مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7252 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 09:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اگر قانون نظام مهندسی به تصویب برسد باید فاتحه نظام فنی و اجرایی کشور را بخوانیم

رییس نظام فنی و اجرایی عنوان کرد:

اگر قانون نظام مهندسی به تصویب برسد باید فاتحه نظام فنی و اجرایی کشور را بخوانیم

مازندشورا: رییس نظام فنی و اجرایی عنوان کرد: اگر قانون نظام مهندسی به تصویب برسد باید فاتحه نظام فنی و اجرایی کشور را بخوانیم.

مازندشورا:مهندس مصطفوی روز سه شنبه در همایش گرامیداشت پنج دهه حضور در عرصه سازندگی،تجلیل از پیمانکاران و مشاوران پیشکسوت که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزارشد،گفت: کردستان در سال های دفاع مقدس سنگر مقاوم در مقابل تهاجمات دشمنان بود و امروزهم در عرصه سازندگی و اقتصاد کشور نقطه امیدی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه متولی مبحث مهندسو توسعه دانش مهندسی در کشورما مشخص نیست، عنوان کرد: متاسفانه در کشورما هنوز مشخصنشده که دانش مهندسی باید توسط چه نهادی راهبری شود.

وی با اشاره به اینکه نظام فنی و اجرایی کشور برقرار کننده ارتباط بینسه ضلع کارفرما، مشاور و پیمانکار است، اظهارداشت: در قانون برنامه و بودجه مواد۲۲ و ۲۳ موضوع تشخیص صلاحیت به یک سازمان فرابخشی و ارجاع کار به دستگاه های اجراییابلاغ و واگذار شده است.

رییس نظام فنی و اجرایی ادامه داد: آنچه امروز نظام مهندسی کشورما از آنرنج می برد ورود افراد غیر متخصص به عرصه ساخت و ساز است.

مهندس مصطفوی بیان کرد: در سال ۵۱ سازمان برنامه و بودجه تصمیم به واردکردن شرکت ها به پروژه های عمرانی گرفت و امروز بعد از ۴۵ سال شاهد شکل گیری بهترینو توانمند ترین شرکت ها در نظام فنی و اجرایی هستیم.

وی یکی از مهمترین مشکلات پیش روی نظام فنی و اجرایی کشوررا نبود قانونثبات و محکم برای این نظام ذکر کرد و اظهارداشت: آنچه امروز مهندسان ما از آن آسیبمی بینند مداخله افرادی غیرمتخصص به حیطه کارساخت وساز است.

وی با اشاره به اینکه قانون نظام مهندسی یکبار در مجلس رد شده و مجدد درکمیسیون عمران مجلس مطرح شده است، ادامه داد: اگر این قانون به تصویب برسد فاتحه نظامفنی و اجرایی کشور را باید بخوانیم.

رییس نظام فنی و اجرایی با بیان اینکه توسعه دانش مهندسی در کشور مستلزممتولی است، عنوان کرد: پیمانکاران ومشاوران و کارفرمایان باید با تعامل و همکاری یکدیگردر راستای اجرای برنامه ها تلاش کنند.

مهندس مصطفوی با اشاره به اینکه تعامل دوستانه با مشاوران قطعا بازخوردو نتیجه مثبتی در پی خواهد داشت، اظهارداشت: مهمترین تصمیمی که در پروژه ای گرفته میشود مربوط به انتخاب صحیح مشاور توانمند است.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجرایی - مهندسی - اینکه - قانون - اشاره - اظهارداشت - برنامه - امروز - عنوان - کشورما - مهندس - مصطفوی - تصویب - ادامه - پروژه - تعامل - توانمند - بودجه - مهمترین - بخوانیم - سازندگی - مشاوران - توسعه - مشاور - پیمانکاران - فاتحه -

نظر شما در مورد : اگر قانون نظام مهندسی به تصویب برسد باید فاتحه نظام فنی و اجرایی کشور را بخوانیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها