مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7094 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1395 -ساعت : 15:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول زکات سوادکوه خبر داد

جمع‌آوری 421 میلیون تومان زکات در سوادکوه

مازندشورا: مسؤول زکات سوادکوه با اشاره به رتبه دوم این شهرستان در دریافت زکات در استان از جمع‌آوری 421 میلیون تومان زکات در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی طی سال گذشته خبر داد.

مازندشورا:حجت‌الاسلام اسماعیل ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه قانون زکات در سال 83 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد، گفت: شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، زکات واجب ندارد و تلاش برای دریافت زکات مستحبی انجام می‎شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مبلغ 421 میلیون تومان زکات در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی جمع‌آوری شد، افزود: این دو شهرستان‌‌ رتبه دوم مازندران در دریافت زکات را به خود اختصاص دادند.

مسؤول زکات شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خاطر‌نشان کرد: اعتماد‌سازی با معتمدان و مسؤولان محلی و هزینه زکات دریافتی در محل جمع‌آوری از اولویت‌های این مجموعه است.

ربیعی از هزینه بیش از 47 میلیون تومان از زکات جمع‌آوری شده در 6 ماه نخست امسال برای مسکن و 21 میلیون تومان برای تهیه جهیزیه در سوادکوه‌شمالی خبر داد و اظهار کرد: 53 میلیون تومان برای مسکن و 6 میلیون تومان برای تهیه جهیزیه نیز در سوادکوه از محل زکات هزینه شده است.

وی با تقدیر از خیران سوادکوه از جمع‌آوری 15 میلیون تومان توسط هیأت‌های مساجد و حسینیه‌ها خبر داد بود و گفت: 30 نوعروس سوادکوهی در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند.

انتهای پیام/86015/ی20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سوادکوه - میلیون - تومان - جمع‌آوری - سوادکوه‌شمالی - شهرستان‌های - جهیزیه - دریافت - هزینه - ربیعی - مسؤول - اینکه -

نظر شما در مورد : جمع‌آوری 421 میلیون تومان زکات در سوادکوه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها