مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7096 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1395 -ساعت : 16:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جانشین فرمانده انتظامی رامسر:

آثار تخریبی مصرف شیشه تا 7 سال در مغز باقی می‌ماند

مازندشورا: جانشین فرمانده انتظامی گفت: اگر فردی یک‌بار در عمر خود شیشه مصرف کند تا هفت سال آثار تخریبی مواد در مغز باقی خواهد ماند و بیش از 8 هزار سلول مغزی را تخریب می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، رامین شمس بعد از ظهر امروز در نشست تخصصی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر این شهرستان با اشاره به اینکه در همسایگی کشور تولید کننده مواد مخدر زندگی می‌کنیم، اظهار کرد: معضلات مواد مخدر بسیار جدی است و با تلاشی که برای انسداد مرزی ایران انجام شده اما قسمت‌هایی از مرز باز بوده که باعث ورود مواد به داخل کشور می‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی رامسر با تاکید بر اینکه مواد مخدر یکی از معضلات بزرگ اجتماعی جامعه امروزی ایران است، اظهار کرد: مواد مخدر چهارمین بحران اصلی جهان بعد از محیط‌ زیست، بمب هسته‌ای و جمعیت است و بسیاری از خانواده‌ها را درگیر خود کرده است.

وی با بیان اینکه مواد مخدر به عنوان پرسودترین تجارت جهانی در رده سوم قرار گرفته، تصریح کرد: موضوع پرسود بودن مواد، افراد بسیار زیادی را درگیر خود کرده که آگاه‌سازی و اطلاع از عوارض و عواقب آن برای پیشگیری می‌تواند بسیار موثر باشد.

شمس خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در گذشته برخوردهایی در مقابله با مواد مخدر صورت می‌گرفت اما این معضل همچنان ادامه دارد و دلیل آن می‌تواند فاصله کم بین تولید و مصرف باشد که تقاضای بسیاری دارد.

رئیس کارگروه مبارزه با موادمخدر شهرستان با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد افراد و جوانان دستگیرشده در جرایم مواد مخدر از عواقب مواد بی‌اطلاع بودند، افزود: مسؤولیت سنگینی بر دوش افراد فرهیخته است که باید برای آگاه‌سازی جامعه گام‌های موثری بردارند.

شمس ادامه داد: سپاه و نیروی انتظامی به عنوان تنها سازمان‌ها برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر تلاش می‌کنند و شهدای بسیاری را نیز در این راه تقدیم کردند.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از ابزارهای پیشرفته دنیا تنها 10 درصد از موادمخدر قابل کشف هستند، تاکید کرد: زنگ خطر مبارزه با مواد مخدر به صدا درآمده و باید توجه ویژه‌ای به آن شود و ایران تنها کشوری است که مبارزه جدی در مقابله با مواد را انجام می‌دهد.

جانشین فرمانده انتظامی به آمار و ارقام اشاره کرد و با بیان اینکه 98 درصد افرادی که معتاد می‌شوند بعد از 6 ماه باور می‌کنند که معتاد شده‌اند، افزود: اطرافیان فرد معتاد هم بعد از 6 ماه متوجه اعتیاد فرد می‌شوند که راه بازگشت آن بسیار سخت است.

وی با اشاره به مصرف مواد مخدر صنعتی که تاثیر زیادی بر چهره افراد نمی‌گذارند و به اندازه مواد سنتی قابل شناسایی نیستند، خاطرنشان کرد: اگر فردی یکبار در عمر خود شیشه مصرف کند تا هفت سال آثار تخریبی مواد در مغز باقی خواهد ماند و بیش از 8 هزار سلول مغزی را تخریب می‌کند.

شمس دانشجویان را بهترین شکار برای قاچاقچیان دانست و تاکید کرد: افراد ترغیب‌کننده از راه دوستی وارد می‌شوند و جوانان باید به خوبی هوشیار بوده و مهارت نه گفتن را در خود پرورش دهند تا به دام نیفتند.

انتهای پیام/86039/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - اشاره - افراد - بسیار - می‌شوند - تاکید - جانشین - معتاد - مبارزه - بسیاری - پیشگیری - رامسر - اعتیاد - شهرستان - فرمانده - انتظامی - ادامه - مقابله - خاطرنشان - موادمخدر - افزود - می‌تواند - جوانان - آگاه‌سازی - جامعه - معضلات - اظهار - درگیر - عنوان - تولید - زیادی - تخریبی - عواقب -

نظر شما در مورد : آثار تخریبی مصرف شیشه تا 7 سال در مغز باقی می‌ماند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها