مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7224 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 -ساعت : 15:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشکیل مجدد كمیته‌های مشترك مجمع نمایندگان تهران واعضای شورای شهر

محمدرضا عارف برای انتخابات آماده می‌شود؛

تشکیل مجدد كمیته‌های مشترك مجمع نمایندگان تهران واعضای شورای شهر

مازندشورا: محمد رضا عارف رئيس مجمع نمايندگان تهران هم در اين نشست با بيان اينكه نياز به بازنگري دقيق بر وظايف و اختيارات شوراهاي اسلامي شهر و روستا داريم، گفت: فراكسيون اميد آمادگي دارد كه در اين زمينه همكاري‌هاي لازم را داشته باشد

مازندشورا: رئيس مجمع نمايندگان تهران ضمن اشاره به کمیته های مشترک مجمع نمایندگان تهران و شورای شهر تهران گفت: كميته‌هاي تخصصي كه پيش از اين هم بين مجمع تهران و اعضاي شوراي شهر وجود داشت بايد مجدداً‌ تشكيل شده و كار خود را دنبال كنند و به‌گونه‌اي عمل كنيم كه مستقل از دوره مجلس يا شوراها باشد.

مجمع نمایندگان استان تهران با اعضای شورای شهر تهران جلسه‌ای برگزار شد تا سرآغازی برای تشکیل دوباره کارگروه‌های مشترک میان شورا و مجلس باشد . در اين جلسه مهم‌ترين مسئله مطرح شده، تحقق مديريت يكپارچه شهري و جايگاه شوراها از نظر وظايف و اختيارات بود.

محمد رضا عارف رئيس مجمع نمايندگان تهران هم در اين نشست با بيان اينكه نياز به بازنگري دقيق بر وظايف و اختيارات شوراهاي اسلامي شهر و روستا داريم، گفت: فراكسيون اميد آمادگي دارد كه در اين زمينه همكاري‌هاي لازم را داشته باشد.

محمدرضا عارف ضمن ابراز اميدواري نسبت به همكاري مجمع نمايندگان تهران با اعضاي شوراي شهر، گفت : تهران با مشكلاتي از قبيل بافت‌هاي فرسوده، ‌حاشيه‌نشيني، ترافيك و... روبه‌روست كه به‌عنوان نمونه در مسئله ترافيك هنوز به راه‌حل مناسبي نرسيده‌ايم.

 وي با اشاره به واگذاري امور خدماتي، گفت: از برنامه سوم توسعه باور اين بود كه خدمات واگذار شوند و در آن زمان چون سياست‌هاي كلي اصل44 تدوين نشده بود و بخش‌هايي با تفسيري كه شوراي نگهبان از قانون داشت متفاوت بود اما امروز با داشتن سياست‌هاي اصل44 در مورد واگذاري‌ها هيچ منعي وجود ندارد 

نماينده مردم تهران در مجلس اعلام كرد كه به‌نظر مي‌رسد به يك بازنگري دقيق روي وظايف و اختيارات شوراي شهر و روستا نياز است.

عارف در ادامه با تأكيد بر اينكه سياست‌هاي اصل44 اين جهت‌گيري‌ها را نشان مي‌دهد، گفت:‌ بايد اولويت‌هاي ميان‌مدت و درازمدت پيش‌بيني شود و همچنين كميته‌هاي تخصصي كه پيش از اين هم بين مجمع تهران و اعضاي شوراي شهر وجود داشته بايد مجدداً‌ تشكيل شده و كار خود را دنبال كنند و به‌گونه‌اي عمل كنيم كه مستقل از دوره مجلس يا شوراها باشد

وي درباره برخي اظهارات اعضاي شوراي شهر حاضر در جلسه كه گفتند با مسائل، سياسي برخورد مي‌شود، گفت: از ابتدا هم برنامه‌ريزي كرديم كه مسائل مربوط به شهر تهران در مجمع تهران پيگيري شده و مسائل سياسي را در فراكسيون اميد دنبال كنيم.

وي در پايان اظهار كرد: در زمينه فعال شدن كميته‌ها هم بايد به يك توافق كلي برسيم و رئيس شوراي شهر 3نفر را معرفي كنند و ما هم در مجمع تهران برنامه‌ريزي مي‌كنيم كه جلسات كميته‌ها به‌طور منظم برگزار شود و ما هم به‌طور فصلي يا هر دو ماه يك‌بار جلسات مجمع با شوراي شهر را داشته باشيم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمدرضا عارف - انتخابات شوراها - انتخابات 96 - مجمع نمایندگان تهران - شورای شهر تهران - جلسه مشترک نمایندگان - اختیارات شورا - افزایش اختیارات شورا - عارف نماینده مجلس -

نظر شما در مورد : تشکیل مجدد كمیته‌های مشترك مجمع نمایندگان تهران واعضای شورای شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها