مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7243 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 -ساعت : 20:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تا پایان مهر ماه جاری

384 دوربین کنترل ترافیک در شهرهای مازندران نصب می‌شود

مازندشورا: رئیس پلیس راهور مازندران گفت: 384 دوربین کنترل ترافیک تا پایان مهر ماه جاری در شهرهای مازندران نصب می‌شود.

مازندشورا:سرهنگ مهدی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه از 460 هزار دانش‌آموز مازندران از این تعداد 25 هزار نفر دارای سرویس مدارس هستند، اظهار کرد: امسال 5 هزار دستگاه خودرو سرویس مدارس برای دانش‌آموزان شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 22 هزار نفر به‌عنوان همیار پلیس شناسایی شدند، افزود: از سوی پلیس راهور امکانات اولیه در اختیار همیاران و فرهنگ‌یاران پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس راهور مازندران با اعلام اینکه نسبت به 11 سال اخیر که شاهد مشارکت همیاران پلیس و افزایش فعالیت‌های فرهنگی بودیم از 32 هزار کشته ناشی از تصادفات این رقم تا پایان سال گذشته به 16 هزار نفر رسید، گفت: همکاری آموزش و پرورش با ناجا و برگزاری آموزش‌های مستمر برای اولیا و مربیان به ویژه در مازندران موجب کاهش تصادفات شد.

این مسؤول پایش تصویری را در کنترل ترافیک موثر دانست و افزود: تا پایان مهر ماه امسال 384 دوربین در حوزه شهری مازندران نصب می‌شود.

باقری با بیان اینکه نبود زیرساخت مناسب در داخل شهرها عاملی در ایجاد ترافیک است، تصریح کرد: تولید خودرو 17 درصد است و توسعه زیر ساخت شهری 1.5 درصد متوازن نبودن میزان خودرو در تردد شهری موجب ترافیک می‌شود.

وی ادامه داد: رانندگانی که به قوانین راهنمایی و رانندگی توجه نداشته باشند جریمه 72 ساعت توقف خودرو برای آنان اعمال می‌شود.

رئیس پلیس راهور مازندران با اشاره به اینکه برابر آئین نامه راهنمایی و رانندگی هیچ صنفی حق ندارد نسبت به مسدود کردن معابر، نصب تابلو علائم راهنمایی و رانندگی اقدام کند، خاطرنشان کرد: نصب تابلو راهنمایی و رانندگی در شهرها وظیفه شهرداری و در جاده‌ها را اداره کل مسکن و شهرسازی برعهده دارد.

این مسؤول علائم راهنمایی و رانندگی در شهرها را دارای شناسنامه ترافیکی دانست و افزود: روزانه تمامی تابلوها توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی رصد می‌شوند.

رئیس پلیس راهور مازندران خاموشی برخی از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در معابر هنگام شب را به‌دلیل ظرفیت حرکتی خودروها دانست و بیان کرد: در شب امکان بروز تخلفات از سوی راننده‌ها زیاد است چراغ برخی از تقاطع‌ها خاموش می‌شود.

باقری با اعلام اینکه پلیس+10 تنها بخشی است که در روند اقدامات راهنمایی و رانندگی با کسانی که دارای خودرو هستند با ناجا و راهنمایی و رانندگی همکاری می‌کند، گفت: پلیس+ 10 اجازه ندارد اطلاعات خصوصی مراجعه کننده‌ها را در اختیار افراد غیر مسؤول قرار دهد.

انتهای پیام/86006/ر30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رانندگی - راهنمایی - مازندران - اینکه - خودرو - ترافیک - راهور - پایان - شهرها - دانست - مسؤول - افزود - باقری - دارای - کنترل - دوربین - ندارد - علائم - تابلو - معابر - سرویس - همکاری - مدارس - امسال - اشاره - اختیار - همیاران - تصادفات - اعلام - شناسایی -

نظر شما در مورد : 384 دوربین کنترل ترافیک در شهرهای مازندران نصب می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها