تشکیل شورای مرکزی بانوان  شورایی سراسر کشور

تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 - ساعت : 12:00

کد مطلب: 7237 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نرگس کمالی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استانها مطرح کرد:

تشکیل شورای مرکزی بانوان شورایی سراسر کشور

مازندشورا: شوراها باید مکان مناسبی برای حایگاه های اجتماعی بانوان باشد به طوری که زنان توانمند شناسایی و از طریق رسانه ها معرفی شود/ زنان نمایندگان مجلس در حوزه دفاع از حقوق زنان چه کارهایی انجام داده اند و چرا باید سهم بانوان از مسوولیت های کمتر باشد در حالیکه خانم ها قدرت و عظمت را از خودشان داده اند که بتوانند با همت و مدیریت هر کاری را به درستی و بدون هیچ نقضی انجام دهند

مازندشورا: جلسه هم اندیشی مجمع بانوان شوراهای اسلامی استان کردستان با حضور بانوان شورای عالی استانها ظهر سه شنبه در هنل جهانگردی سنندج برگزارشد.

منصور روشنایی معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها در ابتدای این مراسم به نقش بانوان در بخش های مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: انچه که در عرصه فعالیتهای کاری و مباحث فرهنگی و اجتماعی  و دیدگاه نظام جمهوری اسلامی خصوصا در کارهای بالا دستی در برنامه ششم اقتصادی مطرح است نقش بانوان فعال است که همواره برای رسیدن به اهداف کاری و توسعه همه جانبه باید مدنظر قرار می گیرند.


وی گفت:۱۱۷هزار نفر عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند که ار این تعداد۲۱۰۰نفر را بانوان تشکیل می دهند و امیدواریم این امار به سمت و سویی پیش برود که برای مراحل بعدی نقش بانوان ارتقا یابد.


وی ادامه داد: اعضای شوراها زمانی عضوی فعال هستند که وکیل خوبی برای مردم و برای  زندگی بهتر گام بردارند لذا باید جای بانوان در عرصه شورایی بیشتر شود.


معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه بانوان در عرصه‌های مختلف توانمندی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند، افزود: حضور بانوان توانمند در شوراهای اسلامی با توجه به اینکه بیش از نصف جمعیت کشور ما را زنان تشکیل می‌دهند امری ضروری است و تحقق این مهم نیازمند عزم خود آنان و ترغیب مردم است.

تشکیل شورای مرکزی بانوان  شورایی سراسر کشور

نرگس کمالی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استانها در ادامه به توانمندی های بانوان در عرصه فعالیت های جامعه اشاره کرد و افزود: شوراها باید مکان مناسبی برای حایگاه های اجتماعی بانوان باشد به طوری که زنان توانمند شناسایی و از طریق رسانه ها معرفی شود.


وی از حداقل سهم بانوان در مسئولیت های اجتناعی استانی انتقاد کرد و افزود:زنان نمایندگان مجلس در حوزه دفاع از حقوق زنان چه کارهایی انجام داده اند و چرا باید سهم بانوان از مسوولیت های کمتر باشد در حالیکه خانم ها قدرت و عظمت را از خودشان داده اند که بتوانند با همت و مدیریت هر کاری را به درستی و بدون هیچ نقضی انجام دهند.


وی با فعالیت های مثبت بانوان شورایی استان کردستان اشاره کرد و افزود:خوشبختانه بانوان این عرصه با کمترین امکانات بهترین بهره وری را انجام و خود را در زمینه های فرهنگی و عمرانی به اثبات رسانده اند .


کمالی خدمت به مردم را بالاترین انگیزه اعضای شورای عالی دانست و خاطر نشان کرد; در قوانین شوراها و قانون شهرداری ها ضعف هایی وجود دارد که امیدواریم در این موارد کارهای اساسی صورت پذیرد.


وی گفت: من از سهم خودم از نمایندگان زن مجلس گله‌مند هستم و چند بار هم این موضوع را اعلام کرده‌ام، من تاسف می خورم که چرا زنان در عرصه‌های مدیریتی تعدادشان کم است. حالا این تعداد اندک است، بسیار خب، چرا این تعداد اندک جای زنان دیگر را پر نمی کنند. این انتظار از زنان دولت و مجلس می رود که فعالیتشان را چند برابر کنند تا این فعالیت به چشم بیاید. در مجلس کمتر مشاهده شده که به مسائل و امور زنان پرداخته شود.


وی به مشکلات زنان بدسرپرست در جامعه به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی مهم اشاره کرد و افزود: یکی از این مسائل موضوع زنان بدسرپرست یکی از موضوعات و مشکلات اساسی است که خیلی از زنان ما با آن مواجه هستند. برای مثال زنان خودشان بچه ها را بزرگ می کنند،بدون حمایت همسر، ولی ما در قانون اساسی هیچ قانونی برای حمایت از این زنان نداریم. اداره بهزیستی یا کمیته امداد آنها را حمایت نمی کنند و آنها برای رفع مشکلاتشان ناچار مجبور به کارهایی شده اند که مایل به آن نبوده اند. از سوی حتی یارانه کودکان آنها به حساب همسرانشان واریز می شود. این یک معضل بزرگ اجتماعی است. چرا مسئولان به این مشکلات رسیدگی فوری نمی‌کنند، یا دادگاه‌ها را به نحوی قرار دهند که زودتر تکلیف این افراد مشخص شود، یا یک منبع درآمدی را برای آنها در نظر بگیرند.


مشکلات بانوان در این مجمع به صورت ویژه احصا می‌شود
زهرا آوجیان رئیس شورای اسلامی استان کردستان گفت: مشکلات بانوان در این مجمع به صورت ویژه احصا می‌شود و برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی‌های لازم در قالب تفاهم‌نامه‌های مختلف انجام می‌گیرد.


به گفته رئیس شورای اسلامی استان کردستان، از آغاز فعالیت مجمع شورای بانوان شوراهای اسلامی کردستان تاکنون دو جلسه این شورا در شهر سنندج، و چندین جلسه نیز در قروه، سقز و دیگر شهرها برگزار شده است.


آوجیان با بیان اینکه جلسه بعدی مجمع بانوان شوراهای اسلامی استان کردستان در آذرماه امسال به میزبانی مریوان برگزار خواهد شد، افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این مجمع در بانه نیز انجام شده است.


شوراهای زن در روستاها به رسمیت شناخته نمی‌شوند
روناک کنایان یکی از اعضای شورای بخش مرکزی سنندج در ادامه با بیان اینکه متاسفانه شوراهای زن در روستاها به رسمیت شناخته نمی‌شوند، افزود: باید اقدامات لازم در این راستا صورت بگیرد و با حمایت از بانوانی که در حال حاضر شورا هستند زمینه به رسمیت شناخته شدن آنها فراهم شود.


وی بر اجرای طرح توانمندسازی زنان در حوزه اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: زنان روستایی باید با برگزاری دوره‌های آموزشی برای حضور در شوراهای اسلامی آماده شوند.


منبع : آفتاب دل

برچسب ها : #نرگس کمالی #حضور زنان در شورا #زنان نماینده #شورای زنان #بانوان شورایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تشکیل شورای مرکزی بانوان شورایی سراسر کشور

*

*


X https://sport45.site/