مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7174 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 17:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اداره اوقاف آمل خبر داد

وجود 105 بقعه متبرکه در آمل

مازندشورا: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل از وجود 497 موقوفه و 105 بقعه متبرکه در این شهرستان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، حجت‌الاسلام رسول علیخانی عصر امروز در همایش هم‌اندیشی حضور اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی با موضوع موقوفات و بقاع متبرکه و اجتماع لبیک یا حسین(ع) این شهرستان در حسینیه لاله‌های زهرایی، اظهار کرد: محرم فرصت مناسبی برای درس‌آموزی از فرهنگ عاشورا و پیاده کردن آن در زندگی فردی و اجتماعی است.

وی افزود: باید رذایل اخلاقی در جامعه به فضایل اخلاقی تبدیل شود تا در زندگی دنیوی و اخروی سعادتمند باشیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل تصریح کرد: دهیاران در راستای خدمت‌رسانی به مردم گام بردارند و در این راه وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

این مسؤول با اعلام اینکه برای قضاوت یک مجموعه از وظایف آن باید آگاهی داشته باشیم، یادآور شد: سازمان اوقاف و امور خیریه زیر نظر رهبر انقلاب اسلامی فعالیت دارد و در راستای محقق کردن حقوق وقف و اجرای نیت واقفان تلاش دارد.

علیخانی بیان کرد: توجه به موقوفات، توجه به بقاع متبرکه و ترویج فرهنگ قرآنی از مهم‌ترین وظایف اوقاف و امور خیریه است.

وی یادآور شد: امام امت می‌فرمایند موقوفات باید به حالت وقفیت باقی بمانند و به نیت واقفان عمل شود البته باید در موقوفات بر اساس نیت واقفان عمل کرد و ترویج فرهنگ قرآن و قرآن‌آموزی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با اشاره به اینکه خط قرمز در موقوفات متن وقف‌نامه است، ادامه داد: هیچ مرجع تقلید به خودش اجازه نمی‌دهد در متن وقف‌نامه دست برده و آن را تغییر دهد.

علیخانی گفت: در شهرستان آمل 497 موقوفه وجود دارد که برای همه آنها شماره حساب مجزا تعریف شده است همچنین برای 105 بقعه متبرکه آمل هم شماره حساب مجزا تعریف شده و اقدامات مالی آنها انجام می‌شود.

انتهای پیام/86012/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمل - موقوفات - اوقاف - خیریه - متبرکه - واقفان - فرهنگ - وظایف - علیخانی - اداره - شماره - تعریف - یادآور - وقف‌نامه - ترویج - باشیم - دهیاران - اسلامی - شهرستان - زندگی - راستای - اخلاقی - اینکه -

نظر شما در مورد : وجود 105 بقعه متبرکه در آمل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها