مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7134 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 11:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کارشناس مسؤول تئاتر ارشاد مازندران:

37 گروه شناسنامه‌دار تئاتر در مازندران مشغول فعالیت هستند

مازندشورا: کارشناس مسؤول تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: 37 گروه شناسنامه‌دار در تئاتر مازندران مشغول فعالیت هستند و چندین گروه برای دریافت مجوز اقدام کردند.

مازندشورا:حمیدرضا برزگر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با وضعیت تئاتر استان اظهار کرد: 37 گروه تئاتر در کل استان مازندران مشغول کار بوده و دارای شناسنامه هستند.

وی تصریح کرد: 209 نفر در بخش تئاتر استان مشغول فعالیت هستند و با توجه به علاقه‌مندی که در این حوزه وجود دارد 30 گروه تئاتر در انتظار دریافت مجوز هستند که این اطلاعات این افراد در سامانه امید موجود است.

کارشناس مسؤول تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: اقداماتی برای بازسازی سالن‌ها در دستور کار قرار گرفت، تعدادی از سالن‌های تئاتر تجیهز شده و اداره ارشاد در شهرستان‌ها تلاش می‌کنند که از گروه‌های دارای مجوز حمایت کنند.

وی به برگزاری انتخابات انجمن هنر نمایشی در استان اشاره کرد و افزود: اعضا انجمن مازندران انتخاب شده و ابلاغ‌های لازم را دریافت کردند.

برزگر اضافه کرد: در بخش تولید نیازمند حمایت مالی از سوی ارگان‌ها و نهادها هستیم از طرفی انجمن هنرهای نمایشی نیز آمادگی دارد که زمینه را برای اجرای همه گروه‌های نمایشی از رامسر تا گلوگاه را فراهم کند.

وی با اعلام اینکه در 6 ماهه سال جاری بیش از 70 اثر در استان تولید شد، افزود: بیش از 700 در سطح استان انجام شد و 400 هنرمند در این مدت اقدام به نقش آفرینی کردند.

کارشناس مسؤول تئاتر مازندران درباره میزان استقبال از گروه‌های نمایشی در استان، گفت: استقبال بر اساس فصول سال متفاوت است در ایام تابستان استقبال مناسب در دیگر فصل‌ها هم بستگی به اثر و گروه‌های نمایشی شاهد حضور مردم هستیم.

وی اضافه کرد: نمایش‌های اجتماعی و کار کودک و نوجوان مورد استقبال مردم است از طرفی مردم علاقه‌مند به حضور در تئاترهای کمدی و طنز هستند.

انتهای پیام/86004/ح20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تئاتر - استان - مازندران - نمایشی - گروه‌های - استقبال - انجمن - کارشناس - مشغول - ارشاد - مسؤول - افزود - هستیم - تولید - اضافه - دریافت - فعالیت - برزگر - دارای - اداره - حمایت -

نظر شما در مورد : 37 گروه شناسنامه‌دار تئاتر در مازندران مشغول فعالیت هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها