مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7127 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 10:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد:

افتتاح ۲۴۷۵ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید استان اصفهان/ طرح مسکن مهر شاخص ارزیابی تعهدات دولت است/ اتصال ۳ شهر جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی با قطار به متروی شهر اصفهان

مازندشورا: در آیین جداگانه‌ای ۱۷۸۰ واحد مسکونی و ۳ واحد آموزشی در شهر بهارستان، ۴۹۵ واحد مسکونی و یک باب مسجد در فولادشهر و ۲۰۰ واحد مسکن مهر و یک باب مسجد و یک سالن ورزشی باستانی در شهر مجلسی به بهره‌برداری رسید.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، آیین افتتاح بیش از ۲۴۰۰ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید بهارستان، مجلسی و فولادشهر با حضور محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و رسول زرگر پور استاندار اصفهان و جمعی از مسئولین استان برگزار شد.

نریمان در مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر که به‌صورت پایلوت در شهر بهارستان انجام شد گفت: به دنبال تداوم مسئولیت‌هایی که دولت‌ها دارند کاری که توسط دولت قبل انجام شد را علیرغم همه مشکلات موجود تعهد کردیم تا به اتمام رسانیم و خوشبختانه تا به امروز تهدیداتی که در بخش مسکن مهر بوده تبدیل به فرصت شده و مشکلات کم‌رنگ‌تر و این واحدها با داشتن امکانات روبنایی وزیربنایی و با رعایت حقوق شهروندی تحویل متقاضیان می‌شود. 

وی با اشاره به شیوه‌نامه جدید تدوین شده در خصوص مسائل شهرهای جدید افزود: شهرداری و شرکت عمران در شهرهای جدید مثال دو بال پرنده‌ای هستند که باید باهم به پرواز درآیند و به همین منظور شیوه‌نامه‌ای تدوین شده که با اجرای درست آن تمامی مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.

برنامه برای شهرهای جدید در استان اصفهان این است که تلاش شود به‌صورت قاطع کلیه مسکن مهرهای شهرهای جدید را به اتمام رسانیم که ناخواسته با مشکلاتی روبرو هستیم که باعث به تعویق افتادن برنامه‌های افتتاح شده است.

 در برنامه‌های افتتاحیه امروز سه باب مدرسه باکیفیت بسیار مناسب با هزینه‌ای بالغ‌بر ۶۰ میلیارد ریال احداث و تحویل دستگاه بهره‌بردار شده و سه مدرسه دیگر طی ۲ ماه آینده افتتاح خواهد شد و در کنار این طرح‌ها مساجد و فضاهای ورزشی و پارک‌ها و فضاهای سبز در شهرها به افتتاح می‌رسد.

وی اظهار داشت: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با واگذاری زمین با قیمت پایین می‌توان مشکلات موجود در شهرهای جدید را مرتفع نمود و نباید در این زمینه فقط به منابع دولتی متکی بود و لازم است تا از طریق تهاتر زمین‌ها و تعامل با بخش خصوصی و وارد کردن سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، این طرح را اجرا نماییم.

نریمان با بیان اینکه سیاست ما در شهرهای جدید، وصل این شهرها به شهر مادر است، افزود: مهم‌ترین مساله در شهرهای جدید، وجود حمل‌ونقل سریع و ایمن از طریق قطار حومه‌ای است. 

وی با بیان اینکه پیشرفت خوبی در ساخت متروی بهارستان وجود دارد، گفت: در طرح زیر ریل بهارستان دو قطعه، یکی با پیشرفت ۶۰ درصد و دیگری با ۴۰ درصد پیشرفت در حال انجام است و این طرح از اعتبار دولتی هم برخوردار است و در صورت تخصیص اعتبار سریع، طرح با شتاب و پیشرفت بیشتری انجام خواهد شد و دو شهر فولادشهر و مجلسی هم در برنامه است تا به‌وسیله قطار به شهر مادر متصل می‌شوند. 
رسول زرگر پور استاندار اصفهان نیز گفت: کیفیت ساخت‌وساز مسکن مهر در شهرهای جدید استان مناسب است و واحدهای تحویل شده به متقاضیان با داشتن خدمات زیربنایی کامل تحویل متقاضیان می‌گردد که امروز سه واحد آموزشی در بهارستان و چند مسجد و سالن ورزشی در شهرهای مجلسی و فولادشهر به افتتاح می‌رسد.

وی بیان داشت: از ۲۱۰ هزار واحد مسکن مهر در برنامه‌های استان، ۱۲ هزار واحد باقیمانده که با این احتساب ۹۴ درصد برنامه انجام شده و این موضوع نشان‌دهنده پایبندی دولت به تعهدات خود مبنی بر اتمام پروژه‌های مسکن مهر است.

حجت اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در ابتدای این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت مسکن مهر گفت: در ادامه افتتاح واحدهای مسکن مهر در استان، امروز افتتاح ۲۴۷۵ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید و ۳۱۸ واحد در شهرهای بالا وزیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان انجام خواهد شد که در این افتتاحیه‌ها تمامی واحدها با امکانات کامل زیربنایی تحویل متقاضیان می‌گردد.

وی با توجه به علت به تعویق افتادن افتتاحیه‌ها در استان گفت: مصمم هستیم تا تمامی واحدهای مورد افتتاح با داشتن کلیه امکانات زیربنایی نظیر آب، برق و گاز و بعضاً با داشتن امکانات روبنایی به افتتاح برسد و به همین منظور برنامه‌های افتتاح واحدها به تعویق افتاد و تلاش می‌شود تا پایان سال  کلیه واحدهای مسکن مهر در سراسر استان تحویل متقاضیان گردد.

از ۱۶۰ هزار واحد مسکن مهر شهری استان ۱۲ هزار واحد آن باقیمانده که این تعداد با تأمین امکانات کامل تا پایان سال آماده تحویل است.

غلامی اظهار داشت: ۵۰ هزار میلیارد ریال تاکنون تسهیلات مسکن مهر در استان پرداخت شده و ۳۲ هزار میلیارد ریال نیز هزینه خدمات زیربنایی و روبنایی این واحدها به غیر از هزینه زمین بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با توجه به تفاهم‌نامه‌های منعقده با شهرداری‌ها در اکثر شهرهای استان اذعان داشت: طبق تفاهم‌نامه‌های تنظیم شده آماده‌سازی و اتمام  مسکن مهر در شهرهای استان با برآورد هزینه‌ها و در اختیار گذاشتن زمین و از محل یارانه‌های نقدی جهت تکمیل به شهرداری‌ها تحویل شده است.

وی گفت: حجم ساخت‌وسازهای مسکن مهر در شهرهای جدید بیشتر از سطح استان است که امروز با سرجمع شهرهای بالا وزیر ۲۵ هزار نفر ۲۷۹۴ واحد مسکن مهر افتتاح و با کلیه امکانات زیربنایی و روبنایی تحویل متقاضیان می‌گردد.

غلامی افزود: در کنار افتتاحیه‌های انجام شده تلاش شده تا خدمات روبنایی نیز در این شهرها احداث گردد که خوشبختانه امروز در شهر جدید بهارستان ۳ باب مدرسه ۱۲ و ۱۸ کلاسه و یک سالن ورزش‌های باستانی و یک باب مسجد در شهر جدید مجلسی و یک باب مسجد در شهر جدید فولادشهر به افتتاح می‌رسد.

پروژه‌ای تحت عنوان رینگ قطار حومه در دستور کار است که از شهر بهارستان شروع و به مجلسی و سپس به فولادشهر ختم می‌شود. با احداث این رینگ سفری ایمن، آسان و ارزان که مورد تأکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی است برقرار می‌شود.

وی بیان داشت: نقطه هدف ما در اتمام واحدهای مسکن مهر در شهر فولادشهر است که با تمام توان سعی می‌شود تمامی مشکلات موجود درساخت واحدهای مسکن مهر این شهر مرتفع گردد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرهای - استان - افتتاح - تحویل - بهارستان - اصفهان - شهرسازی - فولادشهر - واحدهای - امکانات - متقاضیان - امروز - مجلسی - روبنایی - مشکلات - زیربنایی - برنامه‌های - پیشرفت - تمامی - واحدها - داشتن - اتمام - موجود - مرتفع - شهرها - خدمات - برنامه - مدرسه - می‌رسد - افزود - تعویق - نریمان - می‌گردد - میلیارد - غلامی - احداث - دولتی - اینکه - خصوصی - شهرداری‌ها - مدیرکل - افتتاحیه‌ها - پایان - هزینه - باقیمانده - تفاهم‌نامه‌های - اظهار - اعتبار - منظور - استاندار - مراسم - به‌صورت - عمران - وزارت - تعهدات - متروی - رسانیم - خوشبختانه - مناسب - فضاهای - افتادن - هستیم - تدوین - معاون - ورزشی -

مطالب مرتبط با : افتتاح ۲۴۷۵ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید استان اصفهان/ طرح مسکن مهر شاخص ارزیابی تعهدات دولت است/ اتصا...
نظر شما در مورد : افتتاح ۲۴۷۵ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید استان اصفهان/ طرح مسکن مهر شاخص ارزیابی تعهدات دولت است/ اتصا...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها