مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7302 -تاریخ انتشار : جمعه 16 مهر 1395 -ساعت : 11:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آبرسانی به 50 روستای شرق مازندران تا یک ‎سال آینده

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس خبر داد

آبرسانی به 50 روستای شرق مازندران تا یک ‎سال آینده

مازندشورا: رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی از افتتاح سه مجتمع آبرسانی شرق مازندران در روزهای آینده خبر داد و گفت: تا یک سال آینده، آبرسانی به حدود 50 روستای این منطقه نیز انجام می‎شود

مازندشورا:علی‎محمد شاعری اظهار کرد: از ابتدای فعالیت خود به‎ عنوان نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه تلاش کردم تا اولویت‎های منطقه را برای رفع مشکلات مردم در نظر بگیرم و یکی از اساسی‎ترین موارد مسئله آبرسانی و گازرسانی بود که هر دو پروژه را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه آبرسانی و تقویت شبکه در روستاهایی که از آب آشامیدنی سالم بهره‎مند نبوده و یا با قحطی و کمبود آب در برخی فصول مواجه هستند در اولویت قرار گرفته است، افزود: به ‎زودی با افتتاح فاز نخست مجتمع آبرسانی شهدای «پی‌رجه» در بخش هزارجریب نکا، سه روستای «دوآب»، «درویش‎خلک» و «یعقوب‎محله» با 134 خانوار از آب سالم و بهداشتی بهره‎مند می‎شوند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این پروژه 1.7 میلیارد تومان هزینه در بر داشت و شامل سه ایستگاه پمپاژ، 127 هزار متر خط انتقال و 9 هزار متر شبکه توزیع است.

شاعری با بیان اینکه تکمیل پروژه‎های آبرسانی برای حدود 50 روستا در فاز نخست نیاز به هشت میلیارد تومان اعتبار دارد و کار دشواری را در پیش‎رو داریم، گفت: با تکمیل فاز دوم مجتمع آبرسانی شهدای پی‎رجه نکا، 14 روستای دیگر نیز از آب آشامیدنی مطمئن بهره‎مند شده و مشکلات کمبود آب در این منطقه کوهستانی تا حد بالایی رفع می‎شود.

وی با اعلام اینکه تصمیم گرفتیم تا فعالیت‎های عمرانی در بهشهر، نکا و گلوگاه را به‎ویژه در بخش آبرسانی و گازرسانی برای پروسه دو تا چهار ساله تعریف کرده و به سرانجام برسانیم، خاطرنشان کرد: تاکنون نیز کارهای خوبی با همکاری وزارتخانه‎های مربوطه، استانداری مازندران و مدیران کل، فرمانداران و مدیران دخیل در این پروژه صورت گرفت.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عملیات گازرسانی به روستاهای جنوب شرقی بهشهر، نکا و گلوگاه برای خدمت‎رسانی به 8 هزار و 33 خانوار آغاز و فاز نخست آن 90 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است که تا مرحله تکمیلی نیاز به 186 میلیارد تومان اعتبار دارد.

این مسؤول با بیان اینکه برداشت بی‎رویه از منابع طبیعی سبب نابودی محیط‎زیست می‎شود، افزود: جنگل‎های هیرکانی سرمایه مهمی برای کشور محسوب می‎شوند و باید از آنها صیانت شود، لذا با توجه به اینکه استفاده غیر معقولانه از سوخت سنتی(هیزم) که از جنگل تأمین می‎شود، تهدیدی برای ذخیره‎گاه‎های جنگلی است، پروژه گازرسانی را باوجود هزینه‎های بالا آغاز کردیم زیرا هزینه از دست دادن سرمایه طبیعی بسیار بالاتر بوده و هزینه کردن برای گازرسانی یک سرمایه محسوب می‎شود.

وی در پایان گفت: از مدیران و فرمانداران حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه خواستم که با قوت و کار کارشناسی پروژه‎ها را دنبال کنند، در اسفندماه سال‎جاری نیز براساس عملکردی که داشتند، به آنها نمره می‎دهم و این موضوع را به مدیران اعلام کردم.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آبرسانی - بهشهر - گازرسانی - گلوگاه - اینکه - پروژه - میلیارد - هزینه - مدیران - تومان - طبیعی - می‎شود - سرمایه - بهره‎مند - منابع - روستای - تکمیل - مازندران - نماینده - شاعری - اعتبار - اعلام - محسوب - کشاورزی - فرمانداران - اسلامی - شورای - کمیسیون - آشامیدنی - منطقه - کردیم - کمبود - افزود - می‎شوند - خانوار - شهدای - مجتمع - مشکلات -

نظر شما در مورد : آبرسانی به 50 روستای شرق مازندران تا یک ‎سال آینده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها