مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7178 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 21:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با محوریت دومین شهید مدافع حرم آمل

مستند «زائر شهر غریب» در شهر هزار سنگر کلید خورد

مازندشورا: تهیه‌کننده و کارگردان مستند زائر شهر غریب گفت: این مستند با محوریت زندگی شهید هادی جعفری دومین شهید مدافع حرم در آمل کلید خورد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، شهید هادی جعفری دومین شهید مدافع حرم در آمل بود که سوم فروردین ماه سال گذشته همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه‌ زهرا(س) در دفاع از حرم امامان معصوم(ع) در عراق به شهادت رسید.

این شهید مدافع حرم که در سن 29 سالگی به شهادت رسیده متاهل و اهل شهرستان آمل و روستای رئیس‌آباد بخش دابودشت بود.

هم‌اکنون مزار این شهید بزرگوار در گلزار شهدای روستای رئیس‌آباد سبب مباهات و افتخار آملی‌ها است.

*"زائر شهر غریب" مستندی برای شهید مدافع حرم آمل

"زائر شهر غریب" عنوان مستندی است که در روزهای گذشته با محوریت این مدافع حرم آل‌الله به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اکبر پیش‌بین از فیلم‌سازان نام‌آشنای کشور کلید خورد.

تهیه‌ کننده و کارگردان مستند زائر شهر غریب در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: این مستند به زندگی فردی و اجتماعی شهید هادی جعفری باز می‌گردد و در آن سعی شد ابعاد مختلف زندگی این شهید به رشته تصویر درآید.

اکبر پیش‌بین با اعلام اینکه کار تصویربرداری مستند زائر شهر غریب در سه محل روستای رئیس‌آباد زادگاه این مدافع حرم، شهر آمل و تهران انجام می‌شود، یادآور شد: پس از پایان مرحله تصویربرداری٬ کار تدوین مستند آغاز می‌شود تا در آینده نزدیک شاهد به روی آنتن رفتن آن از شبکه سوم سیما باشیم.

این مستندساز حوزه ایثار و شهادت با اعلام اینکه در مستند زائر شهر غریب با اعضای خانواده٬ تعدادی از دوستان، همسنگران، همکاران و بچه‌محله‌های شهید جعفری گفت‌وگو انجام شد، بیان کرد: در این مستند از بیانات سرداران نقش‌آفرین در جبهه‌های مقاومت استفاده شده است.

*هادی جعفری؛ شهیدی که در روز تولدش شهد شیرین شهادت نوشید

پیش‌بین با اعلام اینکه در این مستند سعی شد تا نگاهی کامل بر زندگی فردی و اجتماعی شهید مدافع حرم هادی جعفری شود، ادامه داد: بابک مهدی‌زاده در این مجموعه تصویربردار٬ فاطمه شفیع‌زاده محقق و پژوهشگر٬ حمید بنا نویسنده٬ نادر گهرسودی گوینده و محمدرضا پیروچ نورپرداز است.

وی با تأکید بر اینکه شهید هادی جعفری یکی از مدافعان حرم شهید از شهرستان آمل بوده در روز تولد 29 سالگی‌ خود همزمان با سالروز شهادت خانم حضرت زهرا(س) به شهادت رسید، اظهار کرد: این شهید در کشور عراق بر اثر انفجار موشک آمریکایی شهد شیرین شهادت را نوشید.

تهیه‌کننده و کارگردان مستند زائر شهر غریب گفت: مجری طرح مستند زائر شهر غریب مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت علامه طباطبایی آمل بوده که این مجموعه با مشارکت شهرداری آمل در حال ساخت است.

گزارش : قربانعلی مسافر

انتهای پیام/86012/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مستند - آمل - شهادت - مدافع - جعفری - اینکه - روستای - رئیس‌آباد - زندگی - اعلام - پیش‌بین - اجتماعی - شیرین - مجموعه - نوشید - اظهار - مستندی - گذشته - گزارش - دومین - همزمان - شهرستان - کارگردان - محوریت - گفت‌وگو -

نظر شما در مورد : مستند «زائر شهر غریب» در شهر هزار سنگر کلید خورد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها