مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7287 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 15:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سازمان‌های مردم‌نهاد ظرفیتی برای توسعه گردشگری هستند

فرماندار سمنان:

سازمان‌های مردم‌نهاد ظرفیتی برای توسعه گردشگری هستند

مازندشورا: فرماندار سمنان گفت: سازمان‌های مردم نهاد می‎توانند ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری استان سمنان و مازندران باشند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، سید عباس دانایی بعدازظهر امروز در جلسه بررسی توسعه گردشگری بین شهرهای ساری، سمنان، قائم‌شهر، دامغان، سوادکوه، مهدیشهر، سوادکوه شمالی و شاهرود در فرمانداری ساری، اظهار کرد: اشتراکات مناسبی بین دو استان سمنان و مازندران وجود دارد که از این ظرفیت برای توسعه گردشگری باید استفاده کرد.

وی تصریح کرد: در همایش‌های مختلفی می‏‎توانیم نسبت به معرفی ظرفیت‌ها اقدام کنیم و زمینه توسعه گردشگری چندجانبه را بین شهرهای استان سمنان و مازندران فراهم کنیم.

فرماندار سمنان با اعلام اینکه سابقه تاریخی دو استان سمنان و مازندران نشان می‎دهد که اشتراکات مناسبی بین دو استان وجود داشت، افزود: در حال حاضر با اتکا به اشتراکات گذشته باید پیگیری ظرفیت‌های منطقه نسبت به توسعه اقتصادی دو استان برنامه‌ریزی مدونی انجام شود.

این مسؤول با اعلام اینکه در دو استان سمنان و مازندران سازمان‌های مردم‌نهاد زیادی وجود دارند که می‎توانند در توسعه گردشگری کمک‌کار مناسب باشند، گفت: نحوه همکاری و ایجاد ارتباط سازمان‌های مردم‌نهاد باید به صورت ویژه نهادینه شود.

دانایی با اعلام اینکه مازندران مقصد سفر بسیاری از هموطنان است، ادامه داد: مردم استان سمنان هم علاقه زیادی برای حضور در مازندران دارند و علاقه‌مند به سفر به این استان شمالی کشور هستند که با این نگاه مثبت که وجود دارد امکان برنامه‌ریزی دو جانبه می‎تواند راهگشا باشد.

وی یادآور شد: در استان سمنان هم ظرفیت‌های مناسب گردشگری وجود دارد که نیاز به معرفی دارد که با توسعه گردشگری منطقه‌ای دغدغه مسؤولان نسبت به بهره‌وری مناسب از ظرفیت حضور گردشگر رفع می‎شود.

فرماندار سمنان با اعلام اینکه آئین‌ها و سنت‌های در ایام محروم وجود دارد که می‎توان از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ عاشورایی استفاده کرد، افزود: در گام اول، این برنامه‌ها و ظرفیت‌ها برای مردم دو استان به خوبی معرفی شود.

این مسؤول با بیان اینکه جشنواره‌های متعددی در استان سمنان و مازندران در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود، افزود: استان سمنان در برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها برنامه مناسب دارد که می‎توان در این جشنواره‌ها به قابلیت‌ها گردشگری منطقه‌ای اشاره کرد.

دانایی با اشاره به اینکه در توسعه اقتصادی هم اقدامات خوبی توسط مردم مازندران و سمنان در حال انجام است، تصریح کرد: در این حوزه باید به صورت برنامه‌محور ورود کنیم تا بهره‌وری مناسب حاصل شود.

وی در پایان گفت: برای توسعه مناسب در بخش‌های مختلف در ابتدا کار تفاهم‌نامه مشترک در بخش گردشگری منعقد شود که مباحث دیگر به صورت جدی مطرح و نسبت به آن تصمیم‎گیری شود.

انتهای پیام/86004 /ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سمنان - استان - توسعه - گردشگری - مازندران - اینکه - مناسب - اعلام - افزود - ظرفیت - فرماندار - معرفی - مردم‌نهاد - دانایی - اشتراکات - سازمان‌های - دارند - زیادی - منطقه‌ای - بهره‌وری - اشاره - جشنواره‌ها - مختلف - می‎توان - مسؤول - اقتصادی - تصریح - استفاده - شمالی - سوادکوه - ظرفیت‌ها - مناسبی - ظرفیت‌های - شهرهای - برنامه‌ریزی -

نظر شما در مورد : سازمان‌های مردم‌نهاد ظرفیتی برای توسعه گردشگری هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها