مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7129 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 11:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیرکار عنوان کرد:

کاهش حوادث در حین کار

مازندشورا: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ایمنی یکی از محورهای کلیدی کار است به گونه ای که در چهار ماهه اول سال جاری، حوادث در حین کار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۷ درصد کاهش داشته است.

مازندشورا:سید حسن هفده تن در حاشیه بازدید از تونل معدن زغال سنگ هجدکشهرستان راور در جمع خبرنگاران گفت: کارکردن در معادن زغال سنگ عین جهاد و تجسمشرافت است.

وی با اشاره به پیام رفاهی رییس جمهور، مبنی بر رفاه، آسایش و امنیتدر اولویت کار دولت تدبیر و امید اظهار کرد: وضعیت این معدن را مشاهده کردیم و معتقدمهر کاری که دولت برای رفاه این کارگران انجام دهد، کم است و معتقدم حداقل دستمزددر معادن زغال سنگ باید متفاوت تر از سایر شغل ها باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: ایمنی سازی و سلامتسازی محیط کار و همچنین حفظ سلامت جسمی و روحی کارگران از اهداف و اولویت های وزارتتعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

هفده تن سرمایه های انسانی را مهمترین و بزرگترین سرمایه های این کشوردانست و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری وزارتخانه، دستگاه های مربوطه و دانشگاهها، بتوانیم سیستم استخراج معادن کشور را نوآوری کنیم بطوریکه بخش سخت افزاری بایدتوسط دستگاه های ذیربط صورت گرفته و کارگران بخش نرم افزاری امر استخراج را انجامدهند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ایمنی یکی ازمحورهای کلیدی کار است به گونه ای که در چهار ماهه اول سال جاری، حوادث در حین کارنسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶.۷ درصد کاهش داشته است.

وی اعلام کرد: طبق اعلام سازمان ملل با کاهش هر یک درصد حوادث ناشی ازکار حدود ۶۰۰ میلیارد تومان از هزینه های تحمیلی به جامعه کاهش می یابد.

هفده تن با اشاره به چشم انداز ۱۰ سال آینده این وزارتخانه در حوزهکاهش حوادث در حین کار خاطر نشان کرد: به دنبال این می باشیم که با کمک ۱۸ دستگاهوظیفه مدار، حوادث کاری را به صفر نزدیک کنیم.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حوادث - معاون - اجتماعی - معادن - کارگران - وزارتخانه - استخراج - اعلام - افزاری - سرمایه - دستگاه - تعاون - عنوان - اشاره - اولویت - اظهار - ایمنی -

نظر شما در مورد : کاهش حوادث در حین کار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها