مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7162 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 16:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بخشدار مرکزی آمل:

آمل پایلوت کشوری بیمه ساختمان روستاییان می‌شود

مازندشورا: بخشدار مرکزی آمل گفت: در زمینه بیمه ساختمان مسکونی روستاییان بخش مرکزی این شهرستان به عنوان پایلوت در سطح کشور مطرح می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محمدرضا نصیری عصر امروز در همایش هم‌اندیشی حضور اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی با موضوع موقوفات و بقاع متبرکه و اجتماع لبیک یا حسین (ع) این شهرستان در حسینیه لاله‌های زهرایی، اظهار کرد: علاقه‌مندی به کار سبب ترقی و موفقیت انسان‌ها می‌شود.

وی افزود: ماه محرم یکی از ماه‌های مهم است که اعضای شورای اسلامی و دهیاران می‌توانند در این ماه با مردم بیشتر برخوردار داشته و در زمینه حل مشکلات روستاها هم‌اندیشی داشته باشند.

بخشداری مرکزی آمل با اعلام اینکه بیشترین حمایت را از دهیاران در راستای خدمت‌رسانی به مردم داریم، تصریح کرد: امروزه سرشماری نفوس و مسکن سال 95 یکی از مهم‌ترین موضوعات است که باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

*لزوم تلاش دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در سرشماری

این مسؤول با بیان اینکه بسیاری از روستاها در زمینه سرشماری خوب وارد میدان شدند ولی تعدادی از روستاها اقدام مطلوبی از خود بروز ندادند، یادآور شد: هر چه آمار در روستاها دقیق‌تر و بهتر باشد در راه اختصاص بودجه و اعتبارات می‌توان دقیق‌تر وارد عمل شد.

نصیری با تأکید بر اینکه دهیاران در راستای خدمت به روستاییان مطلوب‌تر عمل کنند، بیان کرد: با توجه به بارندگی و سیل گذشته لایروبی انهار مورد توجه قرار گیرد زیرا در سیل گذشته اثبات شده در روستاهایی که لایروبی انهار انجام شد خسارت کمتری را شاهد بودیم.

وی با اعلام اینکه در زمینه بیمه ساختمان مسکونی روستاییان بخش مرکزی به عنوان پایلوت در سطح کشور مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه همه هماهنگی‌ها انجام شد و در آینده لازم اقدامات سازنده با اعلام مسؤولان استانی انجام می‌شود.

*درخواست ایجاد پد بالگرد هوایی اورژانس در بخش مرکزی

بخشدار مرکزی آمل با اشاره به اینکه روستاهایی که در زمینه دریافت مواد معدنی فعالیت دارند به بخشداری معرفی شوند، ادامه داد: برای کمک و بازسازی به عتبات عالیات در ماه محرم بیشتر توجه شود زیرا شرایط در این ماه بسیار مهیا است هر چند با همکاری دهیاران و اعضای شورای اسلامی با شالیکوبی روستاها هماهنگی شده تا در زمینه دریافت برنج‌های نذری اقدام شود.

این مسؤول بیان کرد: از سوی مردم پایین خیابان لیتکوه بخش مرکزی برای اختصاص خدمات در زمان بحران، پد بالگرد امداد هوایی درخواست شده تا در تصادفات و مواقع اضطراری اقدام شود البته برای این مهم حدود 300 متر زمین در مکانی مناسب لازم است.

نصیری با اعلام اینکه دهیاران باید بر اوضاع و احوال روستاهای خود توجه داشته باشند تا در صورت بروز حوادث، درگیری و مشکلات اجتماعی اقدام شود، گفت: در بخش مرکزی شهرستان آمل 95 روستا وجود دارد که 90 روستا از دهیاری بهره می‌برند.

انتهای پیام/86012/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستاها - مرکزی - دهیاران - زمینه - اینکه - آمل - اقدام - اعلام - اسلامی - شورای - اعضای - گذشته - سرشماری - بیشتر - نصیری - روستاییان - لایروبی - روستا - انهار - دریافت - اختصاص - درخواست - روستاهایی - هوایی - بالگرد - بخشداری - شهرستان - هم‌اندیشی - ساختمان - پایلوت - مشکلات - باشند - مسؤول - راستای - بخشدار - دقیق‌تر -

نظر شما در مورد : آمل پایلوت کشوری بیمه ساختمان روستاییان می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها