مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 72 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 دی 1394 -ساعت : 07:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۲۵ میلیارد تومان اعتبار سفر دولت به میراث فرهنگی مازندران اختصاص یافت

مازند شورا :مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار سفر دولت یازدهم به استان به حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد.

مازند شورا :به گزارش خبرگزاری تسینم  از ساری، دلاور بزرگ نیا امروز در نشست معاونان میراث فرهنگی استان‌های کشور در هتل بادله, اظهار داشت: امیدواریم این نشست دو روزه  به معرفی تاریخ و میراث فرهنگی کشور کمک کند.

وی افزود: مازندران بخش مهم و پر افتخار میراث فرهنکی کشور بوده که مملو از فرهنگ؛ تاریخ و طبیعت بکر بوده که  باید به  درستی از این  فضا استفاده شود.

مدیرکل گردشگری مازندران تصریح کرد: متاسفانه جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعت کمتر به مردم شناسانده  شده که تلاش می‌کنیم در این  حوزه، با برنامه‌ریزی بهترمردم را با تاریخ کهن و بناهای تاریخی بهتر آشنا کنیم.

بزرگ نیا تصریح کرد: مازندران سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر و مسافر بوده و با توجه به اینکه در ورودی استان بناهای تاریخ و امامزادگان وجود دارد, باید از این فضا استفاده  بهینه کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه به دلیل رطوبت زیاد مازندران، اقلیم این استان ضد بنا است, گفت: در کنار مشکلات طبیعی نگهداری بناهای تاریخی و پراکندگی این بناها در نقاط مختلف استان از دیگر مشکلات در این حوزه است.

وی تصریح کرد: باید در فرهنگ‌سازی نگهدای این  فضا و نگهداشت این امکانات تلاش بیشتری کنیم.

بزرگ نیا افزود: مدیریت شهری در قالب گردشگری شهری، در همه شهرها با کمک اداره راه، شهرداران و شورای شهر اجرا شد و مسئولان متوجه مزیت‌های شهر خود در حوزه  سیاست‌های فرهنگی شدند.

وی افزود: آمل، بابل، آلاشت، بابلسر و ساری از شهرهایی است که مدیریت شهری در قالب گردشگری شهری با موفقیت اجرا شد.

مدیرکل گردشگری مازندران گفت: امسال اعتبارات در این سازمان 38 درصد افزایش داشت اما جواب‌گوی مشکلات در این حوزه  نیست.

وی افزود: 25 میلیارد تومان در سفر دولت به استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اختصاص یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره  به  مرمت و بازسازی پل محمدحسن خان  بابل, گفت: 50 درصد مرمت این پل توسط اداره راه  شهرستان  بابل در حال اجرا است.

بزرگ نیا گفت: سایت گوهر تپه و مجموعه فرح آباد درخواست  برای ثبت جهانی را داشته که زیرساخت‌ها برای این  امر آماده است.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ۲۵ میلیارد تومان اعت - -

نظر شما در مورد : ۲۵ میلیارد تومان اعتبار سفر دولت به میراث فرهنگی مازندران اختصاص یافت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها