مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7220 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 -ساعت : 13:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با هدف کاهش حوادث ناشی از کار صورت گرفت

انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه آموزش ایمنی کار در مازندران

مازندشورا: تفاهم‌نامه چهارجانبه آموزش ایمنی به کارگران و پیمانکاران ساختمانی زیرپوشش نظام کاردانی صنعت ساختمان با هدف کاهش حوادث ناشی از کار در کارگاه‌های ساختمانی مازندران منعقد شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، بعدازظهر امروز تفاهم‌نامه چهارجانبه آموزش ایمنی به کارگران و پیمانکاران ساختمانی زیرپوشش نظام کاردانی صنعت ساختمان با هدف کاهش حوادث ناشی از کار در کارگاه‌های ساختمانی بین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه‌ای، بنیاد مسکن و سازمان نظام کاردانی ساختمان مازندران منعقد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: در سال‌های اخیر اقدامات شایسته‌ای در زمینه کاهش حوادث ناشی از کار صورت گرفته است.

کامران اصغری اظهار کرد: پس از آغاز طرح آموزش ایمنی به مهندسان و کارگران ساختمانی شاهد بازخورد بسیار خوب آن در شهرهای استان بودیم و کیفیت کار به حدی خوب بود که در سطح کشور از مازندران به‌عنوان الگو یاد می‌شود و در همین راستا مازندران به‌عنوان دبیرخانه دائمی HSE در صنعت ساختمان انتخاب شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش ساخت‌وساز در روستاها با کمک دستگاه‌های مرتبط این ضرورت را ایجاد کردیم که بحث ایمنی را در روستاها بیش از پیش پیگیری کنیم.

اصغری ادامه داد: به همین دلیل با همفکری ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای، بنیاد مسکن و سازمان نظام کاردانی ساختمان مازندران تصمیم گرفتیم با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری به بحث آموزش ایمنی کارگران و پیمانکاران در روستاها به صورت ویژه‌ای ورود پیدا کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: این طرح نیز مانند طرح آموزش ایمنی به مهندسان و کارگران ساختمانی حوزه شهری برای نخستین‌بار توسط مازندران اجرا می‌شود و امیدواریم بتوانیم گامی بلند در زمینه کاهش حوادث ناشی از کار بر داریم.

 

*افزایش ضریب ایمنی در واحدهای مسکن روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت کاهش حوادث ناشی از کار در کارگاه‌های ساختمانی، اظهار کرد: علاوه بر افزایش سطح کیفی ساخت‌وساز در واحدهای مسکن روستایی به‌دنبال افزایش ضریب ایمنی در این کارگاه‌ها هستیم.

سید مجید هاشمی خاطرنشان کرد: با توجه به اجباری شدن استفاده از پیمانکاران دارای تأیید صلاحیت ایمنی با اجرای مطلوب این مهم امیدواریم بتوانیم در کاهش حوادث ناشی از کار موثر باشیم و در این زمینه استعلامات لازم را از اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخذ می‌کنیم.

 

*آموزش ایمنی به کارگران و پیمانکاران ساختمانی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران نیز بیان کرد: این اداره‌کل ظرفیت بسیار بالایی در زمینه آموزش در همه ابعاد دارد.

رضا گرزین افزود: آموزش‌های کیفی فنی و حرفه‌ای نقش پلی را ایفا می‌کند که می‌خواهد دنیای دانش را به کار برساند.

گرزین اظهار کرد: آموزش در روستاها در همه ابعاد اثربخشی خاص خود را دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش ایمنی به کارگران و پیمانکاران ساختمانی و همچنین قرار دادن مکان آموزشی مناسب با توجه به مفاد این تفاهم‌نامه اقدام می‌کنیم.

رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان مازندران نیز اظهار کرد: قطعاً شاهد اتفاق‌های خوبی پس از امضاء این تفاهم‌نامه در استان به‌ویژه کاهش حوادث ناشی از کار در بخش صنعت ساختمان روستایی خواهیم بود.

حسین یونسی‌راد در پایان گفت: پیشنهاد ما این است که آموزش تخصصی به کارگران ساختمانی نیز پیگیری شود.

گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم‌نامه‌ها توسط طرفین امضاء و مبادله شد.

در این تفاهم‌نامه، ارزیابی سطح علمی ـ مهارتی ایمنی، ارتقاء سطح مهارت ایمنی، آموزش مباحث ایمنی و قانون کار، آموزش ایمنی تأسیسات برقی و مکانیکی و بطور کلی آموزش مهارت‌های حرفه‌ای ایمنی کار به افراد ذیربط ارائه می‌شود.

انتهای پیام/86018/غ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش - ایمنی - مازندران - ساختمانی - حوادث - کارگران - تفاهم‌نامه - ساختمان - حرفه‌ای - مدیرکل - پیمانکاران - زمینه - اظهار - افزایش - روستاها - تعاون - کاردانی - اجتماعی - خاطرنشان - روستایی - بنیاد - امضاء - پایان - بتوانیم - واحدهای - می‌کنیم - امیدواریم - ابعاد - گرزین - اداره‌کل - اصغری - ادارات - کارگاه‌های - چهارجانبه - انعقاد - مهندسان - بسیار - ساخت‌وساز - به‌عنوان - استان - پیگیری -

نظر شما در مورد : انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه آموزش ایمنی کار در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها