مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7106 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1395 -ساعت : 22:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه شهرستان نور مطرح کرد

مماشات نکردن در مقابل بی‌توجهی مسؤولان به منکرات

مازندشورا: امام جمعه شهرستان نور گفت: تباید در برابر بی‌توجهی مسؤولان به وظایف و منکرات مماشات و کوتاهی کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند امشب در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان، اظهار کرد: یکی از منکرات بی‌توجهی برخی از مسؤولان به حضور در جلسات فرهنگی، مذهبی، امر به معروف و ... و همچنین مصوبات و تصمیمات این جلسات است و بنا داریم دست از مماشات برداریم و برخورد کنیم.

وی افزود: مسؤولان باید در برابر مسؤولیت‌ها پاسخگو باشند و هیچ کوتاهی پذیرفتنی نیست، چندین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، تصمیماتی گرفته شد اما خروجی آن را مشاهده نکردیم و همراهی مسؤولان و دستگاه‌ها را نمی‌بینیم.

امام جمعه نور تصریح کرد: بی‌توجهی به امر معروف و نهی از منکر بی‌توجهی به یک فریضه الهی است و کسی که به دستور خدا بی‌توجه باشد نمی‌تواند خود را مسلمان بداند، مسلمانی یعنی اطاعت و بندگی و بنده باید دستورات الهی و دین را اجرا کند.

وی خواستار توجه همه مسؤولان و اقشار مختلف برای احیا و اجرای امر به معروف و نهی از منکر شد و گفت: فلسفه قیام امام حسین (ع) احیای دین جدش رسول‌الله (ص) و فریضه امر به معروف بود، اگر ما خود را پیرو آن حضرت می‌دانیم و عزاداری می‌کنیم باید برای آنچه که امام و یارانش برای آن شهید شدند، تلاش کنیم.

فرماندار شهرستان نور نیز در این جلسه با بیان اینکه برخی از ما حتی وظیفه تکلیفی خود را انجام نمی‌دهیم، اظهار کرد: تکلیف شرعی داریم، مسؤول هستیم و ادعای مسلمانی و شیعه بودن داریم، باید دغدغه داشته باشیم، دغدغه دین، فرهنگ، امر به معروف وظیفه شرعی و اداری همه ما است.

هادی خنجری افزود: زمانی باید برای باز کردن معبر در میدان جنگ و دفاع مقدس روی مین می‌رفتیم، امروز هم در دفاع هستیم و فقط نوع مین تغییر کرد، مین‌های فرهنگی صدا ندارد و البته خوش رنگ و زیبا است و آرام آرام ما و دین ما را از بین می‌برد با این وجود جای بی‌تفاوتی وجود دارد؟

وی خاطر نشان کرد: در کنار ساحل هستیم و تهاجم فرهنگی را می‌بینیم، دشمن در خانه‌های ما ورود پیدا کرد و بیشتر ما بی‌توجه و بی‌تفاوت هستیم، دغدغه نداریم، اگر دغدغه دین ندارید دست‌کم دغدغه آینده خانواده و فرزندان خود داشته و متوجه اطراف خود باشید.

فرماندار نور گفت: از این پس ضمن برخورد با مسؤولانی که به جلسات و مصوبات بی‌توجه هستند، مراتب بی‌توجهی برای برخورد و حتی عزل به مدیران استانی گزارش و پیگیر عزل آنان می‌شویم.

مسئول امر به معروف و نهی از منکر سپاه ناحیه نور در این جلسه با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: مدتی است با هماهنگی شورای امر به معروف شهرستان به ریاست امام جمعه، گروه‌های تذکر لسانی با همکاری مدیران دستگاه‌ها در سطح شهرستان فعال هستند ولی برخی از دستگاه‌های پر جمعیت از نظر نیرویی افراد کمی را معرفی و استفاده می‌کنند که نیاز است استعداد نیرویی خود را در این امر افزایش دهند.

محمدنبی کاظمی برنامه‌های این هفته را نیز اعلام کرد و افزود: فضاسازی و نصب بنر امر به معروف و نهی از منکر، نشست ویژه خواهران، شرکت طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر و گروه‌های تذکر لسانی در نماز جمعه، سخنرانی دبیر شورای امر به معروف در پیش از خطبه‌ها، تهیه و توزیع بروشور امر به معروف در سطح شهر، ادارات و نهادها، برپایی ایستگاه امر به معروف، ارسال پیامک از طریق شبکه شباب توسط حوزه‌ها و پایگاه‌ها و... را برخی از برنامه‌های شاخص این هفته است.

انتهای پیام/86023/ج40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معروف - شهرستان - مسؤولان - بی‌توجهی - دغدغه - شورای - هستیم - داریم - افزود - بی‌توجه - برخورد - اظهار - جلسات - فرهنگی - مدیران - مماشات - گروه‌های - برنامه‌های - منکرات - نیرویی - لسانی - فرماندار - فریضه - دستگاه‌ها - گزارش - مسلمانی - مصوبات - وظیفه -

نظر شما در مورد : مماشات نکردن در مقابل بی‌توجهی مسؤولان به منکرات

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها