مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7286 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 15:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برپایی نمایشگاه عکس «مدرسه طبیعت» در عباس‎آباد

به مناسبت هفته ملی کودک برگزار شد

برپایی نمایشگاه عکس «مدرسه طبیعت» در عباس‎آباد

مازندشورا: به مناسبت هفته ملی کودک، نمایشگاه عکس مدرسه طبیعت در ایران، در شهرستان عباس‎آباد برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از عباس‌آباد، بعد از ظهر امروز نخستین نمایشگاه عکس با موضوع مدرسه طبیعت در ایران با استقبال عمومی و حضور جمع زیادی از کودکان و فعالان محیط زیست در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عباس‌آباد برگزار شد.

این نمایشگاه منعکس‌کننده عکس‌های پوریا قلیچ‌خانی دانشجوی ارشد محیط‌زیست دانشگاه شهید بهشتی و فعال و پژوهشگر مستقل محیط‌زیست است و مورد استقبال شهروندان عباس‌آبادی و فعالان زیست‌محیطی نیز قرار گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عباس‌آباد در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه این نمایشگاه، گفت: با توجه به اهمیت زیست‌بوم و حفظ آن در راستای توسعه پایدار و نیز گردشگری بودن منطقه به‌ویژه عباس‌آباد، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در آگاهی‌بخشی و افزایش مشارکت عمومی برای حفظ محیط‌زیست حائز اهمیت است و در این اداره تلاش می‌کنیم تا در کنار برنامه‌های فرهنگی هنری و وظایف ذاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی از برپایی چنین نمایشگاه‌هایی استقبال و در حد امکان حمایت کنیم.

محمد رحیمی‌پور با اشاره به استقبال خوب از برپایی نخستین نمایشگاه مدرسه طبیعت در شهرستان، اظهار کرد: اهمیت آموزش و اطلاع‌رسانی در همه ابعاد و شئون اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و بهترین دوره آموزش و نهادینه شدن آموزش‌ها از دوران کودکی است و ما باید در کنار آموزش و ارتقای سطح دانش به فرهنگ‌سازی اجتماعی اهمیت قائل شویم که فرهنگ حفظ زیست‌بوم هم در دین ما و هم در تاریخ این سرزمین نهفته است که مسؤولان وظیفه انتقال مفاهیم و آموزه‌های فرهنگی به نسل آینده را داریم که باید در این بخش از همه ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری کنیم.

وی با تقدیر از این استقبال و رویکرد مثبت شهروندان عباس‌آباد اظهار امیدواری کرد که شاهد تکرار چنین برنامه‌های فرهنگی در این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/86020/ح30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نمایشگاه - عباس‌آباد - استقبال - فرهنگ - اهمیت - آموزش - اسلامی - فرهنگی - محیط‌زیست - اداره - ارشاد - برپایی - مدرسه - طبیعت - برنامه‌های - اظهار - اجتماعی - نمایشگاه‌هایی - شهرستان - زیست‌بوم - عمومی - برگزار - نخستین - شهروندان - برگزاری - فعالان -

نظر شما در مورد : برپایی نمایشگاه عکس «مدرسه طبیعت» در عباس‎آباد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها