مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7184 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 -ساعت : 01:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده مرزبانی استان مازندران عنوان کرد

نمایش اقتدار و هوشمندی مرزبانی مازندران به عموم مردم در هفته ناجا

مازندشورا: فرمانده مرزبانی استان مازندران گفت: نمایش توانمندی، اقتدار، کار آمدی، روزآمدی و هوشمندی فرماندهی مرزبانی به عموم مردم به‌ویژه مرزنشینان در هفته ناجا در دستور کار است.

مازندشورا:هوشنگ حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: شعار هفته ناجا امسال با عنوان «همه باهم برای امنیت و آرامش» بوده و دلیل برگزاری هفته ناجا نیز افزایش اعتماد عمومی در راستای مشارکت مردمی و توسعه رویکرد جامعه محوری مرزبانی است.

وی بر لزوم افزایش سرمایه اجتماعی فرماندهی مرزبانی و توسعه مشارکت مردمی در تولید امنیت تأکید کرد و افزود: تقویت و ارتقای همگرایی، وحدت و همدلی مرزنشینان به‌عنوان سرمایه اجتماعی مرزبانی و نمایش توانمندی، اقتدار، کار آمدی، روزآمدی و هوشمندی فرماندهی مرزبانی به عموم مردم به‌ویژه مرزنشینان در این هفته در دستور کار است.

فرمانده مرزبانی استان مازندران همچنین همسوسازی و هماهنگی اثربخش میان رده‌های صف و ستاد در تأمین نظم و امنیت مناطق مرزی را مهم دانست و بیان کرد: هفته گرامیداشت نیروی انتظامی فرصت مغتنمی است تا با تعامل، همکاری و جلب اعتماد و مشارکت همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و اقشار اجتماعی نقش و سهم هر یک از آنان را در تولید امنیت جامعه مشخص کرد.

حسینی ادامه داد: این مهم موجب می‌شود تا زمینه مشارکت عمومی به‌ویژه مشارکت مرزنشینان، قانون‌گرایی، امنیت پایدار مرز‌ها و احساس امنیت در جامعه افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: لازمه این مهم معرفی چهره‌ای مقتدر، دانش‌بنیان، حرفه‌ای و هوشمند، بابصیرت و اخلاق‌مدار از فرماندهی مرزبانی به‌عنوان تأمین‌کننده نظم و امنیت مناطق مرزی است.

این مسؤول تبیین کرد: ستاد برگزاری هفته ناجا مرزبانی در مقام عمل به منویات فرماندهی معظم کل قوا و در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کاهش هزینه‌ها و رعایت اصل صرفه‌جویی برنامه‌های هفته ناجا مرزبانی را برنامه‌ریزی کرده است.

فرمانده مرزبانی استان مازندران در تشریح اقداماتی که انجام شده یا در دستور کار است، اظهار کرد: تعامل بسیار خوب با بسیاری از ارگان‌های دولتی درون و برون‌سازمانی و برگزاری نشست‌های صمیمی با مرزنشینان، ساحل‌نشینان و تلاش در رفع مشکلات آنها پیرامون وظایف دریابانی در صدر این لیست قرار دارند.

وی از اجرای طرح مردم‌یاری و حضور تیم پزشکی دریابانی در بین مرزنشینان و روستای مرزی و سواحل حوزه استحفاظی و مصلاهای نماز جمعه خبر داد و بیان کرد: اهتمام به خانواده کارکنان دریابانی استان در اجرای سه همایش بزگ خانوادگی در شرق، غرب و مرکز استان محقق شده است.

حسینی همچنین برنامه‌های تجلیل و تقدیر از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، تجلیل و تقدیر از بازنشستگان دریابانی استان، اجرای همایش‌های کوهپیمایی، پیاده‌روی استقامتی و ساحل‌نوردی، اجرای مسابقات ورزشی با حضور مرزنشینان، اجرای مسابقات سنتی مازندرانی مانند کشتی لوچو، حضور پرشور در نماز جمعه از برنامه‌های هفته ناجا و دیدار با علما، خاطبان نماز جمعه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان را نیز در این لیست قرار داد.

وی از افتتاح پروژه‌های عمرانی و تأسیساتی مرزبانی و دریابانی مازندران خبر داد و تصریح کرد: حضور گسترده در بین دانش‌آموزان مرزنشین و آموزش‌های تخصصی پیرامون دانستنی‌های مرزی و آسیب‌های اجتماعی پیرامون را نیز داشته‌ایم.

فرمانده مرزبانی استان مازندران اضافه کرد: تجدید بیعت با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب و غبارروبی مزار شهدا نیز از دیگر برنامه‌های ما در این ایام برشمرده می‌شود که همه برنامه‌ها با همکاری خوب اصحاب رسانه برای مردم اطلاع‌رسانی شده است.

انتهای پیام/86022/ذ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مرزبانی - استان - امنیت - مرزنشینان - مازندران - دریابانی - مشارکت - اجرای - اجتماعی - فرماندهی - فرمانده - برنامه‌های - افزایش - برگزاری - حسینی - جامعه - پیرامون - همکاری - دیدار - مناطق - خانواده - تعامل - تجلیل - دولتی - تقدیر - همچنین - مسابقات - سرمایه - اظهار - اعتماد - هوشمندی - اقتدار - عنوان - نمایش - عمومی - راستای - به‌عنوان - به‌ویژه - تولید - توسعه - مردمی - دستور -

مطالب مرتبط با : نمایش اقتدار و هوشمندی مرزبانی مازندران به عموم مردم در هفته ناجا
نظر شما در مورد : نمایش اقتدار و هوشمندی مرزبانی مازندران به عموم مردم در هفته ناجا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها