مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7120 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 09:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامه قالیباف به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

افشای‌جزئیات واگذاری املاک نجومی

مازندشورا:

بلدیه| کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی از نامه شهردار تهران به این ستاد برای توضیح درباره عملکرد شهرداری در مساله واگذاری املاک نجومی خبر داد. نامه‌ای که در پی رسانه‌ای‌شدن نامه سازمان بازرسی کل کشور درباره واگذاری املاک به تعدادی از مدیران ارشد شهرداری و ورود ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به این پرونده نوشته شده است و در این نامه«شهردار تهران تمام بندها و مجوزهایی که می‌توانسته به آن استناد کند را گزارش کرده است» و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی«در حال بررسی آن است تا ببیند که این مصوبات با این نحوه اقدام چقدر شمولیت پیدا می‌کند.» نکته‌ای که در این پرونده مجهول است این که«افرادی که املاک به آنان واگذار شده یک سری کارمند شهرداری هستند و یکسری نیستند به همین دلیل بررسی می‌کنیم که شهرداری با چه مجوزی این املاک واگذار کرده است.» انتشار نامه سازمان بازرسی و پرداختن به این مجهولات سبب تعطیلی برخی از سایت‌های منتشرکننده نامه شد، اکنون مسئولان ۱۴‌پایگاه خبری و کانال تلگرامی باید پاسخگوی شکایت ۵‌عضو شورای شهر در دادسرای فرهنگ و رسانه باشند . دبیر ستاد هماهنگی هم این امر را مورد تائید قرار داد و اعلام کرد:«درجریان هستیم.»
 برخی از دریافت کنندگان کارمند شهرداری نیستند
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نشست خبری با خبرنگاران درباره مساله املاک و پیگیری‌های صورت گرفته در این زمینه تصریح کرد: ما در راستای بررسی این پرونده از شهرداری خواسته‌ایم گزارشی در این زمینه به ما ارائه کند و شهردار تهران نامه‌ای برای ما ارسال کرد. وی ادامه داد: در مسائل املاک شهرداری هم گزارش‌ها را بررسی کرده‌ایم و هم گزارش سازمان بازرسی را دیده‌ایم. این مساله در دو بخش قابل بررسی است، یکی واگذاری املاک شهرداری‌ها به تعاونی‌هایی که وابسته به شهرداری هستند و برخی به تعاونی‌ها وابستگی نداشته‌اند. درباره افراد هم همین‌طور است. یعنی یک‌سری کارمندهای شهرداری هستند و یک‌سری نیستند به همین دلیل بررسی می‌کنیم که شهرداری با چه مجوزی این املاک واگذار کرده است. پالیزدار افزود: نحوه واگذاری برای ما مهم است چون اگر روابط رعایت شده باشد این کار طبیعی است. اما این که این کار جزو اختیارات شهرداری بوده یا نه هنوز برای ما جای سوال است که در ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال بررسی پرونده هستیم.
 در جریان شکایت از رسانه‌ها هستیم
وی اظهار داشت: شهردار تهران یکی از معاونین خود را به عنوان رابط معرفی کرده و از دستگاه‌های نظارتی دیگر هم نظرات‌شان را اخذ کرده‌ایم تا به جمع بندی مناسب برسیم. قوه قضائيه هم به این مساله ورود کرده است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنین درباره برخورد با رسانه‌هایی که به این مساله پرداختند، اظهار کرد: در جریان برخورد با رسانه‌ها هستیم و به سهم خودمان هم صحبت کرده‌ایم البته از طرفی انتظارمان از رسانه‌ها این است که دقت نظر لازم را داشته باشند و بی‌محابا نکته‌ای را نگویند که نتوان ثابت کرد و از طرفی فضا باید برای رسانه‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانند مساله را پیگیری کنند که این قضیه را از دستگاه قضائي هم درخواست کرده‌ایم.
 درخواست پیگری املاک واگذار شده
دهم مهر بود که معاون اول رئیس جمهور درباره اقدامات انجام شده در زمینه املاک در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مسائلی نظیر املاک نجومی و مسائلی که در جامعه مطرح شده است تماما در ستاد در حال پیگیری است. اسحاق جهانگیری خاطرنشان کرد: این مسائل باید تبدیل به پرونده شود و به قوه قضائيه ارجاع داده شود چرا که به‌طور طبیعی برخورد نهایی باید در این قوه صورت بگیرد. وی گفت: امیدوارم نتیجه این اقدامات در زمانی مناسب به اطلاع مردم رسانده شود. از سوی دیگر در همان ابتدای مطرح شدن املاک نجومی بود که رئیس شورای شهر تهران از رئیس قوه قضائيه خواست تا با توجه به حساسیت‌های موجود موضوع خدشه وارد شدن به حیثیت اعضای شورای شهر سریعا پیگیری شود. مهدی چمران در نامه درخواست خود آورده بود که«با عنایت به فضاسازی ایجاد شده در فضای مجازی علیه اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری پیرامون املاک واگذار شده به تعاونی‌های مسکن و موضوعات حول آن و همچنین درخواست قریب به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر تهران نسبت به رسیدگی و جبران خسارت معنوی ایجاد شده و پیگیری خسارت به حیثیت معنوی اعضای شورا و نهاد شورای شهر، خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت سرعت واکنش به این اتهامات که اعتماد مردم را خدشه‌دار می‌کند پیگیری مقتضی صورت پذیرد.» که این درخواست با آنچه از سوی معاون اول رئیس جمهور مطرح شد همپوشانی دارد و اکنون ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به‌طور جدی پیگیر پرونده املاکی است که صفت «نجومی» را به خود اختصاص داده است.

 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : املاک - شهرداری - مفاسد - مبارزه - اقتصادی - تهران - بررسی - درباره - پرونده - مساله - شورای - پیگیری - واگذار - واگذاری - هماهنگی - نجومی - درخواست - کرده‌ایم - شهردار - اعضای - رسانه‌ها - زمینه - هستیم - قضائيه - بازرسی - برخورد - همچنین - معاون - مسائلی - اسلامی - خسارت - معنوی - ایجاد - حیثیت - اقدامات - به‌طور - موضوع - جمهور - یک‌سری - نکته‌ای - کارمند - نیستند - می‌کند - گزارش - نامه‌ای - پالیزدار - می‌کنیم - مجوزی - طبیعی - جریان - اظهار - مسائل - باشند - اکنون - شکایت - مناسب -

نظر شما در مورد : افشای‌جزئیات واگذاری املاک نجومی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها