مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7310 -تاریخ انتشار : جمعه 16 مهر 1395 -ساعت : 12:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رونمایی از 8 تمبر جدید توسط پست چالوس

رئیس پست چالوس خبر داد

رونمایی از 8 تمبر جدید توسط پست چالوس

مازندشورا: رئیس اداره پست چالوس با اشاره به اینکه چالوس به‌عنوان پایتخت رونمایی تمبر در غرب استان معرفی شده است، گفت: در مجموع 8 مورد رونمایی از تمبر در کمتر از دو ماه به ابتکار اداره پست چالوس صورت گرفت.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، امیر‌علی ازوجی در سخنرانی پیش‌ از خطبه‌های نماز جمعه این هفته چالوس که به‌مناسبت روز جهانی پست برگزار شد، اظهار کرد: روز نهم اکتبر (17 مهر) سالروز تأسیس اتحادیه جهانی پست به‌عنوان روز جهانی پست تعیین شد.

وی با بیان اینکه پست کهن‌ترین و گسترده‌ترین نوع ابزار ارتباطی بین مردم یک‌ کشور با ساکنان دیگر سرزمین‌ها و مناطق جهان است، افزود: جوامع رشدیافته برای تحقق توسعه خود به شبکه ارتباطی توجه داشته و برای آن برنامه‌ریزی کلان کردند.

رئیس اداره پست چالوس با اعلام اینکه هر پستچی به‌صورت میانگین از انجام ‌3 هزار سفر جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: هر سفر علاوه بر هزینه، پیامدهای دیگری مانند اتلاف وقت، فشارهای عصبی و روحی، مشکلات حمل و نقل، اتلاف سوخت، آلودگی هوا، صرف نیروی انسانی و انواع خسارت‌های احتمالی مالی و جانی را نیز به‌همراه دارد.

این مسؤول با اشاره به اینکه فعالیت‌های پستی در ایران قدمتی 3‌ هزار ساله دارد، بیان کرد: برخی از مورخان ایرانیان را مبتکر ارتباط پستی می‌دانند تا جایی‌ که پس از صدارت امیرکبیر تحولات تازه‌‌ای در پست کشور ایجاد شد و فعالیت پستی کشورهای استعمارگر تعطیل شد و پیک‌های پست ایران با نظم و نظامی تازه که امیرکبیر ایجاد کرده بود با سرعت و دقت بسیار امور مراسلات را انجام می‌دانند.

ازوجی با اشاره به اینکه پست یک رابط ایمن بین مردم و دولت، مردم با مردم و سازمان‌ها با سازمان‌ها است و این رابطه سبب سالم‌سازی محیط اداری نیز می‌شود، تصریح کرد: ارائه خدمات پستی به‌صورت الکترونیکی از اهداف مهم پست برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه است.

وی صنعت پست کشور را به‌عنوان صنعت سبز دانست که به‌صورت شبانه‌روزی به‌مردم ایران و به‌نهادها و سازمان‌ها خدمت ارائه می‌کنند و خاطر‌نشان کرد: تمام سعی در ادارات پست این است که مردم فقط برای دو موضوع کار و تفریح از منازل خویش خارج شوند و امور اداری خود را به‌پست محول کنند تا هم در کاهش ترافیک و هم جلوگیری از اتلاف وقت، هزینه و آلودگی هوا موثر واقع شود.

رئیس اداره پست شهرستان چالوس به خدمات نوین شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران شاره کرد و گفت: سرویس پست پیشتاز، ویژه، سفارشی و عادی، سرویس پستی کرایه در مقصد و سرویس کارت پستال الکترونیکی از جمله این خدمات است.

این مسؤول سرویس چاپ آلبوم تمبر اختصاصی و رونمایی از تمبر و همچنین سرویس ارائه خدمات مالی در باجه‌های پستی (‌پست بانک) را از دیگر خدمات نوین شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران خواند و ادامه داد: سرویس‌هایی مانند سرویس امانات پستی، بازار الکترونیکی پست، خرید و فروش اینترنتی، پست مستقیم، پست تبلیغ، پست یافته، پست تصویری و حکومتی، پست تلفنی 193، پست بار و سرویس صندوق پستی مشخص از جمله خدمات نوینی است که از سوی شرکت  پست ارائه می‌شود.

ازوجی به عملکرد و اقدامات اداره پست شهرستان چالوس در مدت یک‌سال اشاره کرد و افزود: آمار ترافیک صادره در زمینه پست پیشتاز 58 هزار و 656  فقره بود و این رقم در پست پیشتاز وارده نیز به 130 هزار فقره رسید.

وی آمار ترافیک این اداره را در زمینه پست سفارشی در مدت یک‌سال در مجموع 45 هزار و 621 فقره عنوان کرد و گفت: در پست ویژه نیز این اداره در مدت یک‌سال توانست 7 هزار و 948 فقره مرسوله صادره و 11 هزار و 500 فقره پست ویژه وارده را به‌ثبت برساند.

رئیس اداره پست چالوس از ارائه خدمات فروش مانند قبض گواهی‌نامه رانندگی، دفترچه نظام وظیفه و ... به تعداد 70 هزار و 642 فقره در مدت یک‌سال خبر داد و اظهار کرد: در این مدت خدمات الکترونیکی مانند خرید اینترنتی و پیش‌ثبت نام کارت هوشمند ملی به تعداد 39 هزار و 968 فقره رسید و خدمات مراسلات عادی نیز 232 هزار و 901 فقره ثبت شد.

این مسؤول امانت‌های صادره را در مدت یک‌سال یک‌هزار و 250 فقره برشمرد و افزود: در مدت یک‌سال گذشته تعداد امانت‌های وارده از طریق اداره پست شهرستان چالوس به 2 هزار و 141 مورد رسید.

ازوجی با اشاره به اینکه اداره پست شهرستان چالوس در مدت یک سال در زمینه اجرائیه ثبت اسناد و پلمب دفاتر 3 هزار و 519 فقره را به‌ثبت رساند، بیان کرد: توزیع 996 فقره شناسنامه از خرداد 95 تا‌کنون، 4 هزار و 33 فقره گواهی پزشکی قانونی، 3 هزار فقره توزیع اوراق پستی قضایی، 3 هزار و 248 مورد توزیع ابلاغیه‌های تأمین اجتماعی، تحویل یک‌هزار و 876 فقره کارت هوشمند ملی از اواخر شهریور‌ماه سال‌جاری و ثبت‌نام 19 هزار و 314 نفر از متقاضیان کارت هوشمند ملی از دیگر خدماتی بود که توسط اداره پست شهرستان چالوس ارائه شد.

وی افتتاح باجه پست قضایی در ساختمان دادگستری این شهرستان را از اقدامات این اداره برای رفاه حال شهروندان برشمرد و یادآور شد: برای تسریع در توزیع نامه‌ها، ابلاغیه‌ها و اخطاریه‌های قضایی که قبلا با همکاری نیروی انتظامی انجام می‌شد امروزه با استقرار باجه پست قضایی این کارها انجام می‌شود.

رئیس اداره پست شهرستان چالوس از افتتاح باجه پستی پزشکی قانونی در ساختمان اداره پزشکی قانونی در شهرستان چالوس خبر داد و اظهار کرد: افتتاح باجه پستی اداره ثبت اسناد و املاک چالوس در محوطه ساختمانی اداره  مذکور و افتتاح و راه‌اندازی سرویس تحویل کارت هوشمند ملی به متقاضیان در طبقه دوم اداره پست چالوس از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این نهاد است.

این مسؤول با علام اینکه چالوس به‌عنوان پایتخت رونمایی تمبر در غرب استان مازندران معرفی شده است، خاطر‌نشان کرد: در مجموع هشت مورد رونمایی از تمبر در کمتر از دو ماه به ابتکار اداره پست چالوس صورت گرفت.

ازوجی از رونمایی از تمبر اقامه نخستین نماز جمعه در کشور برای نخستین‌بار در چالوس خبر داد و گفت: رونمایی از تمبر یادواره شهدای دارمیشکلا و کردخیل و شهدای مدافع حرم غرب مازندران، تمبر امام‌زاده سیده طاووس‌خاتون صلاح‌الدین‌کلا برای نخستین‌بار در مازندران، تمبر یاد ایام روستای فشکور از توابع بخش مرزن‌آباد، رونمایی از افتتاح پل رینگ یک شهری چالوس و رونمایی از تمبر هفته خبرنگار و شهید شاخص خبرنگاران شاخص مازندران از جمله این اقدامات بود.

وی در پایان از رونمایی تمبر هفته نیروی انتظامی در چالوس برای نخستین‌بار در مازندران خبر داد و گفت: از دیگر اقدامات اداره پست شهرستان چالوس رونمایی از تمبر بوی ماه مهر به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی برای نخستین‌بار در کشور بود.

انتهای پیام/86028/آ ۴۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چالوس - اداره - رونمایی - شهرستان - خدمات - سرویس - ارائه - اینکه - یک‌سال - اقدامات - ازوجی - افتتاح - مازندران - اشاره - اتلاف - مسؤول - توزیع - نخستین‌بار - قضایی - هوشمند - الکترونیکی - مانند - پیشتاز - وارده - قانونی - پزشکی - تعداد - زمینه - صادره - ترافیک - به‌صورت - اظهار - افزود - به‌عنوان - جهانی - نیروی - سازمان‌ها - جلوگیری - هزینه - اسناد - برشمرد - ارتباطی - تحویل - به‌مناسبت - شهدای - انتظامی - ساختمان - متقاضیان - یک‌هزار - تصریح - ایجاد - سفارشی - مراسلات - اسلامی - اداری - جمهوری - اینترنتی - امیرکبیر - به‌ثبت - خاطر‌نشان - مجموع - آلودگی - می‌دانند - امانت‌های -

نظر شما در مورد : رونمایی از 8 تمبر جدید توسط پست چالوس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها