مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7280 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 14:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح توسعه اقتصادی مازندران و سمنان از بخش گردشگری آغاز شود

فرماندار ساری:

طرح توسعه اقتصادی مازندران و سمنان از بخش گردشگری آغاز شود

مازندشورا: فرماندار ساری گفت: طرح توسعه اقتصادی استان سمنان و مازندران از بخش گردشگری آغاز و در دیگر حوزه‌ها پس از دست‎یابی به نتیجه مطلوب در بخش گردشگری پیگیری شود

مازندشورا: احمد حسین‌زادگان بعدازظهر امروز در نشست مشترک توسعه گردشگری بین شهرهای ساری، سمنان، قائم‌شهر، مهدیشهر، سوادکوه شمالی، دامغان، سوادکوه و شاهرود با حضور فرمانداران این شهر در فرمانداری ساری، اظهار کرد: ظرفیت‌ها و مشترکات مناسبی برای توسعه گردشگری بین شهرهای مازندران و استان سمنان است.

وی تصریح کرد: در مرکز استان مازندران طرح‌های مناسبی برای توسعه گردشگری پیش‌بینی شد و برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های از ساحل تا سد شهید رجایی در دستور کار قرار گرفت و در حال تهیه مقدمات اولیه برای اجرای طرح هستیم.

فرماندار ساری خاطرنشان کرد: به نسبت در استان سمنان نیز قابلیت‌های برای جذب گردشگران از مازندران نیز وجود دارد که برای بررسی قابلیت‌های موجود نیاز است که برنامه منسجم برای توسعه گردشگری در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول با اعلام اینکه در حوزه اقتصادی نیز مشترکات مناسبی بین دو استان وجود دارد، گفت: در کنار مباحث گردشگری برنامه‌ریزی برای جذب توسعه فعالیت‌های اقتصادی نیز انجام شود تا در سایر بخش‌ها بتوانیم زمینه گسترش فعالیت اقتصادی دو و یا چند جانبه را فراهم کنیم.

حسین‌زادگان اظهار کرد: برای بهره‌برداری مناسب از توسعه اقتصادی در گام نخست در توسعه گردشگری قدم‌های مناسب برداشته شود تا در گام‌های بعدی در ارتباط با اشتراکات دیگر به نتیجه مطلوب برسیم.

وی یادآور شد: بحث توسعه منطقه‌ای ابتدا با صنعت گردشگری مطرح و با دست‌یابی به موفقیت در این مباحث در دیگر حوزه از ظرفیت دیگر شهرها هم استفاده مطلوب شود.

فرماندار ساری با اعلام اینکه برای شروع کارگروه در این ارتباط تشکیل و موارد توسعه تعریف شد، افزود: دبیرخانه دائمی در این ارتباط باید شکل بگیرد تا این راهبردها مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: جلسات مشترک با حضور کارشناسان شهرهای حاضر در این گردهمایی برگزار و محورهای مشترک مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و برای برگزاری این جلسه مصوبات را تنظیم کنیم.

حسین‌زادگان در پایان گفت: پس از دست‌یابی به نتیجه مطلوب در حوزه گردشگری در سایر بخش‌ها نشست‌های مشترک و چندجانبه برگزار شود تا به صورت عملیاتی در این حوزه‌ها ورود پیدا کنیم.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توسعه - گردشگری - اقتصادی - استان - مشترک - مازندران - سمنان - مناسبی - فرماندار - ارتباط - مطلوب - شهرهای - اینکه - مناسب - بخش‌ها - مباحث - دست‌یابی - برگزار - اعلام - نتیجه - برنامه‌ریزی - مشترکات - سوادکوه - حسین‌زادگان - طرح‌های - اجرای - قابلیت‌های - خاطرنشان - دستور - بررسی -

نظر شما در مورد : طرح توسعه اقتصادی مازندران و سمنان از بخش گردشگری آغاز شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها