مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7057 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1395 -ساعت : 10:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توسعه شهر به سمت ساحل با جديت انجام شود

کارشناس حوزه حمل و نقل و ترافيک عنوان کرد:

توسعه شهر به سمت ساحل با جديت انجام شود

مازندشورا: اين کارشناس حوزه ترافيک ادامه داد: با احداث بزرگراه فرح آباد به موازات بزرگراه فعلي، علاوه بر افزايش سطح سرويس هر دو بزرگراه، امکان گسترش شهر به سمت ساحل هم فراهم مي شود

مازندشورا: اتقائي با بيان اينکه ساري به عنوان نماد استان و مازندران به عنوان نماد گردشگري طبيعي در کشور مطرح است، افزود : براي جذب توريسم و بهبود صنعت گردشگري استان بايد از تمام ظرفيت هاي استاني و نمايندگان مجلس براي همکاري با مديريت شهري استفاده شود.

 يک کارشناس حمل و نقل و ترافيک با بيان اينکه ظرفيت معابر شهر ساري در سال‌هاي آينده جوابگوي حجم ترافيک نيست، گفت: شهر ساري به افزايش معابر بزرگراهي نياز دارد.

محمداتقائي با بيان اينکه مرکز استان مازندران نيازمند يک جراحي ترافيکي است ، افزود : مطالعات توسعه شهر به سمت ساحل و خارج کردن مراکز متمرکز جذب سفر از مرکز شهر به نقاط ديگر بايد با جديت انجام شود.

وي با اشاره به ظرفيت استان مازندران به ويژه شهر ساري در جذب مسافر در حوزه ي گردشگري بيان داشت :  در مطالعات حوزه گردشگري با مطالعات ترافيکي، امکان برنامه ريزي هاي بهتر توسعه صنعت گردشگري شهر فراهم مي شود.

اتقائي با اشاره به نياز شهر به بزرگراهي موازي با بزرگراه فعلي فرح آباد افزود : بزرگراه فرح آباد تنها راه دسترسي مستقيم شهر ساري به ساحل فرح آباد است و چنانچه اين معبر بنا بر هر علتي و در مدت زمان مشخصي غير قابل تردد شود ، شهروندان و مسافران به منظور دسترسي به ساحل فرح آباد با مشکل روبرو مي شوند.

اين کارشناس حوزه ترافيک ادامه داد : با احداث بزرگراه جديد به موازات بزرگراه فعلي ، علاوه بر افزايش سطح سرويس هر دو بزرگراه ، امکان گسترش شهر به سمت ساحل هم فراهم مي شود.

وي با بيان اينکه در سال هاي اخير شاهد کاهش سطح سرويس در برخي از معابر بزرگراهي شهر هستيم، افزود: چنانچه مطالعات گسترده و جدي در اين زمينه صورت نگيرد ، ساري در سال‌هاي آينده با مشکلات جدي روبرو مي شود.

اين کارشناس حوزه حمل و نقل و ترافيک افزود : پيش بيني مي شود در سالهاي آينده در دسترسي منطقه شمال شهر يا همان منطقه ميدان فرح آباد به سمت غرب شهر يعني در محدوده بزرگراه وليعصر (عج) با مشکلات جدي ترافيکي روبرو شويم .

ادامه داد : هر چند اين روزها هم در اين بزرگراه در بيشتر اوقات شاهد سطح سرويس خوبي نيستيم.

اتقائي با بيان اينکه ساري به عنوان نماد استان و مازندران به عنوان نماد گردشگري طبيعي در کشور مطرح است، افزود : براي   جذب توريسم و بهبود صنعت گردشگري استان بايد از تمام ظرفيت هاي استاني و نمايندگان مجلس براي همکاري با مديريت شهري استفاده شود.

وي با اشاره به ارتباط مسئوليت مديريت ترافيک با کاهش حجم تاکسي ها و اتوبوس هاي درون شهري، اضافه کرد:با توجه به اينکه  مسئوليت مديريت ترافيک  مانند ديگر حوزه هاي شهرداري ، يک حوزه تخصصي است نياز به يک مدير متخصص و همکاري تمام سازمان هاي مرتبط دارد.

اين کارشناس ترافيک با بيان اهميت تعهد و استعداد مديريتي در کاهش شلوغي شهر ساري، بيان کرد : تعهد بدين معني است که يک مدير متخصص کارها را  براي رضاي خدا و در راستاي تأمين رفاه شهروندان انجام  دهد .


منبع : آریا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بلوار فرح آباد ساری - ترافیک شهری ساری - شهر ساحلی ساری - توسعه ساری به سما در - محمداتقائي -

نظر شما در مورد : توسعه شهر به سمت ساحل با جديت انجام شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها