مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7150 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 13:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تدوین ۲ شاخص اصولگرایان برای انتخابات شوراها

سخنگوی جبهه پیروان:

تدوین ۲ شاخص اصولگرایان برای انتخابات شوراها

مازندشورا: وی با اشاره به شاخصهای طراحی شده اصولگرایان برای انتخابات شوراها، تصریح کرد: یکی از این شاخصها، کارآمدی است و صرفا نباید افراد مشهور باشند، بلکه باید کسانی باشند که به مدیریت شهری، عمران و آبادی شهر و اینکه از لحاظ مدیریت شهری تجربه داشته باشند، ویژگی دوم رأی‌آوری افراد است که باید مدنظر قرار گیرد

مازندشورا: سیدکمال‌الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری صبح امروز (سه‌شنبه، 13 مهر) در نشست خبری که در محل باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، پاسخگوی سئوالات اصحاب رسانه بود.

** تاکید بر محوریت قرار دادن جامعه روحانیت

وی که جبهه متبوعش متشکل از 18 تشکل و حزب اصولگراست در تشریح آخرین فعالیتهای انتخاباتی این جبهه، گفت: پیشنهاد مشخص جبهه پیروان خط امام و رهبری این است که احزاب و تشکلهای سیاسی اصولگرا با محوریت جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات 96 ساختار واحدی تشکیل دهند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری، افزود: این ساختار باید به گونه‌ای باشد که  اغلب اصولگرایان را در بر بگیرد تا در انتخابات‌ شورای شهر و انتخابات‌ ریاست‌جمهوری دوازدهم صدای واحدی از سوی اصولگرایان شنیده شود.

** تشکیل کمیته انتخاباتی جبهه پیروان

سجادی از تشکیل کمیته‌ انتخاباتی این جبهه برای انتخابات شوراها خبر داد و گفت: ریاست این کمیته بر عهده  آقای اسدالله بادامچیان است و بنده نیز به همراه آقایان کوهکن، سجادی، نیک‌فر و بیگلر و نیز خانم رحیمی در این کمیته حضور داریم.

وی در ادامه این نشست خبری به سابقه تشکیل جبهه پیروان خط امام و رهبری اشاره کرد و یادآورشد: جبهه پیروان از 20 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و هم‌اکنون به صورت منظم و هفتگی جلساتش برگزار می‌شود، برای ما تبعیت از رهبر انقلاب و مرجعیت جامعتین اولویت دارد.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره سازوکار ورود اصولگرایان با محوریت روحانیت به انتخابات 96، اظهار کرد: ما از مدتها قبل به این نتیجه رسیدیم که جامعه روحانیت می‌تواند به عنوان مرجع، محور باشد و از همه دبیران کل و فعالان حقیقی و حقوقی اصولگرا دعوت کند تا یک تقسیم کاری صورت گیرد.

** درخواست از تشکلهای عضو جبهه!

سجادی با بیان اینکه در سخنان آیت‌الله موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت و سخنگوی این تشکل محوریت جامعه مشخص است، گفت: این طراحی تأیید شده است و از همه تشکلها و احزاب خواسته شده که اسامی خود را برای انتخابات شوراها ارائه کنند؛ براساس شاخصها و ویژگیها، این اسامی غربال می‌شود. 

** شاخص‌های اصولگرایی برای انتخابات شورای شوراها

وی با اشاره به شاخصهای طراحی شده اصولگرایان برای انتخابات شوراها، تصریح کرد: یکی از این شاخصها، کارآمدی است و صرفا نباید افراد مشهور باشند، بلکه باید کسانی باشند که به مدیریت شهری، عمران و آبادی شهر و اینکه از لحاظ مدیریت شهری تجربه داشته باشند، ویژگی دوم رأی‌آوری افراد است که باید مدنظر قرار گیرد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: ما از تشکلهای زیرمجموعه جبهه پیروان خط امام و رهبری خواستیم تا اسامی‌شان را بدهند که در نهایت با یک فهرست و یک صدا وارد انتخابات شورای شهر شویم.

** تهران و 5 کلانشر زیر چتر جبهه پیروان

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه ما تهران و 5 کلانشهر شامل مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و اهواز را برای انتخابات شوراها مدنظر قرار داده‌ایم و برای آنها نامزد تعیین می‌کنیم، اظهارکرد: سایر استانها و شهرستانها سازوکار دیگری دارد که براساس آن عمل می‌شود.

سجادی درباره حقوقهای نجومی نیز، تصریح کرد: حقوقهای نجومی آثار خوبی نداشت و رهبری نیز تأکید کردند که با این افراد برخورد شود، ما نیز به عنوان جبهه پیروان معتقدیم باید با این افراد برخورد قضایی شود، البته این موضوع باید ریشه‌ای حل شود.

وی با اشاره به علت تشکیل ستاد انتخاباتی حزب مؤتلفه در کنار جبهه متبوعش، گفت: حزب مؤتلفه همیشه با جبهه پیروان هماهنگ است، اما خصلت هر حزبی این است که برای انتخابات فعالیت داشته باشد، اما در مجموع، همه احزاب عضو جبهه با هم هماهنگ هستند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: مسئولان حزب مؤتلفه توضیحاتی در ارتباط با معرفی کاندیدا در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر ارائه کردند.

سجادی با تأکید بر اینکه کارکرد حزبی ایجاب می‌کند تا تمامی احزاب در انتخابات حضور داشته باشند، تصریح کرد: حزب مؤتلفه در نهایت با جبهه هماهنگ است و در صورت رسیدن به یک اجماع در مورد کاندیدایی آنها نیز موافق آن خواهند بود.

**تاکید بر وحدت اصولگرایان با محوریت روحانیت

وی اضافه کرد: اصولگرایان باید با محوریت روحانیت به انسجام برسند، البته امیدهای زیادی نیز در این زمینه وجود دارد و رسیدن به انسجام دور نیست و بنده نیز به آن خوشبین هستم.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان دو قطبی شدن فضای انتخابات را به صلاح کشور ندانست و افزود: طبیعت جمهوری اسلامی، متکی بر آرای مردم است و دو قطبی شدن به انتخابات خدشه وارد می‌کند.

سجادی با اشاره به نامه رئیس‌ دولتهای نهم و دهم به رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اعلام حضور نیافتنش در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، اظهار کرد: نامه او تبعیت از تدبیر رهبر معظم انقلاب بود. ای کاش برخی افراد دیگر نیز از معظم له تبعیت می‌کردند تا شاهد فتنه 88 نبودیم.

** عدم ورود احمدی به نفع خودش

وی ادامه داد: ورود نکردن احمدی‌نژاد به انتخابات به نفع خودش بود و ما به عنوان جبهه پیروان از این تبعیت استقبال می‌کنیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سؤالی درباره مطرح شدن نام علی‌اکبر صالحی برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری و اینکه آیا اصولگرایان این موضوع را بررسی می‌کنند، گفت: کسانی که در اردوگاه اصولگرایی می‌توانند کاندیدای ریاست‌جمهوری شوند، فراوان هستند که شاید بیش از 30 نفر باشند و کسانی که نام آنها در رسانه‌ها مطرح می‌شود، شاید جزو آن باشند.

سجادی تأکید کرد: تاکنون جبهه پیروان موضعی درباره ورود افراد به انتخابات ریاست‌جمهوری چه منفی و چه مثبت اتخاذ نکرده و در حال بررسی نامهای مطرح شده هستیم.

** از انتخابات گذشته درس می‌گیریم

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سؤالی درباره اینکه زمان مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی در انتخاباتی جامعه روحانیت محوریت قرار گرفت اما موفقیتی نداشت، تصریح کرد: باید از انتخابات گذشته درس گرفت.

سجادی گفت: اصولگرایان در انتخابات سال 96 با محوریت روحانیت مبارز باید به یک ائتلاف، همگرایی و انسجام برسند که اگر این امر محقق نشود، موفق نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه امید زیادی وجود دارد که اصولگرایان در انتخابات آتی به یک وحدت و همگرایی برسند، گفت: به نظر بنده کثرت کاندیداهای اصولگرایان مناسب نیست.

** پایداری و یکتا بر وحدت تاکید دارند

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا پیامهای مثبتی از جبهه پایداری و جبهه یکتا برای همگرایی اصولگرایی دریافت کرده‌اید، اظهار کرد: در مواضع آنها نیز تحولاتی ایجاد شده که در راستای وحدت و همگرایی است و همه متفق‌القول هستند که باید همگرایی ایجاد شود.

سجادی درباره بیانات مقام معظم رهبری درباره رئیس دولتهای نهم و دهم، گفت: مقام معظم رهبری با توجه به اشرافیت ژرف و عمیقی که نسبت به مسائل سیاسی کشور دارند، احساس کردند که یک دوقطبی در انتخابات شکل می‌گیرد که واقعا به صلاح کشور نیست.

وی با تأکید بر اینکه انتخابات باید آزاد و مطلوب باشد، تصریح کرد: طبیعتا جمهوری اسلامی ایران متکی به آرای مردم است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه مطالب عنوان شده از سوی مقام معظم رهبری خیرخواهانه بوده است، افزود: خوشبختانه رئیس دولتهای نهم و دهم با نامه‌ای که به مقام معظم رهبری نوشتند، از بیانات ایشان تبعیت کردند که هم به نفع خودش و هم آینده سیاسی اوست.

**همه ولایتمدار بودند فتنه پیش نمی‌آمد

سجادی با بیان اینکه کاش برخیها این شیوه را در پیش می‌گرفتند، گفت: اگر این اتفاق رخ می‌داد دیگر فتنه‌ای نداشتیم و اگر لجبازی برخی نبود، خسارت عجیبی که به کشور در سال 88 وارد شد را نیز نمی‌داشتیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا جریان احمدی‌نژاد تا سال 96 از هرگونه فعالیت سیاسی منع شده است یا خیر، گفت: این تحلیل برخی افراد است نیروهای سیاسی طبق حق شهروندی خود می‌توانند فعالیت سیاسی داشته باشند.

**ورود احمدی نژاد در سال 96 به صلاح کشور نبود

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: ورود احمدی‌نژاد به انتخابات 96 به صلاح کشور، انتخابات، اصولگرایان و خودش نبود.

سجادی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه در مصاحبه‌ای وی گفته بوده واژه‌های سیاسی و علی‌الخصوص اصولگرایی وحی منزل نیست، گفت: اصولگرایی برخواسته از گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در برخی زمانها می‌طلبد اسامی وجود داشته باشد، تصریح کرد: اصلاح‌طلبان زیاد قائل به واژه‌ها نیستند، مثلا در انتخابات مجلس شورای اسلامی لیستی را به عنوان امید ارائه کردند نه در قالب اصلاح‌طلبی.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه برای تغییر نام اصولگرایی هنوز بحثی نشده است، خاطر نشان کرد: بعضی از لغات ممکن است کارآیی بیشتری داشته باشند.

سجادی در پاسخ به سؤالی درباره برخی ادعاها پیرامون اختلاف در جامعتین، اظهار کرد: ممکن است برخی شخصیتها تحلیل خودشان را ارائه دهند، اما مدیریت آن مجموعه قبول نداشته باشد، ملاک ما جامعه روحانیت، فرمایشات آیت‌‌الله موحدی‌کرمانی است که مواضع شفافی دارد.

وی افزود: ساختار جامعه روحانیت، حزبی است و شفافیتهای انجام شده، اختلافی پیش نمی‌آورد. جامعه مدرسین نیز هر جا صلاح بداند، ورود می‌کند و هر جا صلاح نداند، وارد نمی‌شود و این به تصمیم اعضای شورای مرکزی جامعه مدرسین و آیت‌الله یزدی بستگی دارد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره مطرح شدن برخی افراد برای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: هنوز تصمیمی برای حمایت از شخصی در انتخابات ریاست‌جمهوری در این جبهه گرفته نشده است.

سجادی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه اصولگرایان برای همگامی با برخی تشکلهای اصولگرا که از سوی سئوال‌کننده تندرو خطاب می‌شدند، اظهار کرد: ما تندوروی را هیچگاه تعیین نمی‌کنیم و تعریف صحیح اصولگرایی سنخیتی با تندروی ندارد، ما تابع امام و رهبری و آنها نیز هیچگاه تندور نبوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: قبل از آنکه کلمه اعتدال مطرح شود، ما پیرو این تفکر بودیم. گفتمان انقلاب اسلامی شاخصهایی دارد که ما براساس آن عمل می‌کنیم و هیچگاه تندروی را تأیید نخواهیم کرد.


منبع : تسنیم


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جبهه پیروان - اصولگرایان در انتخاب - برنامه اصولگرایان در - انتخابات 96 - انتخابات شوراها - شاخص های اصولگرایان - سیدکمال‌الدین سجادی - خط امام و رهبری -

مطالب مرتبط با : تدوین ۲ شاخص اصولگرایان برای انتخابات شوراها
نظر شما در مورد : تدوین ۲ شاخص اصولگرایان برای انتخابات شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها