مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7193 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 -ساعت : 09:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چگونه می‌شود تنور انتخابات شورای شهر را داغ کرد؟

چگونه می‌شود تنور انتخابات شورای شهر را داغ کرد؟

مازندشورا: تشکیل یک شورای شهر همسو با دولت می‌تواند به خدمات شهری به ویژه در پایتخت کمک زیادی کند

مازندشورا: از خرداد 92 دو انتخابات ریاست جمهوری و شورایشهر با هم برگزار می‌شود و مردم باید هم به رییس جمهور رای بدهند و هم به اعضای شورای شهر. بسیاری بر این باور هستند که با این تلفیق، انتخابات شورای شهر درحاشیه انتخابات ریاست جمهوری قرار می‌گیرد و مردم به نامزدهای این انتخابات کمترتوجه می‌کنند.

عده‌ی دیگر نیز هستند که می‌گویند این هم زمانی باعث می‌شود میزان مشارکت مردم در انتخابات شورای شهر بیشتر می‌شود و این نمایندگان مردم با آرای بیشتری با شورای شهر و روستا راه پیدا می‌کنند.

با توجه به این مسائل می‌شود گفت که بهترین کاربرای داغ کردن انتخابات شورای شهر در کنار ریاست جمهوری بهتر است جریان‌های سیاسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری خود را و نامزدهای شورای شهر را باهم معرفی کنند.یعنی اینکه مردم وقتی به نامزد اصلاح طلبان رای می‌دهند به فهرست آنها نیز رای بدهند. از آن سو اصول‌گرایان در کنار نامزد ریاست جمهوری خود به اعضای شورای شهرنیز رای بدهند.

حضور رییس جمهور و فهرست‌های شورای شهر در یک بنر تبلیغاتی می‌تواند تنور این انتخابات را داغ کند. مردم با این کار می‌فهمند که مثلا فهرست الف که مورد حمایت روحانی است با تفکرات رییس جمهور نزدیک است. یافهرست ب که از قالیباف یا هر نامزد اصول‌گرای دیگری حمایت می‌کند در صورت پیروزی شورای شهری با نامزد اصول‌گرایان در یک جبهه قرار دارند.

با این شیوه تشکیل یک شورای شهر همسو با دولت می‌تواندبه خدمات شهری به ویژه در پایتخت کمک زیادی کند. یکی از مشکلاتی که در این سال‌هاشهرداری‌ها به ویژه تهران با دسته و پنجه نرم می‌کنند این مسئله است که آنها چندان با دولت مستقر هماهنگی نداشته‌اند و این باعث شده بود که از نظر بودجه‌ای بامشکلات فراوانی روبرو شوند.

به نظر می‌رسد هم صدایی شورای شهر و رییس قوه مجریه می‌تواند گره گشای بسیاری از مشکلات شهرها باشد.

در این میان دو جریان سیاسی اصلاح طلب و اصول‌گرا نیز به شدت به دنبال آمده کردن فهرست‌های خود برای انتخابات شورای شهر هستند. آنهامی‌خواهند زورآزمایی که در سال گذشته در انتخابات مجلس داشتند را این بار در شورای شهر تکرار کنند. انتخاباتی که می‌تواند طعم شیرین پیروزی را در دو جبهه را بهجریان پیروز بچشاند.

باید دید این دو جریان برای اردیبهشت 96 چه استراتژی را در دستور کار خود قرار خواهند داد و کدام فاتح این رقابت نفس گیرخواهد بود.

منبع : نامه نیوزلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چگونه می‌شود تنور ان -

نظر شما در مورد : چگونه می‌شود تنور انتخابات شورای شهر را داغ کرد؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها