مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7092 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1395 -ساعت : 15:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با دستور کار گزارش عملکرد سازمان و نحوه تدوین تعرفه خدمات مهندسی صورت گرفت:

برگزاری مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان

مازندشورا: مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در تالار اجتماعات موسسسه آموزش عالی شمس شهرستان گنبد برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی سازمان در این مجمع که با دستور ارائهگزارش عملکرد سازمان و نحوه تدوین و تصویب نرخ خدمات مهندسی صورت گرفت، بعد ازاستقرار هیات رییسه موقت و نیز انتخاب هیاترییسه دائمی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با ارائه گزارش عملکرد هیاتمدیره و واحدهای سازمان گفت: در هیاتمدیره هفتم ایجاد نظم و رویه قانونی، بازسازی جایگاه سازمان در نزد دولت و مردم،توجه به بحث آموزش، اصلاح ساختار اداری مد نظر بوده و فعالیت در راستای اهداف ذکرشده ادامه خواهد یافت. سید مجتبی موسوی افزود: برنامه عملیاتی سازمان در سال 95بعد از تصویب هیات مدیره در کمیته چهارنفره استان مطرح و مورد تایید قرار گرفت وهمه کارهایی که انجام می شود در راستای همان برنامه است. وی با اشاره ورود سازمانبه مسایل مهم نظارتی بیان داشت مطالعات بررسی شرایط اراضی شیب دار گرگان رو بهپایان است و مطالعه چگونگی پهنه بندی خطر زلزله آغاز شده است. رییس سازمان نظاممهندسی ساختمان گلستان اصلاح مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، نظام نامه های جدیددفاتر نمایندگی، مالی و اختیارات هیات مدیره را موضوع های مهم در حال بحث در سطحنظام مهندسی ساختمان کشور اعلام کرد و افزود: به زودی نظر مهندسان در مورد اصلاحقانون نظام مهندسی ساختمان کشور که در کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حالبررسی است، جهت اعلام نظر اعضا منتشر خواهد شد. در ادامه مجمع عمومی دومین دستورجلسه نیز انجام شد و طی آن نماینده هیات مدیره سازمان توضیحات مبسوطی در موردچگونگی روند آماده سازی و ابلاغ تعرفه خدمات مهندسی سال 95 ارائه داد. محمدفرهمندنیا با اشاره به آماده سازی این تعرفه جهت ابلاغ در پایان فصل بهار، اعلامداشت بعد از نامه نگاری صورت گرفته با اداره کل راه و شهرسازی، با حضور نمایندگان آناداره کل،سازمان، استانداری و شهرداری مرکز استان، جلسات متعدد کارشناسی تشکیل شد.وی علت تاخیر در ابلاغ تعرفه را روند بروکراسی و تشکیل جلسه کمیته چهارنفره و عدمامضای یکی از اعضا اعلام کرد . فرهمندنیا بیان داشت تمام تلاش هیات مدیره این بودکه نرخ تعرفه افزایش مناسبی داشته باشد و در برخی از بخش ها این کار انجام شد اما هنوز هماز قیمت واقعی فاصله دارد.

طبق دستور اعلام شده پرسش و پاسخ آخرین بحث مجمع بود که اعضای هیاتمدیره با حضور در جایگاه پاسخگوی سوالات و ابهامات اعضا بودند. در این بخش که بیشاز یک ساعت به طول انجامید پرسش های متعددی در مورد تشکیل مجامع عمومی، دریافتیهای هیات مدیره، برنامه ریزی برای مهندسان فاقد برنامه و مواردی دیگر مطرح شد. ییسسازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در پاسخ به یکی از ابهامات در مورد حقوق و مزایای هیات مدیره اظهار داشت در پایانسال کلیه دریافت های هیات مدیره از سازمان و از طریق کارکرد حفه ای بطور شفافاطلاع رسانی می شود. وی در پاسخ به سوال یکی از حضار در مورد لزوم بکارگیری سرپرستکارگاه اعلام کرد استفاده از متخصصین در روند ساخت و ساز باید مطالبه عمومی همه ماباشد. موسوی بیان داشت برای همراهی همه آحاد با این مطالبه گری باید مهندسان اخلاقحرفه ای به خوبی رعایت نمایند و اعتماد سازی را انجام دهند.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - مدیره - ساختمان - اعلام - عمومی - تعرفه - برنامه - گلستان - ابلاغ - دستور - مهندسان - هیاتمدیره - گزارش - تشکیل - خدمات - عملکرد - اشاره - استان - ابهامات - مطالبه - چهارنفره - آماده - راستای - ارائه - تصویب - تدوین - جایگاه - اصلاح - افزود - موسوی - ادامه - کمیته -

نظر شما در مورد : برگزاری مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها