مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7275 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 14:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نقشه راه توسعه گردشگری سمنان و مازندران تدوین شود

فرماندار مهدیشهر:

نقشه راه توسعه گردشگری سمنان و مازندران تدوین شود

مازندشورا: فرماندار مهدیشهر گفت: برای توسعه گردشگری در منطقه شمال کشور باید نقشه راه توسعه گردشگری بین سمنان و مازندران تدوین و نسبت به اجرای آن دغدغه جدی ایجاد شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حسن ارگی بعد از ظهر امروز در همایش مشترک بررسی راهکاری‌ها توسعه گردشگری بین شهرهای ساری، قائم‌شهر، سوادکوه شمالی و مهدیشهر، سمنان، دامغان و شاهرود در فرمانداری ساری، اظهار کرد: گردشگری سومین رکن توسعه اقتصادی در حال حاضر در جهان مطرح است.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های مناسب توسعه گردشگری بین دو استان سمنان و مازندران و نیز شهرهای آنها وجود دارد، که باید از قابلیت‌ها این مواهب موجود برای بهره‌برداری مناسب اقتصادی استفاده مطلوب شود.

فرماندار مهدیشهر خاطرنشان کرد: برای توسعه گردشگری بین استان سمنان و مازندران باید مسیر جدید گردشگری به خوبی تعریف شد و ظرفیت‌های بسیاری مناسبی در فاصله بین شهرها وجود دارد که باید نگاه مشترکی در این زمینه تعریف شود.

این مسؤول با اعلام اینکه مازندران و سمنان و همین‌طور شهرهای ساری و مهدیشهر قابلیت‌های بسیار مناسبی برای هدایت گردشگران دارند، افزود: منطقه حفاظت شده پرور، بزرگ‌ترین باغ گردو جهان، غار آهکی دربند، کوچه باغ‌های انار در منطقه درجزین، کوچه باغ‌های شهمیرزاد و فرهنگ اصیل عشایر سنگسر از قابلیت‌های گردشگری این منطقه است که می‎توان در صورت ایجاد نگاه مشترک گردشگران این منطقه را به استان مازندران و یا گردشگران مازندران به استان سمنان هدایت کرد.

ارگی با بیان اینکه امروز نباید نگران حضور گردشگران در کشور باشیم، ادامه داد: با توسعه فرهنگ گردشگری فرهنگ غنی اسلامی ایرانی را به گردشگران تفهیم کنیم و می‎توان قابلیت‌های نظام اسلامی را برای گردشگران به خوبی تشریح کرد.

وی با اعلام اینکه برای توسعه گردشگری نیاز است که توسعه اقتصادی مازندران و سمنان مشترک دیده شود، افزود: با این دیدگاه چرخه اقتصادی مشترک بین دو استان ایجاد می‎شود و حال اینکه در برخی از مشترکات بدون انعقاد تفاهم‌نامه و یا قرارداد همکاری ایجاد شد.

فرماندار مهدیشهر در تکمیل صحبت‌های خود، اضافه کرد: گردشگران زیادی که علاقه‌مند به حضور در چشمه آب‌معدنی سورت هستند از ظرفیت‌های اقامتی این شهرستان استفاده می‏‎کنند.

این مسؤول اضافه کرد: برای توسعه گردشگری نقشه راه توسعه گردشگری مازندران و سمنان تهیه و تدوین و نسبت به اجرای آن دغدغه جدی ایجاد شود، در این نقشه راه اولویت‌ها مشخص و نسبت به افزایش بهره‌وری از حضور گردشگر در دستور کار قرار گیرد.

ارگی با اعلام اینکه سالانه 20 میلیون گردشگر از استان سمنان عبور می‌‏کند که تنها 18 درصد از آنها برای حضور در استان برنامه دارند، ادامه داد: باید تلاش بیشتری در این حوزه انجام شود.

وی در پایان با اعلام اینکه تقویت راه مواصلاتی استان سمنان و مازندران پیشنهاداتی را مطرح کردیم، گفت: اعتباراتی نیز در این زمینه دیده شد.

انتهای پیام/86004/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گردشگری - سمنان - توسعه - مازندران - استان - گردشگران - اینکه - مهدیشهر - اقتصادی - مشترک - ایجاد - اعلام - فرماندار - فرهنگ - قابلیت‌های - ظرفیت‌های - شهرهای - منطقه - گردشگر - باغ‌های - اضافه - می‎توان - ادامه - اسلامی - زمینه - استفاده - امروز - تدوین - تعریف - مناسبی - دارند - هدایت - مسؤول - افزود -

نظر شما در مورد : نقشه راه توسعه گردشگری سمنان و مازندران تدوین شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها