مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7218 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 -ساعت : 13:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سال 83، 32 هزار کشته؛ سال 94، 16 هزار

جاده‌ها همچنان خطرناک؛

سال 83، 32 هزار کشته؛ سال 94، 16 هزار

مازندشورا: فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید پلیس را رصد کنند، گفت: اگر قانونی‌شکنی از سوی پلیس سر بزند باید با شماره 197 تماس گرفته شود

مازندشورا: سردار سید محمود میرفیضی به‌مناسبت هفته ناجا در گردهمایی همیاران پلیس و فرهنگ‌یاران ترافیک که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: همیاران و فرهنگ‌یاران پلیس در کاهش تصادفات جاده‌ای و شهری نقش موثری داشتند.

وی با اشاره به اینکه 11 سال پیش در تصادفات 32 هزار نفر کشته داشتیم، افزود: تا پایان سال گذشته میزان کشته‌های ناشی از تصادفات به 16 هزار نفر رسیده است.

فرماندهی انتظامی مازندران با تاکید براینکه آموزش از برنامه‌های اصلی ناجا در مازندران است، اضافه کرد: دانش‌آموزان آینده‌سازان جامعه هستند و هرگونه آموزشی که در سنین کم انجام شود تاثیر آن در سال‌های آینده محسوس است.

این مسؤول با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید پلیس را رصد کنند، گفت: اگر قانونی‌شکنی از سوی پلیس سر بزند باید با شماره 197 تماس گرفته شود.

میرفیضی به قانون‌مداری از سوی مردم جامعه تاکید کرد و افزود: اگر بخواهیم جامعه‌ای منظم و امن داشته باشیم باید پلیس و شهروندان با هم در اجرای قانون مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه ناجا در اجرای توافق نامه با آموزش و پرورش تکالیفی برای هر دو نهاد در نظر گرفته شد، تصریح کرد: مقرر شد آموزش و پرورش از تمامی ظرفیت‌های موجود در مدارس، فعالیت‌های مکمل و فوق برنامه دانش‌آموزی از قبیل کانون‌های فرهنگی و تربیتی، ورزشی، اردوگاه‌های تربیتی، شورای دانش‌آموزی، سازمان‌های مردم نهاد، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب همکاری و مشارکت در اجرای طرح‌های پلیس‌های تخصصی، همیار پلیس، پلیس مدرسه و ... برای فرهنگ‌سازی در دانش‌آموزان، والدین، معلمان و مربیان در راستای تحقق اهداف استفاده کند.

فرماندهی انتظامی مازندران بیان کرد: فرماندهی انتظامی مازندران هم از تمامی ظرفیت‌های موجود خود نظیر در اختیار قرار دادن رایگان مراکز مشاوره برای اولیاء دانش‌آموزان، برگزاری همایش‌های علمی و آموزشی برای مدیران، معلمان، مربیان و سایر عوامل انسانی در خصوص آسیب‌های اجتماعی و راه‌های پیشگیری از آن، امکانات رفاهی، امور تبلیغی، فرهنگی، چاپ، انتشار و نیز دعوت از اساتید برجسته و معرفی کارشناسان انتظامی و سایر پشتیبانی‌های لازم را در راستای تحقق اهداف استفاده کنند.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - انتظامی - فرماندهی - دانش‌آموزان - آموزش - تصادفات - اجرای - اینکه - آموزشی - فرهنگ‌یاران - همیاران - فرهنگی - استفاده - دانش‌آموزی - اهداف - موجود - مربیان - معلمان - برگزاری - تربیتی - ظرفیت‌های - راستای - جامعه - میرفیضی - گزارش - کشته‌های - برنامه‌های - اشاره - افزود - پرورش - مشارکت - گرفته - تاکید - تمامی -

مطالب مرتبط با : سال 83، 32 هزار کشته؛ سال 94، 16 هزار
نظر شما در مورد : سال 83، 32 هزار کشته؛ سال 94، 16 هزار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها