مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7139 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 12:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر جهاد کشاورزی بابل:

نخستین برداشت رتون در بابل آغاز شد

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل گفت: نخستین برداشت دوباره برنج به روش رتون در شهرستان بابل آغاز شد.

مازندشورا:سیداحمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل اظهار کرد: نخستین برداشت برنج رتون امسال در سطح پنج هکتار از اراضی شالیزاری در روستای کپورچال از توابع مرکز جهاد کشاورزی بیشه‌جنوبی بابل انجام شده است.

وی افزود: امسال کشت مجدد برنج و پرورش رتون درسطح بیش از 26 هزار و 456 هکتار از اراضی شهرستان زیر نظر مدیریت مزرعه قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل گفت: براساس آخرین آمار از این میزان نشاء مجدد برنج پس از برداشت نخست برنج درسطح بیش از 8 هزار و 843 هکتار و همچنین پرورش رتون در سطح بیش از 17 هزار و 613 هکتار انجام شد.

طاهری ادامه داد: مهم‌ترین اهداف کاشت، داشت و برداشت برنج رتون، استفاده بهینه از زمین‌های شالیزاری در نقاط مختلف، بهره‌وری بیشتر از زمین‌های کشاورزی، افزایش تولید و درآمد کشاورزان است.

وی گفت: پرورش رتون نسبت به دوبار کشت برنج به دلیل زودرسی، امکان موفقیت برداشت بیشتر را فراهم کرده و هزینه کمتری نسبت به کشت اصلی دارد و با توجه به اینکه دارای زحمت کمتری در کاشت و داشت از جمله آماده کردن زمین نشاکاری، تهیه خزانه و مصرف کود، نیاز آب و آفت‌کش کمتر است و از قیمت بیشتری نسبت به کشت اصلی برخوردار است.

انتهای پیام/86009/ک20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزی - برداشت - هکتار - پرورش - شهرستان - درسطح - زمین‌های - کمتری - بیشتر - شالیزاری - امسال - نخستین - اراضی - طاهری -

مطالب مرتبط با : نخستین برداشت رتون در بابل آغاز شد
نظر شما در مورد : نخستین برداشت رتون در بابل آغاز شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها