مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7165 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 16:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تکمیل فاز اول تا دهه فجر امسال ‌

اجرای‌ خط هفت مترو تهران در سه شیفت کاری

مازندشورا: مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: سه شیفت کاری از مهندسان و متخصصان قرارگاه خاتم برای تکمیل خط ۷ مترو تهران فعال است که امیدواریم با تأمین اعتبار توسط شهرداری تهران، فاز اول پروژه در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

مازندشورا:

بلدیه| کریم باشنا‌ اظهار کرد: حفاری‌های خط 7 مترو تهران از بریانک شروع و دو دستگاه TBM با قطر 9.15 متر در دو مسیر وارد زمین شدند که یکی از آنها به سمت شرق (ورزشگاه شهید تختی) حرکت کرد و در اوایل ماه رمضان امسال حوالی اتوبان افسریه از زمین خارج شد تا مابقی آن که 1500 متر طول دارد به صورت دستی حفاری شود و دیگر دستگاه هم به سمت شمال حرکت کرده و هنوز در حال حفاری است و تا انتهای مسیر پیش می‌رود.مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد با اشاره به اینکه خط 7 مترو، با 27 کیلومتر دارای 22 ایستگاه است، گفت: خط 7 مترو تهران عمیق‌ترین خطی است که در پایتخت کشور‌ در حال احداث است و در بعضی از نقاط عمق آن به 45 متر از سطح زمین می‌رسد.

وی ادامه داد: این خط با دیگر خطوط مترو تلاقی دارد و از نظر فیزیکی در قسمت تحتانی آنها قرار می‌گیرد.

باشنا اضافه کرد: فاز نخست این پروژه به طول 20 کیلومتر در حال حاضر دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی است و برای دهه فجر آماده‌ بهره‌برداری می شود که حدفاصل شهید محلاتی تا میدان صنعت شهرک قدس است.

مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد عنوان کرد: در حال حاضر برخی ایستگاه‌ها با پیشرفت بالای 95 درصد و بعضی حدود 82 درصد هستند که به زودی تکمیل می‌شوند؛ در مجموع و در فاز نخست هشت ایستگاه برای استفاده مسافران آماده می‌شود و بقیه آنها عبوری خواهند بود تا به تدریج به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: این 8 ایستگاه شامل ایستگاه‌های شهید محلاتی، 17 شهریور، میدان محمدیه، بریانک، شهید نواب صفوی، آذربایجان، جلال آل احمد و میدان صنعت است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایستگاه - تهران - میدان - دارای - فیزیکی - بهره‌برداری - محلاتی - کیلومتر - پیشرفت - سپاسد - بریانک - امسال - دستگاه - حفاری - تخصصی - مدیرعامل - تکمیل -

نظر شما در مورد : اجرای‌ خط هفت مترو تهران در سه شیفت کاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها