مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7181 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 23:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه موقت ساری:

عاشورا به‌تنهایی یک مکتب است

مازندشورا: امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه عاشورا به‌تنهایی یک مکتب است، گفت: این مکتب همیشه پویا می‌ماند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمد قاسمی امشب در تجمع بزرگ لبیک یا حسین(ع) در بقعه امام‌زاده یحیی(ع) مرکز مازندران، اظهار کرد: مرگ با عزت بهترین مرگ است و امام حسین(ع) عزتمندانه به شهادت رسید و نام او تا ابد زنده ماند.

وی با بیان اینکه همه باید از واقعه عاشورا و مکتب امام حسین(ع) درس گیریم، افزود: تقوا بهترین راه عزتمندانه زندگی کردن است که همه باید تقوا را در عمل در زندگی خود پیاده کنیم.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه امروز تقوا لغلغه زبان بسیاری از افراد یا بعضی حکومت‌های اسلامی است اما در عمل چیزی از تقوا مشخص نیست، ادامه داد: امروز آل‌سعود خود را کلیددار کعبه می‌داند اما مسلمانان و شیعیان جهان را به شهادت می‌رساند و از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.

قاسمی با اشاره به اینکه امروز آل‌سعود همان خاندان بنی‌امیه و بنی‌عباس است که فقط ادعای تقوا می‌کنند، تصریح کرد: تقوای بصیرت انسان را از انحراف رفتن جلوگیری می‌کند و در مقابل تقوای جهالت انسان را به نابودی می‌کشاند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) تقوای ستیز را در میدان عمل برای ما بازگو کرد و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به اثبات رساندند، افزود: مسؤولان نظام باید بدانند امروز ملت جمهوری اسلامی ایران عزت نظام و کشور را می‌خواهند.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه عاشورا به‌تنهایی یک مکتب است و همیشه پویا می‌ماند، گفت: لبیک یا حسین(ع) یعنی لبیک گفتن به شهدا، انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و لبیک گفتن به شهدای مدافعان حرم است.

* دشمن تلاش می‌کند فرهنگ حسینی را به حاشیه بکشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این تجمع با بیان اینکه فرهنگ نورانی عاشورا باید جهانی شود، گفت: فرهنگ عاشورا قابلیت جهانی شدن را دارد.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه فرهنگ حسینی کامل‌ترین و با ارزشمندترین فرهنگ است، اظهار کرد: امروز دشمن تلاش می‌کند فرهنگ حسینی را به حاشیه بکشد و عزاداری‌ها را دچار تحریف کند.

وی با بیان اینکه دشمن از تفکر عاشورایی و حسینی ملت ایران هراس دارد، افزود: نباید اجازه داد کوچک‌ترین تحریف در عزاداری‌ها رسوخ کند.

انتهای پیام/86031/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - فرهنگ - عاشورا - امروز - می‌کند - حسینی - تقوای - اسلامی - افزود - جهانی - تحریف - حاشیه - انسان - عزاداری‌ها - به‌تنهایی - اشاره - آل‌سعود - عزتمندانه - بهترین - اظهار - شهادت - قاسمی - حجت‌الاسلام - زندگی - مازندران -

نظر شما در مورد : عاشورا به‌تنهایی یک مکتب است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها