مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7291 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 مهر 1395 -ساعت : 19:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سازوکار لازم برای رفاه روستاهای مازندران فراهم شود

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران:

سازوکار لازم برای رفاه روستاهای مازندران فراهم شود

مازندشورا: سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران گفت: باید سازوکار لازم برای رفاه روستاهای استان در ابعاد مختلف فراهم شود.

مازندشورا:حسین نیازآذری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با گرامیداشت 15 مهر ماه روز ملی روستا، اظهار کرد: روستاییان مظهر مقاومت و تلاش در عرصه امنیت غذایی هستند.

وی تصریح کرد: آنچه که امروز مهم است به روستا به عنوان محور تولید برای تأمین امنیت غذایی کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی برای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری به طور حتم باید سازوکار لازم برای رفاه روستاییان در ابعاد مختلف فراهم شود تا این افراد انگیزه لازم برای ماندن در روستا و توجه به تولید را در دستور کار قرار دهند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول انقلاب خدمات بسیار ارزشمندی به روستا و روستاییان ارائه داده است، بیان کرد: امروز به لحاظ شرایط روستاها به‌ویژه وجود جوانان باید به‌تناسب نیازمندی‌های آنان به روستا توجه کرده تا ماندگاری آنان را فراهم کنیم.

وی با تأکید اینکه در آخرین سرشماری 45 درصد جمعیت مازندران و 29 درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند که این موضوع زنگ خطری است، خاطرنشان کرد: باید به این هشدار توجه کنیم و باید به روستاها خدمات، امکانات و رفاه لازم قرار دهیم تا بتوانیم علاوه بر کاهش مهاجرت به کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال مولد برای ماندگاری مردم به‌ویژه جوانان در روستاها کمک کنیم.

نیازآذری در پایان گفت: امروز هم مجلس و دولت به‌ویژه در برنامه ششم توسعه باید به این مؤلفه مهم توجه کنند تا روستا را به‌عنوان محور اقتصاد به‌ویژه اقتصاد کشاورزی که می‌تواند سهم ویژه‌ای در کشور به‌دست آورد را عملیاتی و اجرایی کنیم.

انتهای پیام/86034/ت20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستا - به‌ویژه - روستاها - امروز - اقتصاد - مازندران - روستاییان - فراهم - جمعیت - خدمات - ماندگاری - اینکه - جوانان - تولید - نیازآذری - سازوکار - امنیت - غذایی - اجرایی - اسلامی -

نظر شما در مورد : سازوکار لازم برای رفاه روستاهای مازندران فراهم شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها