مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7285 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 15:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نجات 94 غریق در سواحل تنکابن

رئیس هیأت نجات غریق تنکابن خبر داد

نجات 94 غریق در سواحل تنکابن

مازندشورا: رئیس هیأت نجات غریق تنکابن گفت: از آغاز تا پایان طرح سالم‎سازی دریا، 94 نفر در تنکابن از مرگ حتمی نجات یافتند و تنها 3 نفر در مناطق شنا ممنوع جان خود را از دست دادند.

مازندشورا:نصرت‌الله صداقت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان تنکابن، اظهار کرد: با آغاز فصل شنا در این شهرستان که از ابتدای خرداد ماه 95 به‌ مدت چهار ماه و دو روز به طول انجامید و دوم مهر ماه به‌طور رسمی پایان یافت، 94 غریق در طول نوار ساحلی 39 کیلومتری تنکابن با حضور ناجیان غریق از مرگ حتمی نجات یافتند.

وی با بیان اینکه در همین مدت زمان و در این سواحل، سه غریق داشتیم که دو نفر از آنها بومی و دیگری گردشگر غیر بومی بودند، تصریح کرد: مهدی حسین‌پور کارگر ساختمانی اهل نشتارود 33 ساله در ساحل کریم‌آباد تنکابن، محمود خاکساری صیاد تنکابنی در ساحل گلگون و در روز طوفانی در حال اقدام به صید ماهی و احمد رحمانی اهل قزوین 43 ساله در محل شنا ممنوع غرق شدند.

رئیس هیأت نجات غریق تنکابن ادامه داد: در حالی‌ که با هماهنگی شهرداری‌های تنکابن و فرماندهی انتظامی در ورودی سواحل شنا ممنوع با انواع بنر و تابلوهای هشدار به همه افراد چه بومی و غیر بومی تذکر داده شده بود تا در این مناطق اقدام به شنا نکنند اما برخی‌ها توجهی به این موضوع ندارند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در سواحل تنکابن به علت بسیاری از محدودیت‌های محیطی و دسترسی نداشتن به ساحل پلاژ یا همان طرح سالم‌سازی نداریم و سه طرح موجود نیز پاسخ‌گوی تعداد گردشگر و سکنه بومی نیست و طرح‌های موجود نیز جامع نیستند.

صداقت افزود: مسیر دسترسی به ساحل در تنکابن کم است و برخی نقاط نیز به دلیل پیشروی آب دریا در دهه‌های گذشته با ریختن سنگ‌های بزرگ دیواره‌سازی شده که خود این دیواره‌ها امروزه عاملی مخاطره‌انگیز برای شناگران و افزایش تعداد غریق شده است.

وی ادامه داد: برخی از گردشگران از شرایط و مخاطرات دریا آگاه نیستند و توجهی به هشدارهای حضوری از سوی ناجیان، مأموران انتظامی و هلال احمر توسط گردشگران ندارند و در برخی موارد در ارائه این هشدارها ناجیان را تهدید و حتی ضرب و شتم می‌کنند که باید برای این مسائل اساسی چاره‌جویی شود.

رئیس هیأت نجات غریق تنکابن در پایان گفت: امسال‌ در فصل شنا، 71 ناجی غریق در طول نوار ساحلی 39 کیلومتری این شهرستان فعالیت داشتند که در کنار آنها حضور نیروهای انتظامی و جمعیت هلال احمر توانست شرایط بهتری نسبت به سال‌های گذشته برای گردشگران فراهم کند اما از همه مردم خوب کشورمان تقاضا می‌کنیم با توجه به هشدارها و جدی گرفتن مخاطرات دریا برای استفاده از این موهبت الهی و تفریح شاد و خاطره‌انگیز از طرح‌های سالم‌سازی بهره‌گیری کنند و در روزهای خرابی دریا و هنگامی که دریا طوفانی است اقدام به شنا نکنند.

انتهای پیام/86020/ت


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تنکابن - سواحل - اقدام - گردشگران - ناجیان - انتظامی - شهرستان - طرح‌های - تعداد - موجود - نیستند - گذشته - هشدارها - مخاطرات - شرایط - صداقت - سالم‌سازی - ندارند - پایان - طوفانی - گردشگر - ساحلی - ممنوع - ادامه - کیلومتری - توجهی - نکنند - دسترسی -

نظر شما در مورد : نجات 94 غریق در سواحل تنکابن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها