مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7248 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 09:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اراضی کشاورزی در حریم شهرها اجازه دیوارکشی ندارند/ وزارت کشور مسئول انتزاع مناطق و محله‌ها از شهرها است

حناچی مطرح کرد:

اراضی کشاورزی در حریم شهرها اجازه دیوارکشی ندارند/ وزارت کشور مسئول انتزاع مناطق و محله‌ها از شهرها است

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی گفت: کارگاه‌ها و زمین‌های کشاورزی در حریم شهرها اجازه دیوارکشی و نصب اتاق کارگری ندارند.

مازندشورا:به گزارش ایرنا، «پیروز حناچی» در جمع شهرداران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: نباید از ضوابط و قوانین سوء استفاده کرد و تلاش می شود در شورای عالی شهرسازی در کشور براساس خرد جمعی تصمیم گیری و طرحی مصوب شود.

حناچی ادامه داد: در سال های گذشته مقرر بود تنها در کشور هفت منطقه نمونه گردشگری ویژه وجود داشته باشد این در حالی است که بیش از یکهزار و ۱۰۰ منطقه نمونه گردشگری در کشور مجوز گرفته و به شورای عالی معماری و شهرسازی معرفی شده‌اند.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مقرر شده است متولی امر گردشگری در کشور اهلیت سرمایه گذاران طرح‌ها و مناطق نمونه گردشگری را بررسی مجدد کنند.

حناچی تصریح کرد: طرح‌هایی که به این شورای ارجاع داده می‌شود براساس مطالعات بالادستی و منطقه ای در مقیاس یک پنجاه هزارم است که به عنوان مطالعات مرجع در شهرهاست.

وی افزود: انتزاع مناطق و محله‌ها از شهرها بر عهده کمیسیون سیاسی و دفاعی وزارت کشور است.

بنابر این گزارش، شهرداران چهارمحال و بختیاری در این نشست به بررسی مشکلات طرح های جامع و تفصیلی و مناطق نمونه گردشگری در حاشیه شهرها پرداختند. چهارمحال و بختیاری دارای ۴۰ شهر است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گردشگری - شهرسازی - مناطق - نمونه - شهرها - حناچی - شورای - منطقه - بختیاری - چهارمحال - وزارت - معماری - بررسی - مطالعات - انتزاع - محله‌ها - شهرداران - گزارش - براساس - ادامه -

مطالب مرتبط با : اراضی کشاورزی در حریم شهرها اجازه دیوارکشی ندارند/ وزارت کشور مسئول انتزاع مناطق و محله‌ها از شهرها است
نظر شما در مورد : اراضی کشاورزی در حریم شهرها اجازه دیوارکشی ندارند/ وزارت کشور مسئول انتزاع مناطق و محله‌ها از شهرها است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها