مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7137 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 11:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شورا جای افراد سیاسی و متخصص است/ تشریح ساز و کار اصلاح‌طلبان آمل در انتخابات 96

دبیر و سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان آمل در گفتگو با مازندشورا؛

شورا جای افراد سیاسی و متخصص است/ تشریح ساز و کار اصلاح‌طلبان آمل در انتخابات 96

اختصاصی مازندشورا: رئیس شورای اصلاح‌طلبان آمل، تصریح کرد: تاثیر آرای قومی-قبیله‌ای نهایتا 3 تا 5 هزار است و نامزدها برای رای‌آوری و ورود به شورا نیاز به آرای دیگر اقشار و گروه‌های شهر دارند که آن‌ها نیز غالبا ویژگی‌های تجربه‌ی سیاسی، تخصص و ... را لحاظ خواهند کرد

اختصاصی مازندشورا: در ادامه پرونده مازندشورا مبنی بر گفتگوهای زنجیره‌ای با بزرگان احزاب و جریانات سیاسی شهرهای مختلف مازندران، این‌بار جهت آگاهی از آخرین وضعیت (تحرکات نامزدهای احتمالی، جریان‌های شهری و فعالان سیاسی و احزاب) انتخابات شوراهای اسلامی در شهر آمل به سراغ محسن نورانی (رئیس شورای اصلاح‌طلبان شهرستان آمل) رفتیم و در این باره گفت‌وگو کردیم که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد:

تاثیر آرای قومی-قبیله‌ای نهایتا 3 تا 5 هزار است

محسن نورانی، با بیان اینکه افراد زیادی در شهر آمل به صورت مستقل و ائتلاف‌های چند نفره اعلام آمادگی کردند، اظهار کرد: ما برای انتخابات این دوره برنامه خاص و ویژه‌ای داریم برای همین جلسات زیادی برگزار کردیم اگرچه هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم اما تمام تلاش ما این است که لیستی مستقل و واحد -ترجیحا از نیروهای سیاسی و متخصص اصلاح‌طلب و بعضا نیروهای متخصصی که مرامنامه ما را بپذیرند- ارائه دهیم.

وی، با اظهار اینکه نقش قوم‌ها و طائفه‌ها در انتخابات شورای آمل، بی‌تاثیر نیست، افزود: در سال‌های اخیر رقابت‌های قومی‌وقبیله‌ای پررنگ‌تر و تاثیرگذارتر از جریان‌ها و گروه‌های سیاسی نبوده است و ورود بسیاری از اعضای شورا به ویژه در 2 دوره اخیر قومی ‌و قبیله‌ای نبوده است.   

رئیس شورای اصلاح‌طلبان آمل، تصریح کرد: تاثیر آرای قومی-قبیله‌ای نهایتا 3 تا 5 هزار است و نامزدها برای رای‌آوری و ورود به شورا نیاز به آرای دیگر اقشار و گروه‌های شهر دارند که آن‌ها نیز غالبا ویژگی‌های تجربه‌ی سیاسی، تخصص و ... را لحاظ خواهند کرد.

امیدواریم در انتخابات شورا، تیغ تیز ردصلاحیت‌ها را شاهد نباشیم

نورانی، درباره احتمال نامزدی برخی بزرگان اصلاح‌طلب بابل، گفت: قصد داریم از برخی چهره‌های مطرح و تاثیرگذار در راستای بهبود اوضاع شهر بهره گیریم و امیدواریم در انتخابات شورای شهر، تیغ تیز ردصلاحیت‌ها را شاهد نباشیم و انتخاباتی پررنگ و گسترده‌ای را شاهد باشیم.

وی، ورود مستقل افراد به شورای شهر و نداشتن هیچ خط و ربط سیاسی را بزرگترین ضعف شورای فعلی و نحوه رای‌آوری آن‌ها دانست و افزود: برخلاف بسیاری‌ از صاحبنظران، بنده معتقدم که شورا سخت سیاسی است و نیاز به ورود افراد و مدیران سیاسی و فرهنگی دارد. چون این نهاد با ارگان‌های سیاسی و قدرتی در تعامل است.  

شورا جای افراد سیاسی و متخصص است

رئیس شورای اصلاح‌طلبان آمل، با اظهار اینکه در دنیای امروز افراد از طریق احزاب در انتخابات شرکت و اعلام نامزدی می‌کنند، تصریح کرد: حضور افراد بدون حزب و جریان در شوراها که به هیچ  گروه و جریانی تعلق ندارند و به آن‌ها پاسخگو نیستند، به ضرر مردم و تضعیف شورا است. نتیجه این می‌شود که چون آن‌ها سلیقه‌ای رفتار می‌کنند، کار شورا لنگ می‌ماند. به‌نظر من شورا جای افراد سیاسی و متخصص است.

نورانی، با بیان اینکه در دوره قبل انتخابات شورای آمل نامزدهای خاصی را حمایت سیاسی نکردیم، گفت: برای این دوره برنامه داریم به این‌گونه که به هرکدام از احزاب فعال اصلاح‌طلب آمل (5 حزب)، یک سهمیه نامزدی می‌دهیم و بقیه نامزدهای لیست را از نامزدهای سایر گروه‌ها به شرط پذیرش مرامنامه انتخاب می‌کنیم.

وی، تعداد نامزدهای احتمالی این دوره از انتخابات را بسیار بیشتر از دوره‌های قبل دانست و افزود: بخشی از علل تعدد نامزدها، گلایه از کارکرد شوراهای قبلی است و بخشی به این دلیل است که برخی فکر می‌کنند از این طریق می‌توانند به پول و شهرت دست یابند که چنین تفکری صحیح نیست.


شورا جای افراد سیاسی و متخصص است/ تشریح ساز و کار اصلاح‌طلبان آمل در انتخابات 96

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محسن نورانی - محسن نورانی اصلاح طل - شورای اصلاح طلبان آم - ساز و کار اصلاح طلبا - برنامه اصلاحات برای - شورای شهر آمل - انتخابات شورای شهر - انتخابات 96 مازندران - شورای اصلاح طلبان آم -

نظر شما در مورد : شورا جای افراد سیاسی و متخصص است/ تشریح ساز و کار اصلاح‌طلبان آمل در انتخابات 96

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*