مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7102 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1395 -ساعت : 18:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر جویبار اعلام کرد

وجود 130 شورای امر به معروف در محلات جویبار

مازندشورا: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر جویبار از وجود 130 شورای امر به معروف و نهی از منکر در محلات این شهرستان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، قربان متولی عصر امروز در جلسه شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان برگزار شد، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان رسماً از سال 80 آغاز به کارکرد و تا سال 95 دبیری ستاد فرماندهی سپاه شهرستان بوده است.

وی با بیان اینکه در سه ماه گذشته پنج جلسه برگزار شد، افزود : 130 شورای امر به معروف در محلات داریم که 45 شورا در سطح ادارات آموزشی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار خاطرنشان کرد: در این جلسات 87 مصوبه داشته‌ایم که 90 درصد آن اجرایی و عملیاتی شده است.

این مسؤول با بیان اینکه در برنامه‌های فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر محور برنامه‌ها است، یادآور شد: در مسائل و آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد و طلاق ستاد امر به معروف و نهی از منکر ورود پیدا می‌کند و موضوع کاهش آسیب‌ها در شهرستان در جلسات ستاد سیاستگذاری و اجرا می‌شود. 

متولی برگزاری دو همایش قبل از ماه رمضان و ماه محرم ویژه روحانیون و 30 محفل انس با قرآن، دو مرحله رزمایش آسیب‌های اجتماعی بسیج و انتظامی را از اقدامات این ستاد برشمرد و افزود: 18 عنوان تراک موضوعی چاپ و در آموزش و پرورش، بسیج و مساجد پخش شد.

وی چاپ دو فصل‌نامه، برگزاری دو نمایشگاه فرهنگی، تجلیل در حوزه امر به معروف، برگزاری اردوهای سیاحتی فرهنگی راهیان نور را از دیگر اقدامات ستاد برشمرد و افزود: در طرح ساحل سالم و پارک پاک با همکاری سپاه و شهرداری مشارکت جدی و پشتیبانی همه‌جانبه داشته‌ایم و در هفته عفاف و حجاب برنامه حامیان عفاف و حجاب را داشته‌ایم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار با بیان اینکه هدف ما در گام نخست نشر شعائر اسلامی و ترویج امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: آموزش زندگی و توانمند‌سازی زنان، مراسم افطاری ساده در پارک شهر با همکاری شهرداری، اجرای آموزش حقوق شهروندی و مسابقات ویژه فرهنگی، بنر‌هایی در راستای امر به معروف و نهی از منکر از برنامه‌های ستاد شهرستان جویبار بوده‌است.

این مسؤول با اظهار اینکه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و تقویت و اجرای آن در شهرستان جویبار تعامل خوبی بر قرار‌است و مدیران همراه هستند، تأکید کرد: طرح تذکر لسانی و تفاهم‌نامه استانی با حضور فرماندهان سپاه کربلا برگزار شد و گروه‌ها در مکان‌های پر رفت و آمد، پارک شهر، جمعه بازار جویبار، نوار ساحلی و پارک المپیک حضور می‌یابند.

متولی با اشاره به رضایتمندی مردم در نظرسنجی که در ارتباط با این موضوع اجرا شد، اظهار کرد: قبل از محرم جلسات با روحانیون و هیأت‌های مذهبی 25 عنوان برنامه پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اهتزاز پرچم مشکی در شهر قبل از محرم، گفت: در مراسم روز عاشورا و تاسوعا در روستاهای لاریم و کردکلا که حدود 30 هزار نفر خارج از جویبار مراجعه می‌کنند ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برنامه‌های پیش‌بینی شده را برگزار می‌کند.

انتهای پیام/86029/ر40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معروف - جویبار - شهرستان - برگزار - اینکه - فرهنگی - آموزش - برگزاری - برنامه‌های - داشته‌ایم - جلسات - متولی - استان - اظهار - شورای - افزود - شهرداری - همکاری - پیش‌بینی - اجرای - اشاره - عنوان - مراسم - برنامه - آسیب‌های - اجتماعی - مسؤول - محلات - می‌کند - موضوع - اقدامات - روحانیون - برشمرد -

نظر شما در مورد : وجود 130 شورای امر به معروف در محلات جویبار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها