مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7265 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 12:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اشتغال مهم‌ترین دغدغه روشندلان سوادکوه است/ تحرم مانع استفاده رو‌شندلان از عصای سفید

رئیس کانون نابینایان سوادکوه:

اشتغال مهم‌ترین دغدغه روشندلان سوادکوه است/ تحرم مانع استفاده رو‌شندلان از عصای سفید

مازندشورا: رئیس کانون نابینایان سوادکوه، اشتغال و گوشه‌نشینی را مهم‌ترین مانع جامعه روشندلان سوادکوه توصیف کرد و گفت: دغدغه اشتغال روشندلان همچنان حل نشده است.

مازندشورا:امین فرزادیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به راه‌اندازی دفتر نمایندگی کانون نابینایان استان مازندران در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، اظهار کرد: برای 125 نفر از افراد نابینا و کم‌بینا که شناسایی شدند، دعوت‌نامه برای عضویت صادر شد و 80 نفر از آنان در سوادکوه و 45 نفر دیگر در سوادکوه‌شمالی حضور دارند.

وی با بیان اینکه کانون نابینایان سوادکوه با همکاری اداره بهزیستی شهرستان در مجتمع کوثر زیراب افتتاح و نامه‌نگاری‌ها برای تجهیز آن به ادارات و نهاد‌ها ارسال شد، افزود: هنوز در دفتر کانون مستقر نشدیم و منتظر ارائه امکانات و تجهیزات توسط ادارات و نهاد‌ها هستیم.

رئیس کانون نابینایان سوادکوه، شناسایی و استعداد‌یابی نابینایان را از مهم‌ترین برنامه‌های این کانون ذکر و خاطر‌نشان کرد: برگزاری اردو‌ها و کلاس‌های آموزشی بخش دیگری از برنامه‌های کانون نابینایان شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی است.

فرزادیان، اشتغال و گوشه‌نشینی را از مهم‌ترین موانع جامعه نابینایان سوادکوه توصیف کرد و افزود: وسایل توانبخشی در بین نابینایان شهرستان اندک است که باید با برنامه‌ریزی و مشارکت بخش‌های مختلف در تأمین آن برنامه‌ریزی کرد.

وی به استفاده اندک از عصای سفید توسط نابینایان در سوادکوه خبر داد و گفت: استفاده از عصای سفید و نحوه برخورد مناسب مردم با آنان فرهنگ‌سازی نشد و ترحم، مهم‌تر‌ین مانع استفاده گسترده از عصای سفید است.

انتهای پیام/86015/ح20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سوادکوه - نابینایان - کانون - استفاده - سوادکوه‌شمالی - شهرستان - مهم‌ترین - نهاد‌ها - افزود - برنامه‌های - ادارات - برنامه‌ریزی - شناسایی - خبرنگار - شهرستان‌های - اشتغال - فرزادیان -

نظر شما در مورد : اشتغال مهم‌ترین دغدغه روشندلان سوادکوه است/ تحرم مانع استفاده رو‌شندلان از عصای سفید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها