بیان اینکه در یک‌سال گذشته 11 هزار و 500 پروژه در دهیاری‌های کشور به بهره‌برداری رسید و 4 هزار و 250 دهیاری هم به دهیاری‌های کشور اضافه شد، گفت: کل اعتبارات دهیاری‌ها باید در منطقه روستا و در راستای قانون تعریف شده هزینه شود و دهیاران باید هر 6 ماه یک‌بار عملکردشان را ارائه دهند.

انتهای پیام/86039/صا


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دهیاری‌های - دهیاران - توسعه - اینکه - روستاها - اعتبارات - میلیارد - معاون - تومان - دهیاری‌ها - منابع - روستا - دولتی - سرمایه‌گذاری - مناسب - توزیع - رامسر - جندقیان‌بیدگلی - شهرداری‌ها -

نظر شما در مورد : بیش از 8 هزار میلیارد تومان اعتبارات بین دهیاری‌های کشور توزیع شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها